Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen csúnyák a kutyám...

Miért ilyen csúnyák a kutyám fogai?

Figyelt kérdés

8 éves "idős" kutyusomnak, sárgulnak, helyenként barnulnak a fogai, mint az embernél a lyukas, romló fogak. Kölyökkora óta kapott "kutyafogkeféket", bőr rágókákat, sosem volt probléma a fogaival.

A korának köszönhető és természetes ez az elszíneződés, vagy meg kéne mutatni dokinak? Honnan tudhatom, hogy romlanak a fogai, vagy csak elszíneződtek? Mit tudok vele tenni?



2012. jún. 17. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Fogköve van.
2012. jún. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Dogcat ***** válasza:
azt írod, kap fogápolókat, ezért most majdnem teljesen tanácstalan vagyok. az egyetlen dolog, ami eszembe jut, hogy mégis nézd át, hogy biztosan nem eszik-e valami olyat, ami károsítja a fogait, vagy esetleg nem iszik-e valami olyat. És esetleg ajánlani tudom a Pedigree Denta Sticks-et.
2012. jún. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekünk is mikor idős volt a kutyánk ez volt a probléma:/ Elvittük dokihoz leszedte neki nagyon szépre,nem is ment tönkre a foga utána:)

Meg lehet kapni kutyafogkrémet én rossmann-ba vettem,vettem hozzá gyerekfogkefét 200 ft-ért és azzal szoktam havonta átmosni a kutyám fogát:)

2012. jún. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
igen, lehetséges hogy ez a korral jár, ha kellemetlen szagú a lehelete, akkor valószínű, hogy romlanak a fogai. A fogszuvasodás előfordulhat idős, helytelenül táplált kutyáknál, ha a fogain lévő barázdák mentén vagy a fognyakon van az elszíneződés akkor minden bizonnyal szuvas a foga. A fogkőnél is előfordul hogy néha egészen sötét színű, ez a táplálék fajtájától/minőségétől függ. Azt ajánlom mindenképpen nézesd meg egy orvossal, mert a fogkő benyomódhat a foghús közé, lerakódhat a fogíny szegélyére, ahol gyulladást okozhat.
2012. jún. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A rágókát és "kutya fogkefék" max a nyálat semlegesítik kicsit. teljes fogtisztítás akkor van, ha a kutya olyasmit rág, amibe bele tudja a fogait mélyeszteni és így azok dörzsölődnek. Erre szoktak pl marhanyakat adni, amin van hús, és persze, nem főzve. Vagy száraz kenyér sarkát, amit nem lenyel egyszerre, hanem dolgoznia kell rajta egy ideig.
2012. jún. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az a probléma, hogy túl sok mindent nem szeretnék vele "etetni", mert így is diétára vagyunk fogva, nagyon hízékony jószág, emellett pedig diszpláziánk is van, tehát a súlyára nagyon kell figyelnünk, hogy kordában tudjuk tartani a csípő problémáit.

Lehet kapni zöldkagylós "fogkeféket", ilyet kapott sokáig, de igazából nem használt semmit. Egyszer találtam ilyen préselt bőrből csomózott csontot, aminek a közepén egy zöldkagylós réteg volt, talán az használta eddig a legtöbbet, de ezt meg úgy rágta, hogy véres volt utána minden és kitartott pár napig, rossz volt nézni, viszont szépen megtisztította a fogait. (akkor még nem voltak barna foltok mondjuk)


Szóval nem akarok bármit odaadni neki, ha még is, akkor az legyen porc barát, vagy "diétás". Viszont akkor ha legközelebb a doki felé járunk megmutatjuk neki! Köszönöm a válaszokat!

2012. jún. 17. 16:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne adj neki ilyen műfogkeféket, semmi értelmük. A bőr rágó sem igazán fogkőre való, mivel nem túl kemény, legalábbis amint nyálas lesz, elpuhul. Rágjon száraz tápot (szárazon) meg csontot (főttet az ebédből, vagy vagy füstöltet a boltból), az általában kordában tartja a lerakódást, de ha nem, akkor marad a doki.
2012. jún. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Maxitabi ***** válasza:
Lehet, hogy még csak lepedék, nem fogkő. A mi kutyánk 4-5 hónapos kora óta elszíneződött fogakkal él.. Minket zavar jobban, a doki szerint (mindig kérdezzük) nincs baj. Pedig kap csontot, húst is a száraz mellett. Egyébként a száraztáp a legrosszabb ebből a szempontból is:a hiedelem ellenére nem tisztítja a fogakat,sőt a lepedék a fogak közt ragadva rontja azokat. Nyers marhahús csonttal, egyesek szerint orozyme gél is segít. A pedigree és társai rágócsontokat csak akkor, ha nincs benne cukor!!
2012. jún. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vidd el állatorvoshoz és nézesd meg vele a fogait. Jobb esetben tettél egy sétát esetleg kifizeted a vizitdíjat, ha van. Rossz esetben fogköve van, amit le kell szedni (ezt CSAK a doki tudja leszedni), talán fogat is kell húzni.


Ha nem büdös a szája, akkor lehet kezdetleges fogkövesedés, ha büdi, akkor ott már komoly baktériumtanya alakult ki, mindenképp nézesd meg.


Én kutyám 17 éves és ma volt harmadszorra fogkő leszedésen (és foghúzáson) úgyhogy tudom, miről beszélek.

2012. okt. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8 éves nagytestűm van. A fogai szép csontszínűek. Kicsi kora óta kap nyers marhacsontot, nagyobb darab nyers húst és időnként száraz kenyérsarkat.A fogakat csak az tisztítja, amibe bele tudja mélyeszteni. Ha csak simán rág, a fog felülete nem csiszolódik le.
2012. okt. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!