Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagytestű kutyafajtát...

Milyen nagytestű kutyafajtát ajánlatok nekem, ami jön velem futni, otthon nyugodtan van, bírja a gyűrődést, könnyen kezelhető? Ha egy mód van rá, lehetőleg meg is védjen ha van valami!

Figyelt kérdés
2012. jún. 15. 15:38
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
Boxer
2012. jún. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 Niky emo girl ***** válasza:
hát nekem németjuhászom van, minden igaz rá amit leírtál viszont ha nemfoglalkozol vele eleget akkor kezelhetetlen, enyém pl csak rám hallgat, futni imád, panelban lakunk itthonis nyugis akkoris ha suliba vagyok, gyűrődést bírja sok energiája van meg erős is, viszont én nemsok mindenre tanitottam meg kicsikorába mégis mindent megcsinál amit mondok neki, mintha olvasna a gondolataimban :D bár ez annak köszönhető hogy 8hetes korától kezdve lestem mit szeretne mégsem lett elkényeztetve mert ha rosszalkodott leszidtam, apám kiis jelentette hogy anyja helyett anyja vagyok :D így a legkönnyebb elérni az engedelmességet, aztkell előbb elérni h telegyél a mindene
2012. jún. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Hé, a boxer nem egy könnyen kezelhető fajta! De ha mégis az lenne, nekem valahogy akkor sem tetszettek sohasem a gyűrt fejű kutyák.
2012. jún. 15. 15:44
 4/39 A kérdező kommentje:
A német juhász, igen, azon a fajtán már sokat gondolkoztam, de mint ahogy mondtad, munkakutya, a szellemi részét is le kéne fárasztani, de én csak néhány parancsot vésnék az eszébe, nem vinném agilityre vagy ilyesmi. Mellesleg jó, mert megvéd, de ugyanakkor nekem túl csibész.
2012. jún. 15. 15:46
 5/39 anonim ***** válasza:

A német juhász egyáltalán nem könnyen kezelhető!

Felnőtté válásakor bizony különösen kemény kézzel kell fogni.

Bár futáshoz még mindig jobb, mint a leonbergi, vagy a dán dog.

Igaz, ha megfelelő a talaj és nem maratoni távokat futsz, az utóbb említett 2 fajtát is viheted, hiszen mozgás nekik is kell.

2012. jún. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 Niky emo girl ***** válasza:
nekem szelíd, kisebb gyerekek ölelgetik mint maga a kutya :D mondom szellemi részét énse tanítottam, annyi h szobatiszta legyen meg az ül meg a fekszik :D de ha aztvárom el tőle h menjen helyére v vhova kkor elég arra mutatnom stb :D pedig téll csak az ül meg a fekszik parancsszót ismeri :D
2012. jún. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:

Mennyire vagy tapasztalt kutyás? Első kutya? Akkor nem könnyen kezelhető a Boxer. Amúgy meg egy KÁJ-hoz képest gyerekjáték.

Az NJ egyáltalán nem könnyen kezelhető. Érteni kell hozzá, első kutyának nem ajánlják.

2012. jún. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
De tényleg, szerintem hagyjuk már a német juhászt, úgysem olyanom lesz, nem tetszik annyira, na.
2012. jún. 15. 16:00
 9/39 Niky emo girl ***** válasza:
hát pedig első kutyám :D
2012. jún. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 Niky emo girl ***** válasza:
jolvan csak mondtam :D akkor még talán a vizsla :D elgég engedelmes az is viszont a vadászösztönére figyelni kell :D
2012. jún. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!