Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt Hovawart gazda? Ha...

Van itt Hovawart gazda? Ha igen, írjátok le tapasztalataitokat légyszi, és hogy ajánljátok-e másnak is!

Figyelt kérdés
2012. jún. 15. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Igen, nekem van egy szuka kutyusom! Tudom ajánlani a hivatalos oldalakat, keress rájuk a neten, nagyon sokminden le van írva, de persze az egy általános jellemzés, egyéniségtől függ, hogy milyen lesz a kutyusod. Pl. az ált. jellemzésben az van, hogy kiváló úszó, na most az enyém írtózik a víztől (persze lehet vmi kiskori negatív élmény is), pedig egy tó mellett lakunk! :D

Mindenképpen ajánlom, de csak ha elég nagy mozgásterület van számára biztosítva, és le tudja kötni magát akkor is, ha te nem vagy ott vele. Valamint csak akkor ajánlanám, ha van rá elég időd, mind testileg, mind lelkileg szüksége van rá. Mivel területörző kutya, ezért nem fogja megenni a vendégeket, de amíg kerítésen kívül van, biztos, hogy megugatja :)

A miénk idegenekkel különösen bizalmatlan, odamegy megszagolni őket, de azt már nagyon kevés embernek engedi, hogy rögtön megsimogassa őt.

Arra is felhívnám a figyelmedet, hogy dominánsak, nevelni kell őket, ha kiadtál egy parancsot, azt el kell érni, hogy megcsinálja, mert ha lazulsz vele, előbb-utóbb rájön, hogy nincs következménye, ha nem csinál valamit meg, és nem fog engedelmeskedni máskor sem (séta közben ez pl. probléma is lehet). Mondjuk ez minden kutyára igaz.

Emellett gyerekek mellé is ajánlják, iszonyatos türelme van, én is szoktam szekálni néha, de ki kell bírnia :) a kicsik néha félnek tőle, mert azért nagy kutya, de ha pl. együtt nőnek fel, biztos, hogy nem lesz ilyen gond. Más kutyákkal is barátságos a miénk, na persze mindig lesz egy-két olyan kutyus, akivel nem lesz jóban, de egymásnak esés, verekedés nem nagyon fordul elő.

Ami még fajtajellemző, hogy önfejű, vannak olyan napjai, amikor nem fog semmit sem megcsinálni neked, de ilyen a vérmérséklete, ez nem (feltétlenül) neveletlenség.


De összességében kiegyensúlyozott, nyugodt, türelmes, jó területvédő, éber kutyák, akik nem viszik oda a betörőnek a játékaikat. :)

2012. jún. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom mondani mint az elöttem lévő. Én is mindenkinek ajánlom ezt a fajtát. Kutyát akarsz venni?
2012. jún. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!