Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kajazabálás földről. Leszoktatás?

Kajazabálás földről. Leszoktatás?

Figyelt kérdés
Van valami módszer arra, hogy ne szedjenek föl a földről semmit? 4 hónapos kutyusunk mindent felszed és megeszik. Sajnos a környéken előszeretettel dobálnak ki az ablakon csontokat, mindenféle ételmaradékokat. Volt, hogy komplett vacsorát találtam (fazekastul).... Tervbe van véve ovi és suli, de addig is nincs valami módszer? Ha pórázon van természetesen észreveszem és rászólok, de ha szabadon futkározik akkor nem tudok a sarkában lenni mindig. Köszi a válaszokat!

2012. jún. 16. 08:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Tiltáson kívül nem nagyon tudok másról. Amíg ilyen pici, azt tudod tenni, hogy körbejárjátok először pórázon nagyjából a területet és körülnézel, utána engeded csak el. Ha pórázon tudja a fúj-t, nem-et és kiköpi, esélyes, hogy póráz nélkül is menni fog, de ez nem garancia sajnos.
2012. jún. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Mielőtt lemész vele, tegyél ki enyhén sült husikat, amiknek a belsejébe sok-sok erőspaprikát rejtettél. Aztán menj fel a kutyádért, és sétálj vele arra...
2012. jún. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ma 09:27

Haszontalan a csípős. A kaját általában egyből lenyelik. Így csak akkor csíp, ha jön kifelé a másik végén a kutyának. Na, meg a gyomra sem fogja jól érezni magát. De nem fogja összekötni ezt az érzést a felszedett kajával. Tiltás-büntetés csak azonnal hatásos.

2012. jún. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

09:27-es! Az enyémnek egy komplett doboz erős pistát is rátehetnél, imádja a csípőst :P


Amint a megszaglászáson kívül bármi mást is akar a kajával, azonnal szidd le. Én megrángattam, nem csak tiltottam, hisz egy ilyen manőver az életébe kerülhet. Utcán füvön meg boton kívül semmi mást nem vesz a szájába. Volt, h sültcsirke volt letéve, simán elsétált mellette. A kaját kint észre se veszi.

2012. jún. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na igen. Nekem anno még azt javasolta egy kiképző, hogy a mentolos fogkrémet utálják a kutyák, sokaknál bevált az, ha felvett valamit a kutya a földről, mentolos fogkrémet nyomtak a szájába, hogy összekapcsolja a kaja felvételt a kellemetlen ízzel.

2x próbálkoztam ezzel, a kutyám várta, hogy adjak még neki :D

2012. jún. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Amigos ***** válasza:

Szia.

Én anno a kutyámat úgy szoktattam le az utcán való kaja keresésről ,hogy megkértem egy ismerőst ,hogy adjon neki kaját az utcán úgy,hogy elengedtem ő padig gyanútlan sétált és számára idegen ember étellel kínálta ,sőt ! A kedvenc kajájával..

Nos itt volt az a pont amikor bekapta az ételt ,azonnal kapott egy pici pofont amitől meglepődött nem fájdalom okozás történt.

Egy idő múlva nem fogadta el kb 4-5 próbálkozás volt egymás után , akkor jött egy másfajta megközelítése a dolgoknak.

Mást kértem meg szintén ,hogy adjon neki csontot amit ebéd után meghagytak.

Ez is bevált azonnal rákapott.

ebben az esetben az illető a másik kezével meghúzta a fején a szőrt és megint nem tudta elvenni az ételt tehát negatív dolog érte itt is.

Utána egészen nyugodtan viheted az utcán nem fogja felvenni a kaját ( idő kell hozzá ) nem egyik napról a másikra megy...

Utána ha bárki idegen meg akarja kínálni előbb utóbb vicsorogni fog rá nemhogy ételt elfogadni és felvenni a földről.

Tökéletesen bevált módszer.

:-)

Erős paprika nem zavarja a kutyát ,a lejmolásról leszoktatás hagymával dobva történt..

Többet nem kunyerbált..

2012. jún. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mivel még kölyök a kutyád, amikor pórázon van, letiltod a felszedésről. Póráz nélkül pedig teszel rá szájkosarat, hogy ne is legyen lehetősége felenni bármit. Ilyenkor is figyeld és amikor látod, hogy próbálkozik felenni valamit, rászólsz, hogy NEM ! Ha működik a letiltásod, leveheted a kosarat. De ekkor is még sasszemmel figyeld, ha fel akar szedni valamit.

Amíg tanítod, olyan helyen kell elengedni, ahol még szemmel tudod tartani.

2012. jún. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké, mindent megpróbálok. Már arra is gondoltam, hogy viszek magammal műa.palackot megtöltve kaviccsal, és jó hangosan felé (nem rá) dobom. Hátha a hangtól megijed, és összekapcsolja a két dolgot: felszedek kaját, jön a szörnyű zaj. Bár a hangoktól (mennydörgés, petárda, tüzijáték) nem fél....
2012. jún. 16. 13:36
 9/9 anonim ***** válasza:
A palack is jó dolog, ha időben megy. És nem kell megijedjen, csak ez egy jelzés számára, a gazda keze oda is elér. persze, ilyenkor is kell mondani a tiltó szót. Ha nem szedi fel, távolról is lehet dícsérni.
2012. jún. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!