Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van mostanában olyan...

Miért van mostanában olyan kevés Dalmata?

Figyelt kérdés
Régebben annyit láttam egy 5-6 éve egyet sem. Miért??

2012. jún. 17. 12:40
 1/9 Dogcat ***** válasza:
Fogós kérdés. Talán a dalmata túl sportos és túl nehezen lefáraszható ahhoz, hogy minden háztartásba ideális legyen, meg a kanok más kanokkal szemben agresszívek lehetnek(magyarul az agresszívebb régióba tartoznak, főleg bizonyos egyedek, persze azért ez általánosan nem mondható el), valamint mindkét nem képviselőit a süketség fenyegeti, tehát nem is olyan egészségesek, pedig manapság elég fontos szempont ez. Mellesleg én láttam ebben a hónapban is egyet.
2012. jún. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Régen óriási divat volt a 101 kiskutya miatt, és rengetegen szaporították... Sajnos az állomány kárára is vált. Most már kevesebb van ugyan, de éppen ezért kezdi "összekapni" magát a fajta. Most sajnos az amstaff lett felkapott, már látszik is az eredménye...
2012. jún. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én 5 éve már nem láttam Dalmatát vagy régebb óta. Hát köszi a választ. Lehet, hogy tényleg emiatt nincs annyi.
2012. jún. 17. 12:49
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen minden második kérdés Amstaffos. Nekem kifejezetten nem tetszik az Amstaff. D hát. Ez olyan mint a lovaknál a Fríz ló. Annyira felkapott ez a fajta kinézete miatt, és már egy szellő után megbetegedhet.... Egyszerűen túl lett tenyésztve.
2012. jún. 17. 12:51
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert nagyon könnyen rémálommá válik, ha nem mozoghat eleget, és ha nem nevelik rendesen. Multkor aa dalmata fajtamentőknél láttam, hogy egy tk-s, 1 éves dalmatájuk is van, akit a gazda adott be, mert nagyon neveletlen. Ergo egy 150000 ft-os kutyát (ráadásul barna foltos), adnak oda valakinek 5-10 e tfért.
2012. jún. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én múltkor láttam egyet.

Miatta majdnem meghalt egy kiscica. Autóút mellett sétált a gazdájával,kutya meglátott egy kiscicát,rögtön megvadult,kitépte a gazdája kezéből a pórázt elkezdte üldözni a macskát aki persze az autók felé menekült. Intettem a kocsiknak álljanak meg,a cica persze nem engedte hogy megfogjam de sikerült elterelnem.

Tehát kevés embernek jó a dalmata,nem tud sok ember bánni vele,nem olyan cukik minden esetben mint a filmben:)

2012. jún. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Majd ha kijön egy újabb 101 kiskutya mozifilm ,felduzzad az állomány.Így megy ez..
2012. jún. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A neveletlenség csak a nevelésen múlik. Az én kutyám is szét tépi a macskákat, nincs ezzel semmi baj. A többi az gyakori probléma. Pedig én nagyon szerettem volna dalmatát de helyette kóbor kutyát fogadtam be. Szerintem jobban jártam. Köszönöm a válaszokat! :)
2012. jún. 17. 15:38
 9/9 anonim ***** válasza:

mert nem népszerű!!

sok a rossz tapasztalat vele!

sajnos ,és ez tény vannak nála könnyeben kezelhető,és kevésbé harapós fajták,és mint tudjuk a dalmata a legharapósabbak között van!

miért ?? nem érdekel,de ezek a dolgok amik miatt egy fajta népszerű,vagy nem!

2012. jún. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!