Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha a részegek...

Mit csináljak ha a részegek hergelik a kutyámat a kerítésen keresztül? Ma pl. már a feje is majdnem bent volt. Mi lesz ha a kutya megharapja? Elveszik tőle? Akkor is ha nem ő volt a hibás?

Figyelt kérdés
2012. jún. 14. 14:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Tegyél a kerítésre egy harapós kutya táblát. Ha úgy is benyúlkál, vagy valamilyen testrészét beteszi, és megharapja a kutya, akkor neked nem lesz belőle problémád, hisz te figyelmeztetted a táblával.
2012. jún. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Ha ez rendszeres, (mondjuk mert kocsma/diszkó van a közeletekben) akkor érdemes lenne tujákat ültetni végig a kerítés mentén, akkor nem tudnának benyúlkálni.
2012. jún. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kitől veszik el? Nem vágom.


Szólj rájuk, te vagy otthon.

Be volt zárva a kerités igy nem te leszel a hibás sem a kutyád.

2012. jún. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
7%

Ne vedd sértésnek, de szerintem meg a kutyád a hibás (és Te). Mert valószínűleg, ha nem ugatná őket eszeveszetten, akkor nem hergelnék. Az utcánk is tele van ilyen kutyákkal, amik szinte kerítésen keresztül letépi az ember fejét, ha csak elhalad a kerítés előtt - még akkor is, ha semmi szándéka nincs az arra járónak betörni!

Nekünk is vannak házőrző kutyáink (nem is egy), de ők csak akkor kezdenek ugatni, ha a kapukilincset lenyomja, vagy ha a kerítéshez hozzáér valaki - addig, a békésen arra sétálókat nem ugatják meg (még a hangoskodó részegeket sem!!)

Szóval neveld rá a kutyádat, hogy csak olyankor ugasson és nem vonyítson minden arra járóra/macskára/részegre és akkor nem fogja tudni senki "hergelni".

Mindig a gazdi a hibás, ezt ne felejtsd el!

2012. jún. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem ugat eszeveszetten. De ha igen, itt akkor se ez volt a kérdés. Ha a gzaid elégedett azzal, hogy mikor jelez a kutya, akkor neked semmi beleszólásod abba, h szerinted hogy lenne jobb.


Aki meg hergeli, az meg is érdemli h letépjék valamijét.

2012. jún. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Az utcánk is tele van ilyen kutyákkal, amik szinte kerítésen keresztül letépi az ember fejét, ha csak elhalad a kerítés előtt"


De nála nem ez történik.

2012. jún. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
18%

14:31 vagyok


Jó, ha nem az történik, amit felvázoltam, akkor bocs. Viszont szerintem az esetek 90%-ában ez a hergelésnek a kiváltó oka, ezért írtam így.

2012. jún. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló4

Nem a járdás oldalban lakunk, és a hülye részeg direkt jön ide és vadítja, hergeli a kutyát és minket is. Tartsd meg a véleményed, mert nem arról volt szó amit írtál. Már miért is lennék én a hibás? Legyél szíves és magyarázd már el nekem!!


A kérdésből pedig hiányzik egy betű: Elveszik tőleM? Arra értettem, hogy félek ha valakit megharap, akkor elviszik a kutyát.


A kerítésünk merev pala az egész, kivéve az utcafronton kb. 1-2 méter. De nem akarjuk bebetonozni teljesen magunkat. Azért hagytuk meg. Mi már ki se látunk, nemhogy a kutya....

2012. jún. 14. 14:54
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kutyád bent van és kintről benyúlkál valaki, eközben megharapja őt, akkor csak annyi lesz, hogy be kell mutatnod az oltási könyvet. Értelemszerűen nem vehetik el tőled a kutyát, hiszen nem megtámadott egy embert, hanem azt tette, ami a dolga: őrizte a házat és védte a gazdáját. Az állatkertben is letudják a felelősséget azzal, hogy kiírják, nem szabad átnyúlni a rácsokon, aztán ha mégis megteszed, akkor magadra vess..
2012. jún. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha kint van a tábla nem a te hibád lesz, egyébként is kapunk belül tudja ugye megharapni, az új törvény pedig ha valaki a magánterületeden van azt csinálsz vele amit csak szeretnél...Magyarul kint van a tábla mégis odajött nem te leszel a hibás ha megharapja
2012. jún. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!