Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi van akkor, ha a vásárolt...

Mi van akkor, ha a vásárolt kutya nem hozza a fajtajelleget? Ha egy nyugodt és lusta terrierem lesz?

Figyelt kérdés
Hisz fajtatisztát azért veszek, hogy pont olyan legyen, ami fajtaleírásban szerepel. Viszont mivel nem gépet veszek, hanem élő állatot, ezért nyilván nem egyformák.

2012. jún. 14. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem egyformák,de bizonyos határokon belülkelllenniük. Az a tenyésztés lényege. De a határon belül lehetnek különbözőek, ezért pl. én nem engedek választani,mert pár 1-2 óráslátogatással nem tudják megismerni a kölyköket. És családnak gyerekkel adon a nyugodtabbat, az aktívot annak aki futni akar vele, a kis okosat annak aki kiképezné, a kiegyensúlyozott szépet showra....
2012. jún. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy ebben az esetben hibarol lenne szo,egyszeruen akkor ilyen a terriered szemelyisege. Remelem ha igy alakul,akkor ugyanannyira fogod szeretni a kutyad,mintha egy nagyon aktiv terrier lenne.
2012. jún. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez már elég jól látszik néhány hetes korban. Meg kell kérni a tenyésztőt, hogy segítsen választani, ha bizonytalan vagy!
2012. jún. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor cserélünk:))) Bocsi nem tudtam kihagyni:)


Ellenben a terrier illetve terrier keverék kutyák olyannyira erősen hozzák ezt az un. pörgést, hogy nagyon minimális a valószínűsége annak, hogy lusta és nyugis kutyád legyen.

Nem reprezentatív megállapítás:)

2012. jún. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert a környezetemben van erre példa, és bizony nem mindegy, hogy az együtt töltött 10-15 év jókedvű vagy nyögvenyelős. Ezért gondolkozom azon, hogy inkább választok egy felnőttet a fajtamentéstől, így biztosra tudok menni és nem érhetnek meglepetések.
2012. jún. 14. 10:19
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
2 hónaposan a tenyésztő már pontosan meg tudja mondani neked melyik kölyök milyen temperamentunú. Hallgass rá és ne azt válaszd aki odaszalad. (azok a kis butuskák szoktak lenni)
2012. jún. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet látni már a tenyésztőnél :)

Pl. az én kutyusom a tesói közül ő volt az egyetlen, aki a számukra elkerített kis részt át tudta a ugrani, igaz nehézkesen, de a kíváncsiság vitte előre, látszott rajta az is, hogy mennyire érdeklődő és borzasztóan kíváncsi, a többiek messze nem volta ilyen aktívak, érdeklődők. Én úgy voltam vele, hogy szeretnék egy minden lében kanál kutyust, hát megkaptam :D Még az állatorvosunk is megjegyzte, hogy nem tapasztalt még ekkora érdeklődést, aktivitást ennél a fajtánál.

2012. jún. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Jól körbe kell nézni az almot, és egy aktív kölyköt hazavinni :) A tenyésztő is biztos segít, mert ő ugye heteken keresztül figyeli őket, nem csak egy-két óráig, jobban tudja, hogy melyik milyen temperamentumú.

Ha meg nem olyan lesz mégsem, akkor így jártál, az állatvásárlásban mindig van rizikó, mindenre a tenyésztő sem vállalhat garanciát, éppen azért, mert nem gépek.

2012. jún. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
*meg kell nézni az almot, na.
2012. jún. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Persze, de ha mondom, hogy a barátom kutyája aktív kölyök volt, majd felnőtt és lusta lett. Na, inkább választok egy felnőttet, az a tuti. Azzal még meg is mentek egy rossz sorsút.
2012. jún. 14. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!