Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyészthető kutyák (fajtától...

Tenyészthető kutyák (fajtától függetlenül) jellemét is bírálják?

Figyelt kérdés
Vagy csak a külső alapján(arányok,szögelések,izomzat,fej stb.)kapják ezt a minősítést?
2012. jún. 16. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Elméletileg tenyészszemlén kéne, gyakorlatilag szerintem nem eléggé. Legalábbis nálunk.

Mondjuk, ha nagyon rezeg egy kutya kiállításon, akkor nem szokott kitűnőt kapni, de ez sincs mindig így.

2012. jún. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajnos, vannak bírók, akik nem sokat vacillálnak egy tenyész engedély kiadásán.De valódi tenyészszemlén számít a kutya idegrendszere is, amit ki is próbálnak.
2012. jún. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Már a küllembirálatnál kiderül ha egy kutya wesengyenge. Tapogatják, chipet olvasnak, mérik. Amelyik már ilyenkor bizonytalanságot mutat, már penderiteném is kifele.
2012. jún. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem. Én legalábbis még nem tapasztaltam a saját fajtámnál. Olyan bírók is tartanak tenyészszemlét, akik szerintem nem is értenek eléggé a fajtához. A német fajtagondozó szervezet tenyészszemléje már egész más, nem is intéznek el 5 perc alatt egy kutyát. Talán majd ezután változik a helyzet, ha a MEOE helyett egyéni fajtaklubbok kezébe kerül egy-egy fajta felügyelete. Akkor majd lehet szigorúbb tenyésztési szabályzatot alkotni, külföldi bírót hívni tenyészszemlére, stb...
2012. jún. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az én fajtámnál pl. a magyar tenyészszemle sokkal szigorubb, mint a német.
2012. jún. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

tegnap 19:14

A MEOE-n belül most is lehetősége van minden fajtának a saját klubját létrehozni.Csak sok fajta tenyésztőjének tökéletesen megfelel a langyosvíz.

2012. jún. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na ja, de ezután nem lehetőség lesz, hanem az egyetlen járható út. Persze ettől még nem feltétlenül lesz jobb a helyzet, de én bizakodom.
2012. jún. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!