Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyánk megtámadja a macskákat...

Kutyánk megtámadja a macskákat! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A nőstény kutyusunk eddig csak kergette az udvarra betévedt macskákat, de tegnap meg is ölt egyet. Nagyon fel volt spannolva morgott is rendesen mikor elvettük tőle. Nem láttuk még ilyennek. Hogy lehetne leszoktatni erről a rossz szokásáról? Nem neveltük agresszívnak, barátságos az idegenekkel is.

Egyébként egy mini angol bullterrierről van szó



2012. jún. 19. 01:54
 1/7 anonim válasza:
Jó kérdés:/ A miénk is ilyen, nekünk németjuhászunk van. A saját cicánkat nem bántja egyáltalán, viszont másik macskát nem enged be, gondolom védi a területét
2012. jún. 19. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem írtad, hogy saját macskák, gondolom betolakodó, idegen állatok voltak. a bullterrier agilis, pörgős kutya, még akkor is, ha minibull :) tudom, hogy a bullosok nem szeretik ezt hallani, de akkor is így van: ezeknek a kutyáknak az őseit állatok elleni harcra tenyésztették. szóval én nem csodálkoznék azon, hogy a saját területére betévedt, tőle menekülő (tehát a zsákmányoló ösztönét jól felspannoló) állatot megfog és meg is öl. ennek nincs köze ahhoz, hogy az idegen emberekkel hogy viselkedik, a kutya gondolkozik és intelligens, meg tudja különböztetni a macskát a szívesen látott vendégtől.

a macskáknak is akad némi esze szerencsére, az okosabbja nem fog bemenni hozzá, a butát meg nem tudjátok megvédeni a saját hülyeségétől... ha nem a ti kutyátok öli meg, akkor másik fogja.

2012. jún. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem labrador keverékem van, de nagyon macskagyűlölő. születése óta fogja el a macskákat, sokat mondok ha 8 cica nincs a kontóján. Héttel biztos végzett már. Sajátokat is üti vágja, most azt az egy kandúrt, amit meghagyott, azzal úgy elvan. Erről sose lehetett leszoktatni, mindig ilyen állatellenes volt. Szomszédból a deszkakerítésen keresztül 3 japántyúkot préselt át, szegényeket azokat is taccsra vágta. Hát na ez van, itt idegen macska nem megy élve keresztül. Ja és a kutyáé az első udvarrész, nagy hely, a macska meg többnyire a hátsó udvarokban a háznál van
2012. jún. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem erről nem lehet lenevelni, főleg ha olyan fajta amiben még vannak ösztönök. Az enyém is menne utánuk amikor sétálunk, alig bírom megtartani pórázon, az udvarra nem jön be macska, úgy tűnik okosak. :)
2012. jún. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát akkor ez sajnos így marad. Csak nem szeretném, ha a környékbeliek tudomására jutna, mert félek ártanának neki :(
2012. jún. 22. 17:17
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem azért kérdezz meg egy szakembert kutyasuliban. Egy biztos, ha a tudomásomra jutna, hogy megölte a macskámat a kutyád, akkor nem maradva élve...
2012. okt. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
Hm, hát az utolsóhoz hasonló emberek fogait kiverni szerintem eléggé jogos a kutyatulajdonosok részéről. Hogy durvábbat ne mondjak.
2014. dec. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!