Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csinálta vkinek ezt a kiskutya...

Csinálta vkinek ezt a kiskutya picinek?

Figyelt kérdés
15 hetes dobermannom van, és azt csinálja h amint meglát egy másik kutyát az utcán lehet az csivavától a német dogig, persze annyi különbséggel h nagyobb a megijedés foka, keservesen elkezd ordítani annyira megijed, előtte még ugat meg borzol de ha közelebb jön a kutya akkor visít...hétvégén megyünk el kutyásokkal h kezeljem ezt?
2012. jún. 19. 12:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
jó fosós kiskutyát vettél!!! Hogy élt a tenyésztőnél? egy jó idegrendszerű kiskutya kiváncsi, érdeklődő, nyitott a világra. ha nem teszitek rendbe, ebből következik felnőtt korban a félelemből jövő agresszio. ha kutya társaságba viszed, akkor először ugy kéne kezdeni, hogy ne engedd ,hogy más kutyák menjenek oda hozzá, ő nyisson, és lehetőleg ő legyen póráz nélkül. Vagy ha van egy felnőtt nyugodtabb kutya, akkor először vele kéne kezdeni. Elengeditek mindketten, és hagyd, hogy a kiskutya megoldja. De az a lényeg, hogy olyan legyen a felnőtt, amelyik nem agressziv, és tolerálja a kiskutya kirohanásait. merre fele laktok?
2012. jún. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

szaporított? Teljesen ideggyenge a kutya.

Ez nagyon nem normális.

2012. jún. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nagyon nem normális, jól megjártad ezzel a kutyával, ha már most ilyen.

Az enyém sosem volt félős, kölyökként is inkább érdeklődve ment volna szaglászni ha más kutyát látott.

2012. jún. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Tenyésztésre vettem 150.000Ft-ért úgy h ez így nem maradhat...próbálkozom és megköszönöm az eddigi válaszokat.

Ismer már 6 kutyát tőlük nem fél mindenféle méret van köztük, egyszerűen ha meglát egy kutyát az utcán ugat morog érdeklődik, de amikor az oda akarok menni hozzá akkor hisztizik, olyan igazi kiskutyás rinyálós hangon...

2012. jún. 19. 12:40
 5/17 anonim ***** válasza:
menjetek kutyaoviba, ha nem változik akkor reklamálj a tenyésztőnél. A normális kölyök óvatos, de érdeklődő, odaszalad,nagyobb kutyának lefekszik,lehajtja a fejét,ovatosan odakínálja a seggét,de nem rinyál.
2012. jún. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 teszterka ***** válasza:
100%

schnauzerem van, mindig is félősebb volt, meggyőződésünk, hogy az alomban történt vele valami, mert 5-6-7 hetesen nagyon bátor volt, de mire a 8. héten elhoztuk, félőske volt. Ha megijedt valamitől, hangosan visított, mintha levágtad volna az egyik lábát. Aztán szocializálni kezdtük amióta a kölyök oltások rendben voltak. Félt a nagy, a kicsi, a közepes kutyáktól. Hordtuk minden felé, látott sok kutyát. Fejlődött összességében, de ezalatt is hullámzott, volt olyan hét, amikor rájött, hogy gyorsabb, mint a játszótársa, kicselezte, szaladtak, boldog volt, vagy hogy meg tudja ijeszteni a másik kutyát, ha leugatja a szőrt a fejéről. Volt olyan,hogy farok behúzva ült a lábunk alatt. Mikor már jó úton haladt, most Húsvétkor odarohant hozzá egy elszabadult husky és telibeharapta a 7 kilós kutyám hasát. Az adrenalin miatt le tudtam kapni róla a huskyt, nem lukadt ki a kutyám bundája annyira, de halálra rémült.

Beraktam egy sarokba, ott remegett fél órát, aludt, kicsit összeszedte magát, de mi kezdhettünk mindent elölről. Új parkot kerestünk, új barátai lettek, bátor azóta, nem visong, max ha valaki erősebb nála, azt futással lefárasztja, közben ugat neki, hátha attól majd megijed. Most már játszik és nem menekül. Sikerült elhelyeznie magát a kutyák között, tudja, hogy mik a saját és más kutyák méretei, felismeri a másik kutya közeledését, energiáit, még mielőtt fizikailag közelebb kerülnek egymáshoz, és ahhoz viszonyítva adja elő magát. Most lesz 11 hónapos.

Ehhez azt csináltuk, hogy:

- Sosem vigasztaltuk, pátyolgattuk, vettük fel, ha láttuk, hogy gáz lesz, vagy van (a husky után sem vigasztaltam, hagytam, hogy aludjon kicsit, felébresztettem és játszani hívtam.

- Sok különböző helyre visszük és mindenféle kutyákkal ismertetjük össze.

- Kutyasuliba visszük, de nem annyira azért, mert úgy érzem nem annyira értek a neveléséhez, hanem hogy ott is több kutya közelében lehessen (esetleg tippeket is kaphatsz ott)

- Igyekeztünk előre hasonló korú kutyákkal játszatni a hasonló "érdeklődésük" miatt

- Megmutattuk neki, hogy nem csak az emberrel való játék és "harcolás" a JÓ, hanem a kutyákkal való bunyó is izgalmas, vagy hogy egy labdáért fut 3 kutyával együtt. Saját labdát (vagy botot, játékot) viszünk a parkba, hogy meg akarja védeni a saját dolgát a többiekkel szemben (Lola halálos rettegésben volt, de ha a botját kellett megvédenie, akkor nem volt kegyelem!)

- A kedvesem mindig "segített" megküzdeni az "ellenféllel" futott Lola mellett, bátorította, falkaként kergették a másik "naaagyon ijesztő" kutyát (akitől Lola félt egyedül. Talán ez vált be a legjobban, és mókás is! :D Illetve Lola ragaszkodását használta ki úgy, hogy az idegen kutyát abajgatta, simizte, Lolcsi ettől rosszul volt, kénytelen volt odajönni. Ebben a korban még ez használható trükk, ha meg odajött meg kell dicsérni!

- Folyamatosan dicsérni, bátorítani, ha jól csinált valamit, erősíteni a lelkét.

- Neked előre kell majd látni a séta alatt, hogy a másik kutya (+ a gazdája) milyen, hogy fog reagálni.


Előbb-utóbb meg fogja tanulni, hogy a többi kutya is az életünk része. Ő 4 hónaposka lesz most, fiatal, bármit kihozhatsz belőle. Tényleg az alapelv az az, hogy megmutasd neki valahogy, hogy a többi kutya jó dolog, lehet velük játszani, örömforrások. A negatív élményeket meg lecsökkenteni. Sosem vigasztalni ha éppen vonaglik a póráz végén és jajveszékel. Olyankor a tudtára kell adni, hogy az rossz, rosszul teszi, hogy csinálja a cirkuszt, szólj rá, hogy nem szabad, hiszen ő szeretne megfelelni Neked, a kedvedben járni.

Remélem segítettem valamit. Ne aggódj, minden oké lesz. "Legrosszabb" esetben vesztek pár kutyasulis órát, ahol elmondják mire figyelj!

2012. jún. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

na most akkor fosik, vagy nem? mert a kérdésben az szerepel, hogy minden kutyától, legyen az kicsi vagy nagy. utána meg irod, hogy időnként. most akkor, hogy van ez?

ha idegrendszeri gondja van, (márpedig nagyon ugy tűnik) akkor ha a fejed tetejére állsz, akkor sem lesz jobb. és egy ilyen kutyát később tenyésztésbe vonni nagyon nagy hiba, tovább rontva ezzel az amugy is silány állományt. most az, hogy tenyésztőtől van, meg ennyibe került, semmit nem jelent. vagy te ferdited el, és erőszakkal akarod más kutyákkal ismertetni. Akkor érthető, ha kiborul.

2012. jún. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen nagyon hasznos volt és ugyan az a helyzet nálunk is mint nálatok...amikor 5 hetesen kiválasztottam ő volt a legnagyobb "dömper" ő terrorizálta a többieket, és már 8 hetesen látszott h ez így nem lesz oké mert történhetett vmi de már nem volt szívem ott hagyni és másikat választani hiába a tenyésztő arra buzdított.
2012. jún. 19. 14:56
 9/17 teszterka ***** válasza:

Jaja. tudom milyen érzés lehet. én se választottam volna másikat. Viszont így nagy meló lesz és minimum 1 éves koráig rohadtul következetesen kell nevelni. egy kutyaiskolai oktató valószínűleg azt mondaná, hogy még korai, meg alakul a személyisége, vagy ilyesmi.

De ez az "egy falkaként együttműködünk" dolog nálunk nagyon bevált!

2012. jún. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
ha már 5 hetesen terrorizált, akkor az tényleg nem jó. Miért nem hallgattál a tenyésztőre? Pláne ugy, hogy komoly céljaid vannak a kutyával? lehet őt elvitte volna más családi kedvencnek, és nem derül ki soha az életben, hogy gondja van. kicsit hirtelen voltál. Irj nekem p.ü.-t ha nem nagy a távolság, hozzánk eljöhettek. 8 tagu összeszokott falkám van, ott hörcsögösködhet, senki nem fogja bántani. Megszagolják, és ha nekikezd hisztizni, otthagyják a fenébe. majd ő fogja keresni a társaságukat. Valamennyire rendbe tudod tenni, ha sokat viszed emberek közé, és a városba, hogy minél több mindent megismerjen, de nagy a valószinűsége, hogy felnőttként kutyázni fog. Kan vagy szuka?
2012. jún. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!