Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális vagy valami baja van?

Ez normális vagy valami baja van?

Figyelt kérdés
A kutyámat ma fürdettük meg először és miután megfürdettük nagyon el kezdett viszketni a bőre mert a betonhoz dörgölőzött,ezt kb 10 percig csinálta de már abbahagyta.Miért csinálta ezt?Ez normális viselkedés vagy valami baja van?Vigyük el állatorvoshoz?Tenyésztőtől vásárolt törzskönyves kutyáról van szó,van bolha és kullancsnyakörve és kutyáknak való samponnal fürdettük meg.
2012. jún. 18. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Normális.
2012. jún. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Ez teljesen normális. A miénk is ezt szokta, csak ő a fűben. Szerintem törölközik. :)
2012. jún. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,akkor megnyugodtam azt hittem,hogy valami baja van és azért csinálja ezt.
2012. jún. 18. 17:39
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem azért dörgölőzött, mert viszketett neki, hanem mert megfürdettétek, és örömében, meg hogy szárítkozzon hempereg. Az én kutyusom is végigrohanja a lakást, mindenhol hempereg, ha kiengedem akkor kint füvön, homokban, mindenfelé.

Esetleg ha mégsem erről van szó, és allergiás lenne a samponra, akkor a bőre vörös, és állandóan kaparja. Akkor mindenképpen állatorvoshoz kell vinni, de valószínű nem ez a probléma

2012. jún. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Néztem a bőrét de nem piros meg nem látszik rajta semmi sem meg már nem vakarózik.
2012. jún. 18. 17:43
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A miénk 13 éves, és mindig is ezt csinálta. Hol a kanapén, hol a szőnyegen. Teljesen normális. Ha mondjuk 1-2-3 nap múlva is csinálja, akkor samponos maradt a bőre, és az viszket neki. De fürdés után normális a dörgölőzés. :) És ilyenkor olyan édes :D
2012. jún. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%

Inkább azért szoktak dörgölőzni,mert egy farkasoktól örökölt ösztön ébred fel ilyenkor bennük.Érzik,hogy tiszták,illetve idegen szagúak lettek.A farkasok is gyakran hemperegnek,hogy elfedjék a saját szagukat,és a környezetéhez hasonlatosat vegyenek fel.Ezt teszi ilyenkor minden kutya,ugyanezért azok,amelyek véletlenszerűen szoktak hemperegni.


Ahogy írták,a viszketés miatt is hempereghet.

Te biztos jobban értesz hozzá,mint kutyatulajdonos,de én azt olvastam,hogy nem szabad akárhányszor megfürdetni egy kutyát egy évben.Ugyanis ilyenkor lemosódik róla a védelmet szolgáló faggyúréteg.Hempergéskor ezt akarja pótolni és az újratermelődőt egyenletesen felvinni.

2012. jún. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem szoktuk sűrűn fürdetni,most 8 hónapos és még most volt először megfürdetve mert már elég koszos volt.
2012. jún. 18. 17:55
 9/9 anonim válasza:
100%
Örülj neki, hogy csak a fölbe dörgölőzik, mert valóban igaz ez a "szageltakarási" ösztön. Előfordulhat, hogy ha talál, még dögben, vagy trágyában "fürdik" utána.
2012. jún. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!