Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen BÜNTETÉSRE számíthat...

Milyen BÜNTETÉSRE számíthat az, aki egy egészséges kutyát elaltat?

Figyelt kérdés

Az állatvédelmi törvény milyen büntetést szab ki arra, aki a kutyáját elaltatja csak azért mert útban van és nem tudja hová tenni? Menhelyre meg lusta bevinni?


Állatorvos és gazda egyaránt büntethető?


Erre azért vagyok kíváncsi mert most adom örökbe egy ilyen jellegű gazda kutyáját. Közölte hogyha nem találok a kutyájának gazdát elaltatja. A kutyájához semmi közöm, a gazdához, sincs, de a gazdát tudja hogy állatbarát vagyok. Sikerült nagy nehezen keríteni egy új gazdit a kutyának, ma jön érte. De szeretném azért felvilágosítani a régi gazdát, hogy mi vár rá hogyha altatja az egészséges kutyáját.



2012. jún. 15. 12:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
55%

A Magyar Állatorvosi Kamara etikai szabályzata a következőt írja az állat életének kioltásáról: "A tulajdonos kérésére - az idevonatkozó hatályos jogszabályok betartása mellett - az állatorvos az állat életét kiolthatja, ha a tulajdonjog hitelt érdemlően igazolódott, illetve ki kell irtania, ha azt jogszabály írja elő. Ez esetben olyan beavatkozást kell alkalmaznia, hogy az ne okozzon szükségtelen fájdalmat az állatnak, valamint ne keltsen megbotránkozást az esetleges szemlélőben. Maga az eljárás a nyilvánosság kizárásával történjék."



Ezzel "csak" annyi a probléma, h ma Magyarországon semmi mással nem lehet tulajdonjogot igazolni, csak adávételivel, vagy ajándékozási/örökbefogadási szerződéssel. Se a chip, se a petvetdata, se az oltási nem bizonyít tulajdonjogot.

2012. jún. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

11. § Az állat életét elfogadható ok vagy körülmény nélkül kioltani nem szabad. Elfogadható

oknak, körülménynek minősül különösen az élelmezési cél vágóállat esetében, a prém

termelése a hagyományosan e célból tartott állat esetében, az állományszabályozás, a

gyógyíthatatlan betegség, illetve sérülés, a fertőző betegségek kontrollja, valamint az azok ellen

való védekezés, a kártevők irtása, a másként el nem hárítható támadás megakadályozása és a

tudományos kutatás. Kutya és macska tekintetében az élelmezési cél, illetve a prém termelése

nem minősül elfogadható oknak, körülménynek.


43. § (1) Aki tevékenységével vagy mulasztásával az állatok védelmére, kíméletére

vonatkozó jogszabály vagy hatósági határozat előírását megsérti, magatartásának súlyához,

ismétlődéséhez igazodó mértékű állatvédelmi bírságot köteles fizetni. Állatvédelmi bírság

kiszabása helyett, illetve azzal egyidejűleg az állattartót a hiányosságok kijavítására, illetve

pótlására kell kötelezni.

(2) Az állatvédelmi bírságot az élelmiszerlánc-felügyeleti szerv szabja ki.

2012. jún. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
41%
És igen, még ezt akartam, h a másik porbléma az ,h a hatályos állatvédelmi törvény azt írja, hogy az állat életét elfogadható ok vagy körülmény nélkül kioltani nem szabad.
2012. jún. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
A kutya menhelyről került a hapsihoz, tehát élete végéig a menhely tulajdonát képezi szerződés szerint.
2012. jún. 15. 13:04
 5/23 anonim ***** válasza:
55%
Amennyiben nem értesíti arról a menhelyet, h lemond a kutyáról vagy át akarja másnak passzolni, úgy nagyon megütheti a bokáját. Derítsd ki h melyik menhelyről van és azonnal vedd fel velük a kapcsolatot!
2012. jún. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Tudom melyik menhelyről van, én hoztam ki onnan a kutyát és adtam örökbe a férfi szüleinek. Tehát mégcsak nem is a férfié a kutya. A szülők megöregedtek, egyik meg is halt, másik idősek otthonában van. Férfi eladja a házat a kutyát meg elaltatja amennyiben nem találok neki gazdát.
2012. jún. 15. 13:09
 7/23 A kérdező kommentje:
De örülök ezeknek a plusz infóknak, végső esetben felhívom a menhelyet, azok foggal körömmel védik az állatokat.
2012. jún. 15. 13:10
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Épp elméjű állatorvos nem altat el egészséges kutyát, hanem bevállalja, ha nagyon bolond a tulaj, és leadja egy menhelyen. De ha be van csippezve a kutya, akkor nyilván az előző menhelyet hívja.

Te írtad alá a szerződést, vagy a pacák? Mert ha a te neveden van a kutya, akkor nem biztos, hogy az örököst veszik elő, hanem azt akinek az adatai megvannak...

Ha nincs új gazdi, vidd vissza a menhelyre. Ha meg van, jelentsd be.


A manőverért a jutalom Július 1-től 150.000,- forint.

Ha siet vele, ebben a hónapban még jóval olcsóbb.

2012. jún. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor viszont te vagy bajban, hiszen a menhely örökbe fogadási szerződése szerint harmadik személynek nem adható tovább a kutya. Tőled nem kerülhetett volna tovább, max. vissza a menhelyre. Mindenképp hívd fel a menhelyet, töredelmesen valld be, hogy jót akartál, de mégis rossz helyre került a kutya, ezért a továbbiakban intézzék ők. Az ő kutyájuk, tapasztaltabbak nálad, nem véletlen a szerződés egy pontja sem.
2012. jún. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Én miért lennék bajban? Kóbor kutya volt, egyik ismerősöm beadta a menhelyre, én nagy nehezen találtam neki gazdát, és ezek a gazdák hozták ki a menhelyről. Nem írtam alá semmit a menhellyel, nem volt egy percig sem enyém a kutya... Nem értem miért lennék bajban és mit kéne bevallanom.....
2012. jún. 15. 16:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!