Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Biciklivel kutyát futtatni?

Biciklivel kutyát futtatni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a beton kikészíti az izületeit, de sajnos vannak olyan helyek,ahol nem megoldható, hogy földúton menjük.


Ha csak kocog, akkor is olyan káros mintha betonon futna?



2012. jún. 14. 14:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Alapból tilos biciklivel kutyát futtatni. Nah meg ne légy lusta, ha a kutyádról van szó.
2012. jún. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az állandó betonon futás a káros.
2012. jún. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Miért lenne tilos kutyát futtatni biciklivel, ha pórázon van? Én nyáron bicajozom vele, és földúton. Csak kocog mellettem a kutya, nem rohanja ki a lelkét. Nem értem miért tilos.
2012. jún. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

Első vagyok! Kedves tudatlan lepontozok: [link]

“Bringával jó kutyát sétáltatni”

A KRESZ viszont tiltja, hogy kerékpáron ülve állatot vezess. Lehet, hogy kényelmes, de balesetveszélyes, nem csak számodra, hanem a többi közlekedő, sőt, a kutyád számára is.

2012. jún. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%

Még egy:

[link]

Ugyancsak sokszor lehet látni, hogy a kerékpározók állatot (kutyát) vezetnek a bicikli mellett, amely szintén szabálytalan, a KRESZ tiltja.

2012. jún. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

érdekes??: de a kutyák állóképességi tesztje : 3X 7 km kerékpár melletti futtatásból áll,persze állatorvosi ellenőrzés alatt:)

vagy 3 éve futtatom a kutyám,mivel elég nagy ,és elég erős .( van határa a futtatásnak) szerintem 40kg felett nem igazán kell nagy távolságokat megtenni,,és egy alap méret kb:40-50cm feletti magasság sem árt egyszerűen a láb hossza miatt:)

tehát ne futtass túl kicsi,vagy túl nagy kutyát,de a kettő között miért ne:)

amit tudni kell: a kutya alapengedelmességi vizsga,bicajhoz használt parancsszavak ( jobbra-balra,állj,marad,stb és ezt azonnal kell tudnia!!)

nagyon kell tudni bicajozni:)

nem árt egy jó,lehetőség szerint első telós bicaj( jó az össz-teleszkópos is, de azzal soha nem hagyod le a kutyád!!,mert lassú , mármint a bicaj)

víz ,mindíg legyen nálad , a kutyának!!

nem hiszek a fixen bicajhoz rögzíthető ( bár ezek sem fixek, hanem önkioldóak )teleszkópos kutyafuttató eszközökben ( kapható vagy 5 féle a neten).

a legjobb a síma póráz,persze lehet hámmal is,,, de ki tud visszafogni egy hámban futó 40kg-os németjuhászt???

szerintem a fixre csatolt folytólánc a jó,mert kontroll alatt van a kutya mindíg!símán be lehet vinni a forgalomba,még a rendőr sem szól!!!!!persze csak komoly gyakorlás után, nem csak úgy 1-re!!

hiszen arra nincs szabály,hogy a pórázt a kezedben tartva nem futhat a bicaj mellett a kutya, csak arról szól,hogy nem szabad a bicajhoz kötni:)

legalábbis nekem a rendőr így mondta:)

( kutyasuliban )

2012. jún. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, biciklivel tekerve vezetni a kutyát, az tök mindegy,hogy rákötöd e a pórázt.
2012. jún. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én vagyok a "tudatlan", aki NEM pontozott le! Köszi, hogy leírtad, én komolyan nem tudtam, hogy nem lehet a kutyával bicajozni. Bár főúton nem bicajozom velük, csak dimbes-dombos szántóföldön.
2012. jún. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
Itt nálunk Csepelen a kerület központjában rendszeresen közlekednek bringás gazdik pórázon vagy anélkül futtatott kutyával...a rendőrök-közteresek nem szoktak velük foglalkozni
2012. jún. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Mindenesetre kutyafuttató karral LEHET kutyát mozgatni kerékpárral!

Ami viszont tilos: közterületen elengedni, hogy szabadon fusson a kerékpár mellett, illetve, hogy a póráz kézben legyen, mert baleset veszélyes.

2012. jún. 15. 07:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!