Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott a nagymamám...

Megharapott a nagymamám kutyája. Ugye nem halok meg?

Figyelt kérdés
15.én(pénteken)vidéken voltunk. Apum nyírta a füvet és a kutya elvolt engedve aki bejött a lakás folyosójára, (gondolom nem bírta a zajt ezért jött be). Elmentem és próbáltam hangosan felszólítani, hogy menjen ki(nem szoba tiszta) de a kutya csak nézett rám. Ekkor közelebb léptem hozzá, mert szegényke süket is(12 vagy 13 éves), de ahogy odaléptem, hozzá megharapta a bal bokámat és 4 foga helye van most benne. Természetesen mentem a szülőkkel az ügyeletre, és ott ellátták a sebemet és hátsó felembe kaptam tetanuszt. Tegnap 18án sebészetre voltam bejelentve ahol 1,5 órát vártam, hogy betadinnel bekenjék, mert csak azt csináltak fele, majd elküldtek az ÁNTSZ-hez ahol ha szükségesnek találják akkor beoltanak veszettség ellen, de nem oltottak be mondván, hogy saját kutyus(nagymamáé) én viszont félek, hogy nagyobb baj is lehet ebből. Ugye nem?

2012. jún. 19. 14:31
1 2
 1/17 Mara Acoma ***** válasza:
68%
Sajnos hamarosan le fogják vágni a lában, nincs mit tenni. De meghalni nem fogsz, nyugi.
2012. jún. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
78%
Először is: be volt oltva a kutya??tehát van oltási könyve amiben ez szerepel?
2012. jún. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi bajod. A sebek lassan fognak gyógyulni. Betadinnal tessék kezelni minden nap. Jól belenyúlni minden foghelybe.
2012. jún. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
41%
A kutya fog meghalni, mert bokával szájba rúgtad -.-
2012. jún. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
43%
Kevesebb, mint 1% az esély arra, hogy a kutya veszett, ha nincs beoltatva. Nem fogsz meghalni. Viszont igen béna voltál, hogy a kutya megharapott. Az állatok mindig jeleznek, mielőtt agresszíven lépnének fel, de te ezt a jelzést ne vetted figyelembe. Első sorban a te hibád volt.
2012. jún. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Andizsuzsi ***** válasza:
60%

Mit vártál, a sebészeten 3 nap után mit csinálnak a 4 foghellyel? Egyébként frissen sem csináltak volna mást.


Gondolom nagymama rendszeresen olttatta a kutyát, így nem is lehet baj.

2012. jún. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bőven sok orvos látott a helyzet súlyosságához képest. :)

Nyugi, nem valószínű, hogy baj lesz. Fertőtlenítsd le minden nap a sebet pár napon keresztül.

2012. jún. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
Hát igen.Ezek a mai fiatalok kényesebbek az átlagnál.Tesómnak egyszer átharapta a kezét a kutya, mégsem szaladtunk orvoshoz vele.És kébzeld, él és virul, nyugi a keze is megvan!
2012. jún. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
41%
Gondolom meg fogsz veszni :-))) A kutya nem, mert oltott, hisz az kötelező!
2012. jún. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
41%

Mi bajod lehetne?

Szépen nézne ki ha mindenki folyton a sebészetre rohangálna ilyen kisebb harapásokért...

2012. jún. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!