Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az ideális viselkedés...

Mi az ideális viselkedés kölyökkutyánál más kutyákkal szemben. Pl kutyafuttatóban?

Figyelt kérdés
Sétánál érdeklődik, szaglász, nem fél, csóvál minden kutyának, nagyon kiegyensúlyozott. Ugatós kutyákat, pl keritésnek rontókat csak csodálkozva néz. Nekem ez tökéletesen megfelelőnek tünik. Kutyafuttatóban most először volt, bepróbálkozott mindenkinél játékkal, kergetőzéssel, nagyon édes volt. De ha valaki rámordult vagy odarohant rögtön megadta magát, lefeküdt. Több gazdi is megjegyezte, hogy furcsa. Tényleg az?
2012. jún. 15. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem furcsa egyáltalán, ez a jó és helyes viselkedés :) Pl. egy német dog kölyök még egy csivavának is meg fogja adni magát, ha az idősebb nála. Ugyanez igaz szintem minden kölyök kutyusra, "tisztelik" a kort.
2012. jún. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is teljesen normális, hogy megadja magát az idősebbeknek.

Később majd változik.

2012. jún. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom a pontozás alapján valaki szerint mégsem normális :D Na mindegy. Az illető olvasson utána a dolognak, mert bizony így viselkednek a kölyök kutyák, később kezd el kinyílni a csipájuk.
2012. jún. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem furcsa.
2012. jún. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem hasznos volt :)
2012. jún. 15. 12:52
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:27

Nem szoktam pontozni, de annyit megjegyeznék, nem olvasni kell az ilyesmit, hanem sok-sok kölyök reakcióját látni.

Nem minden kölyök adja meg magát játék közben egy morgástól, vagy rászaladástól. Attól függ,a kölyök, milyen alap természetű .

2012. jún. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én sem azt írtam, hogy olvasásból kell ezt tudni.

Az illető, aki lepontozott, nyilván nem tudta ezt, ezért írtam, hogy legalább olvasson utána, ha már tapasztalatból nem tudja.


Biztos létezik ilyen kutyus is, amilyet említesz, bár én még eggyel sem találkoztam.

2012. jún. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
58%

Az baj, ha ritkán találkozunk ilyen viselkedéssel, merthogy ez lenne a kölyökkori minta viselkedés.

Tudja hogy kölyök, nem megy neki mindenkinek (ha megpróbálja mégis, akkor a másik visszaharap, és máris tudja hogy ez fájdalmas és nem jó), ha ilyen lenne mindegyik kutya kölyökkorában, nem lennének később láb mellett acsarkodó felnőtt abnormális ebek.

2012. jún. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is normális, bár tényleg vannak olyan helyzetek, amikor a megadást nem kimondottan a lefekvéssel jelzi.

Majd ahogy kezd ivarérett lenni, úgy kezdi majd a nem tetszését kimutatni, ha pl. rámorognak. Nem fog meghátrálni, esetleg ő is vissza mordul. Viszont a viselkedések változhatnak az egyes kutyák alap jellemétől.

2012. júl. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!