Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cesar Millan ugye mondja hogy...

Cesar Millan ugye mondja hogy nekünk kell a kutya előtt mennünk, de ha kirándulunk, én nem várhatja el tőle, hogy a kutya ne szaladgáljon egy jót! Hogy van ez?

Figyelt kérdés
2012. jún. 15. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

Én eleve nem tartom ezt be, szerintem ez csak szokás kérdése. A kutyáim mindig előttem mennek, mert nem szeretem ha nem látom őket, de persze bármikor meg tudom őket állítani, és pórázhossznál nem is tudnának messzebb menni (nem húznak séta közben).

Egyébként szerintem egy séta és egy túra azért különbözik egymástól.

2012. jún. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez két különböző dolog.

Ő is viszi a kutyákat kirándulni, meg kutyaparkba, meg szaladgálni...

de mikor közös séta van, az nem a szaladgálásról, meg az ugrándozásról szól. A séta, az séta, van bennem falkasorrend, meg fegyelem, ha nem lenne, nem lehetne láb mellett laza pórázon sétáltatni.

Erre meg kell tanítani, márpedig ez úgy nem megy, ha a kutya állandóan előtted kolbászol, és soha nem fegyelmezed.

Ha jó a séta, akkor a kötetlen szaladgálás, ugrándozás a jutalom. A két dolog nem összekeverendő, és egyik sem hanyagolható el!

2012. jún. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Mikörben mentek a kutya mögötted (vagy inkább melletted) halad. Én a 'Mehetsz' vezényszót használom. a kutya szaglászik egy kicsit, aztán hívom és megyünk tovább. A 'rajt' vezényszót kimondva versenytfutunk. De akkor én is futok. De néha egállhattok és a 'Mehetsz' vezényzó után engedd el a pórázról ha behívásra engedelmeskedik).
2012. jún. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tehát akkor összefoglalva ha megyek vele, akkor kötelezően mellettem jöjjön, és csak akkor futkározhat, ha megmondom neki hogy mehetsz. De akkor akár a pórázt is el lehet hagyni, nem? Ha eléggé jól van nevelve, szigorúan betartja a rendet, akkor én nem használok pórázt, minek?

De hogy tanítsam meg neki hogy a mehetsz-re szabad?

2012. jún. 15. 22:29
 5/7 anonim ***** válasza:
nálunk pórázon csak láb mellett jöhet. ha elengedjük, akkor jön a mehetsz, és már szaglászik is. eleve leesik neki, hogy hoppá, nincs rajtam semmi, mehetek! hogy ne lőjön ki rögtön, mikor hallja hogy csattan a karabiner (vagy mi az :D) játsszd el vele ezt: úgy teszel, mintha lecsatolnád, miközben rajta hagyod. ha nekiiramodna, a póráz visszafogja.ha ezt párszor eljátszod, nem is szalad rögtön, mikor lecsatolod. ezután mondhatod,hogy mehetsz, és nem figyelsz rá, elindulsz. észre fogja venni, hogy most már tényleg elengedted :)remélem nagyjából érthető :)
2012. jún. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A mehetsz nálam egy általánosan használt feloldószó, bármit kérek tőle, ül, marad, gyere ide, a mehetsz az, amivel elengedem. Szerintem praktikus, mert ha nincs ilyen, akkor a kutya nem tudja pontosan, hogy mit vársz el tőle, meddig maradjon úgy, mehet-e vagy sem, folyton próbálkozni fog, vagy épp ellenkezőleg, ott marad, hiba nógatod. Vezesd be mindenre, és hamar megérti majd, hogy mire való. Egyszerűen mondd neki, hogy mehetsz, és mondjuk dobj el egy labdát, vagy csapj a fenekére, hogy megindítsd, vagy hát csinálj valamit, amivel ki tudod zökkenteni.
2012. jún. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én mielőtt lecsatolom a pórázt, a kutyát leültetem, úgy csatolom le,és utána mondom neki, hogy mehetsz, és akkor elkezd rohanni... amikor sétálni indulunk, akkor is így teszem fel rá a pórázt induláskor. szerintem sokkal könnyebb nekem is így fel/lecsatolni, és neki is van egy világos jelzés, egy pont, amikor nyugodtan kell ülnie, várnia, és utána mehet szabadon játszani.
2012. júl. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!