Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van tapasztalatotok porcvédőve...

Van tapasztalatotok porcvédővel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Július végén hozzuk el a golden retrieverünket. Aktív életet fog élni, úszás, futás, játék, és szeretnék valami vitamint vagy táplálékkiegészítőt, ami megvédi az ízületeit. Tudnátok ajánlani valamit, ami nektek bevált? Először persze olyat, amit kölyköknek lehet adni, aztán 1 éves kora után adnám neki a felnőttet.
2012. jún. 18. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:

GF-600, Luposan. Ezeket kölyök, fiatal korban kell adni elsősorban. Én a Luposant jobban szeretem, ezt egy éves kora után is kell használni, évente egy pár hetes diéta formájában.


10-12 hónapos koráig ne mozgasd nagyon. Az úszás jó, de a futást ne erőltesd, vagyis ne kocogj és biciklizz vele míg növésben van, mert hiába adsz ízület erősítőt, a fiatalkori megterhelés miatt kialakuló károkra nincs ellenszer. A lépcsőzést úgy ahogy van és a sok hegymászást is felejtsd el az élete első 10-12 hónapjára. De ezeket majd a tenyésztő is el fogja mondani még úgy is.

2012. jún. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A mi allatorvosunk a nutradylt ajanlja, kolyokkortol lehet adni.
2012. jún. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudtam, hogy fiatal korában még mellőzni kell a futtatást. Felnőtt korra értettem az aktív életet, egyedül úszni fogom vinni kölyökként. Köszönöm a segítséged! Még egy kérdésem lenne, amit nem nagyon értek. A lépcsőzés...nekünk teraszunk van, 3 lépcsőfokkal. Amíg pici, addig lakásban lesz a kutya. Hogy le tudjon menni a kertbe ezt a 3 lépcsőt használnia kell. Ez már káros a kutyára nézve?
2012. jún. 18. 14:38
 4/6 anonim ***** válasza:

GF600, tenyésztő ajánlotta, az ő munkakutyáinál tökéletesen bevált, nálunk sincs semmiféle gond ami vagy azt jelenti, hogy használ, vagy azt hogy amúgy se lenne gond a kutya izületeivel, de ártani nem árt. Ezt lehet adni kortól függetlenül akár éveken keresztül is, de kúraszerűen is hatásos. Persze amíg növésben van addig folyamatosan ajánlott.

1éves koráig csak úgy és addig mozgasd amíg neki kedve van. Az erőltetett futást, biciklizést... kerüljétek és nem lesz gond.

2012. jún. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3 lépcsőtől nem szabad, hogy baja legyen.
2012. jún. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor jó, mert a tenyésztő is mondta, hogy a lépcsőzést kerüljük, de ez a 3 lépcső elkerülhetetlen lesz neki. Köszönöm a válaszokat! Leírtam ezeket a táplálékkiegészítőket, majd megmutatom az állatorvosnak ő melyiket ajánlja, mert nem tudok dönteni, melyik a jobb. Akitől hozzuk majd a kutyát, az is mondott valamit, de már nem emlékszem a nevére..
2012. jún. 18. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!