Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék venni egy elektromos...

Szeretnék venni egy elektromos nyakörvet. Kettőt találtam amivel szimpatizálok. Vélemény?

Figyelt kérdés

CSAK(!!!) olyan írjon aki használja és ért hozzà!

Ilyenek:Janjmiértbántodszegénykutyulimutyulit.Inkábbrádkénetenni...blablabla...kerüljenek!:)


Link:

allateledel.vatera.hu/kutyatartas/nyakorv_poraz/elektromos_kutyanyakorv_1600760231.html


allateledel.vatera.hu/kutyatartas/nyakorv_poraz/elektromos_kutyanevelo_nyakorv_1602572924.html


2012. jún. 16. 09:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
26%
baromság. Hoztak hozzám olyan kutyákat akiknél ezzel próbálkoztak a "kiképzéssel". Én betiltanáméslevágnám a kezét aki használja. beletelt vagy fél évembe mirte normálisak lettek a kutyák utána
2012. jún. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
39%

Emellett veszélyes is. Nálunk is volt a suliban még az elején egy beagle, akire ezt rakott a gazdája, amikor szabadon voltak a kutyák és odament hozzá az enyém, valahogy működésbe lépett (nem igazán tudom hogy működik), de lényeg a lényeg, hogy az a szerencsétlen beaglet megcsípte ez a hülye nyakörv, azt hitte, az én kutyám harapta meg és ráharapott a kutyám orrára, vérzett is neki.

Mi a gond a kutyussal, miért szeretnéd ezt használni? Írd le, hátha tudunk rá jobb megoldást!

2012. jún. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
14%
Hát igen, így is lehet. Akinek nincsen kedve nevelni, tanítani a kutyát, tettleg bántalmazza, mondjuk egy elektromos nyakörv által. Attól majd biztos kialakul közöttetek egy bizalmi kapcsolat és hallgatni fog rád.
2012. jún. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

Csak olyan írjon, aki használja és ért hozzá. Ez a mondat láthatatlan szerintem. :-)


Egyik linken szereplő nyakörv sem tetszik nekem. Az a jó, amin lehet állítani, hogy hangosan sípoljon egyet, rezegjen egyet (mint mikor a mobil vibrál), ez a kettő funkció sokkal humánusabb és jobb eredményt lehet vele elérni. A csípést én nem szeretem. Szóval szerintem áldozz rá 10-15 ezer forintot (azt hiszem a jobb minőség már ilyen árban van) és vegyél olyan elektromos nyakörvet, ami tud rezegni és sípolni is. És állítható rajta a hangerő és a rezgés erőssége. Azt a funkciót én nem is használnám, amelyik az "elektromos" része a nyakörvnek, azaz csíp egyet. Mire használnád konkrétan egyébként? Nagyon szakszerűen kell használni, hogy hatásos legyen. Írd meg, miről szeretnéd ezzel leszoktatni a kutyát és adok akkor tanácsot, hogy hogyan használjad. (de csak, ha olyan nyakörvet szerzel be, amit én javasoltam, amit te linkeltél, a csípős, szerintem csak árt, főleg, ha rosszul használod, elég csak egyszer-kétszer rossz időben megnyomni a távkapcs gombját)

2012. jún. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%

Még Cesar Milan is használni szokott ilyen elektromos nyakörvet. Vannak olyan kutyák olyan szokásokkal, amik már magára a kutyára veszélyesek és ilyenkor nagyon jól jöhet egy ilyen nyakörv, persze csak szakszerű használattal. Ha enyhe vibrálásra van állítva és a tökéletes időpontban vibrál egyet a nyakörv, ezerszer hatásosabb mint egy tiltószó, főleg ha olyan rossz szokásról van szó, mint terelés (autók, biciklisek terelése, stb), mikor a kutya "megsüketül" és "megvakul" (tehát nem reagál semmire), vagy nagyon messze van, így távolról is lehet fegyelmezni. Két-három alkalom gyakorlás és el is lehet dobni a nyakörvet, viszont a kutya élete meg van "mentve" önmagától.



Én pár évvel ezelőtt használtam, mikor a kutya mindenáron egy elkerített területre ásta be magát (ahol mérgező, veszélyes dolgok voltak). Semmi nem használt, sem tiltószó, sem hideg vizes lelocsolás, sem kavicsok a palackban, sem pórázos gyakorlás (mikor megrántom a pórázt és kombinálom egy tiltószóval), semmi. Egy kiképző ajánlotta a nyakörvet, egy hétig használtuk, ebből csak az első pár napon kellett valóban használni rajta a vibrálást és azóta sem ment az elkerített rész közelébe a kutyám.

2012. jún. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó!

Mindenki másnak!

NYUGIMÀR!:)

Nem az én kutyusomnak kell.Egyik ismerősömnek csak nem tudott felregizni ide.

Nem tudom pontosan is mire kell.

Van egy kutyája amivel már mindent kipróbált.Kutyaiskolába is jártak eyszerűen nem lehet behívni...Volt, hogy 3 napig nem kapott enni hátha a jutalomfalat "megtöri".semmi.játékkal se.Kiszökik a kertből is pedig mindig van vele otthon valaki.kiszalad a kocsik közé stb.tudja mi a behívás mégse jönoda.

ezt már végsőelkeseredettségbe próbálják...(ennyit tudok)

2012. jún. 16. 10:37
 7/21 anonim ***** válasza:
20%

Akkor viszont a falkavezérségre kéne rágyúrniuk, az elektromos nyakörv nem fogja megoldani ezt a problémát.


Ezt mutasd meg neki!


[link]

2012. jún. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszi

:)

Átadom nekik.

2012. jún. 16. 10:44
 9/21 anonim ***** válasza:
54%
És ha kan kutyáról van szó, akkor egy ivartalanítás is sokat segítene. Kerítés is fel kellene újítani (tudom ez "tüneti kezelés", de azért jobb lenne, ha a kerítés biztonságos lenne).
2012. jún. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
8 hónaposan lett herélve.igen kan kutyus.40cm beton kerítés onnantól fa.Nem tudom milyen magas lehet.
2012. jún. 16. 10:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!