Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Emlődaganat - műtét vagy nem?

Emlődaganat - műtét vagy nem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pár napja emlődaganatot talált az orvos a kutyámban. Egy csomó, ami kitapintható. 11 éves, szóval nem a legfiatalabb. Orvos azt mondja műtét, mivel gyors növekedésűek, és általában rosszindulatúak. De kockázatos, mert lehet nem ébred fel az altatásból. Viszont akár fél év alatt is elviheti a kutyát egy ilyen daganat. Citológiát javasoltam, de az orvos szerint biztosabb , ha kivesszük a csomót, és azt vizsgálják meg. Ha rákos, akkor kemoterápia stb. Előtte vérvétel, hogy milyen állapotban vannak a belső szervei. De én nem szeretném felvágatni feleslegesen, ha mégis joindulatú a csomó. Valaki volt már ilyen helyzetben, mit tett? Mit tud az emlődaganatról? Van ismerősöm, akinek a kutyájában szintén van csomó, emlőnél, és évek óta jól elvan vele a kutyus, nem csináltak vele semmit sem. Ezért nem tudom mi legyen, műtét vagy sem... Jó lenne pár tanács, tapasztalat. Köszi előre is.
2009. júl. 4. 17:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
ha nő az a daganat a kutyának előbb utóbb nagyon kényelmetlen lesz, lehet fájdalmat is okoz neki. Én megműtetném. ha egészséges a kutyus fel fog ébredni az altatásból, ne késlekedj, főleg hogy lehet hogy rosszindulatú is lehet. Őket nem lehet még annyira sem kezelni mint az embereket, szörnyű szenvedés várna rá.
2009. júl. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem tudni mióta van ott a csomó, és hogy milyen ütemben növekszik. Akkor is megműttenéd, ha a vérvétel nem olyan eredményt mutatna? Mármint nem a legjobb eredményt, hogy nincs minden rendben a belső szerveivel? Szenvedni természetesen nem akarom hagyni, csak félek hogy nem ébred fel...
2009. júl. 4. 17:19
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

a vérvétel a rákkal kapcsolatban nem tud helytálló infót adni. ha kicsi a daganat és nem növekszik, akkor nem kell bántani, de gy cytológia nem árt. amúgy nem hiszem hogy egy csomó kimetszéséhez olyan mély altatás kell.

Szóval ha nem okoz semmi gondot és nem növekszik évek óta, akkor nem hiszem hogy ki kell venni. Deha növekszik akkor egyből. Mennyi idős és milyen kutyus amúgy?

első hozzászóló ismét :)

2009. júl. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A vérvétel csak azért lenne, hogy megtudjuk milyen állapotban vannak a belső szervek, mennyire bírná a műtétet. Ha az az eredmény jön, hogy rossz állapotban van, és nem bírná, akkor vagyok ott, hogy nem tudom mi legyen. Nem tudom mennyire növekszik, de a doki meg sürget hogy minél előbb ki kéne venni... 11 éves a kutyám, ivartalanított szuka, és keverék. Németjuhász van benne, és sztem valami agár is lehet. Menhelyről van a drága:)
2009. júl. 4. 17:28
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Számít, h miylen fajta a kutyus, mert ha mondjuk egy tacsi, akkor a 11 év még nem olyan egetrengetően sok...

Nekem voltak boxereim, egyiknek szintén emlődaganata volt. Mivel elmúlt 10 éves is amikor észrevettük, nem bántottuk már, pont az altatás veszélyessége miatt- az ő korában. 13 évet élt aztán és nem abba halt bele.

A mostani kutyusom szintén elmúlt 10 éves és szintén emlődaganata van. Ő óriástesű, szóba sem jött a műtét. Létezik egy táplálékkiegészítő, direkt daganatos kisállatoknak készült. Ő azt kapja. Megbízom az állatorvosomban, ő azt javasolta, hogy figyeljük, ha nő akkor szóbajöhet a műtét, de mivel idős már ezért nem fogjuk feleslegesen kockáztatni az életét altatással és egy hasi műtéttel. A sebek is lassabban gyógyulnak idősebb korban.

Ha érdekel milyen táplálékkiegészítőt kap, írj privit. Hosszú életet a kutyusnak :-)

2009. júl. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

édes kis drága kutyus :))))akkor mondom ha nem okoz panaszt, beszéld rá az orvost egy cytologiára, ( nem lesz olcsó mulatság ) ha eddig nem okozott panaszt akkor már eztán sem fog remélhetőleg :)

És nagyon örülök hogy vannak még ilyen emberek akik befogadnak kutyusokat és így gondjukat viselik, én is imádom őket, nekem 2 van :)

2009. júl. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

látom közben megírtad a fajtáját, bocs :-)

-utolsó válaszoló-

2009. júl. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
ja bocsika, rosszul olvastam. azthittem évek óta ott van. Ne engedj akkor, cytológia, ne műtögesse a kutyát ha nem muszály. ellég önfejűek, vagy vidd mésik dokihoz.
2009. júl. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hétfőn vinném vérvételre este, de lehet akkor jobban meggondolom, mivel az is 12ezer ft lenne. Nem a pénz aggaszt, csak ha mégsem lesz műtét, akkor meg felesleges. Igen, lehet másik dokival is meg kellene vizsgáltatni, és nem csak egy véleményére adni. Citológiával azért meg lehet állapítani milyen indulatú, nem? Embereknél is ezzel szokták, nem? Ahhoz meg gondolom nem kell semmilyen altatás, így kutyának sem lehet baja. Őszintén szólva én sem akarom nagyon zaklatni a kutyámat ezzel a műtéttel, csak az aggaszt, amit olvastam, hogy fél év alatt elviheti... De lehet csak figyelni kellene, mennyire növekszik, meg esetleg ez a citológia... hm hm
2009. júl. 4. 17:42
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

A szomszédoméknak volt egy németjuhászuk. Többször mondtam,hogy ivartalanítsák. Nem tették.

Kb. két éve kiderült,hogy emlőrákos(én vettem észre, úgy vitték orvoshoz). Kétszer műtötték, mert kiújult. Sajnos 7hónapja belehalt. El kellett altatni, olyan beteg volt. A hátsó felét is már húzta...

Ivartalanítással ez megelőzhető lett volna.



Szerintem azért próbáld meg, hátha segít rajta.

2009. júl. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!