Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német dog jó választás esetleg...

Német dog jó választás esetleg milyet válasszak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnénk venni egy nagy kutyát,ami játékos,a kinézete elrettentő és kezelhető,meg mozgásigénye sem az az eget verő,mint a malamutnak például hogyha nem fut naponta sokat akkor szökős.

Van 1 pulim vele szaladgálhatna,játszhatna egész nap.

Nekem kint lenne,tehát birnia kellene a hideget.

Plusz pont ha őrzi a házat.

Letudom mozgatni,nem azért mondtam,de nekem hétköznap suli van és hétköznap mozgásra 1-1,5 órám van,ami néhány kutyának kevés.

Hétvégén suliba vinném és sokat sportolnák vele.

Vagy még ezekre a fajtákra gondoltam:

boxer,orosz fekete terrier,óriás schnauzer

Nem szeretnék kiskutyát minimum boxer nagyságút,de német juhászt ne javasoljatok már légyszives mert mindenki azt javasolja,azon kívül kíváncsi vagyok melyik kutya felelne meg még nekem. Főleg ez a 4 tetszik:

német boxer,néet dog,ó.schnauzer,orosz fekete terrier


2012. jún. 16. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagy a kertetek?

Mert ha igen, akkor szerintem jó választás lenne neked. A baj az, hogy maga a kutya is nagyon drága, és azt sem szabad elfelejteni, hogy mennyit eszik.:)

Amúgy nekünk volt, mi 2000-ben vettük 60.000-ért, azóta csak drágulhatott. Nagyon jó házőrző volt, imádott minket, de az idegeneket nagyon megugatta.

2012. jún. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha télre behúzódhat valami melegebb helyre, esetleg garázsba, kazánházba stb., akkor nyugodtan vállald be :)

Sokan tartanak egyébként panelban is német dogot, mert ő tulajdonképpen egy nagyra nőtt öleb :) Mozgásigénye sem hatalmas, ahogy te is írtad, sőt lusta tud lenni :)

2012. jún. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az csak jó, ha nagy a kert, az pedig plusz pont, ha nem egyedül lesz, hanem van egy puli, amivel ellehet, amíg te esetleg nem vagy otthon!:) Ha ilyen kutyában gondolkozol, akkor anyagilag nagyon fel kell kötni a a gatyeszt!!! Ahogy az első is írta, már maga a kutya is drága, főleg ha egy megbízható tenyészetből veszed (amit egyébként nagyon ajánlok) de még ott vannak az oltások, esetleg fülvágás (ha szeretnél) stb. és az etetés meg... egy szóval nem egy olcsó mulatság, de ha komolyan gondolod ezt az egészet, akkor nagyon jó döntésnek tartom, egyszerűen gyönyörű kutyák!:) Csak aztán vigyázz, hogy ne nőjjön rád!:)
2012. jún. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm.

persze tudom

most nyáron is megyek dolgozni aztán őszre szerintem elég lesz a pénzem,de már most is van

2012. jún. 16. 21:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem pont egy német dogom és egy boxerem van! :) Pontosabban a boxi az enyém, a dog a családé.

Német dog: A dognak nem én vagyok a gazdája, hanem apukám, de nekem is azért szót fogad, nagyon is. Apukám minden nap kiengedi a ketrecből (nem kicsi) minimum 4 órát a kertbe (nagyon nagy, van szőlő is!), de külön futtatni és sétáltatni nem szokta. Én szoktam futtatni a boxeremmel együtt úgy, hogy én futok és ők meg kergetnek. :) Annyi vele a baj hogy nyálas és rövid életű (mármint a doggal), amúgy szerintem más gondja nincs. Egyáltalán nem beteges! Imádja az egész családot, neki már az is öröm, ha nézhet minket. A boxeremet is imádja, pedig csak másfél hónapja ismerik egymást, úgyhogy a puliddal is jól meglesznek.

Boxer: enyém még csak 3 hónapos, de az alapokat tudja, nagyon gyorsan tanul, okos. Kedves, szereti az embereket és a kutyákat. Elvan magával, csak ha lakásban tartod, szétszedi. Ezért jó kertben tartani. (Tapasztalatból tudom, mert egy ideig bent tartottam és csak néha vittem ki. Amikor kutyaürüléket találtam anyuék ágyában, az volt az utols csepp a pohárban. Jobban is szeret kint lenni, csak ott az a gond, hogy nem tudok olyan sokat vele lenni, mert nem ott a lakás, ahol a kert. (Lakásban lakunk amíg építkezünk.)) Szóval kinti tartásra ajánlom. Ott nem ront el semmit. A zöldségesben is nagyon hamar megtanulta hogy csak az ösvényen menjen, és nem is bánja, hiszen a gazokat is jó letaposni és rágcsálni. :)

Összegzésül: ezt a két fajtát ajánlom.

2012. jún. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Pont nyáron szeretnénk majd kiskutyákat a dogtól, csak valami jó kant kell mellé találnunk. Kennelünk van, persze, mármint hivatalos, de sajnos nincs weboldalunk.

Amúgy mi 100-150.000-ért adjuk a kölyköket, chippel, törzskönyvvel, oltva, féregtelenítve, szóval valóban nem olcsók. De ez alatt szerintem ne vegyél, mert az biztos nem egy jó tenyésztőtől származó példány. Naponta 4 kg főtt húst eszik a mi német dog szukánk nyáron, télen kb. 5-öt. De, mint már mondtam, egészségüfgyi gondok nincsenek. Nem is voltak egyetlen kutyánkkal sem, pedig már született pár almunk.

2012. jún. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! 16 éves vagyok Német dogokkal foglalkozom! 3 Német dogom van, és kiváló kutyusuk! A gazdáját minden áron megvédi,ezt tapasztalatból mondom! Tökéletes házörző! csak elég későn nőnek fel .. A kettő szukám már 2 évesen kifejlett volt a Kanom pedig 3 évesen. Ha csak a házba veszed és nemviszed kiállitásokra akkor minek törzskönyv ? Igazi németdogokat(nemszínhibásokat) már lehet kapni 50-60 ezer forinttól,persze ez szintől függ, legolcsóbb a Fekete szinű! Ha csak házörzésre veszed a dogok akkor kíváló választás,viszoint nagyon sokat esznek! De hiddel nekem megéri dogot venni!
2012. jún. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!