Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nőstény kutya operálása, hogy...

Nőstény kutya operálása, hogy ne lehessen terhes, fáj neki? Elaltassák?

Figyelt kérdés
Akarok venni egy nőstény kutyát, de az a baj, hogy sokat járok a rokonaimhoz ahol hím kutyák vannak, el akarom kerülni, hogy terhes legyen, van ilyen operáció direkt erre, csak azt szeretném tudni, hogy ez fáj-e a kutyának? És elaltassák e közben?
2012. jún. 19. 15:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
25%
Igen van! Ivartalanításnak hívják. Mivel ez műtét ezért ELALTASSÁK! De csak az első tüzelés után ivartalanítják a szukát! Én azt mondom, hogy kan kutyát vegyél! Nekem is az van:)
2012. jún. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

ez aztán a fogalmazás...

amúgy ivartalanításnak hívják,és igen altatásba végzik. Fáj műtét után,mint minden műtét és vigyázni kell rá folyamatosan míg magához nem tér,nem ihat-ehet addig.

google-ba beírod ivartalanítás mindent részletesen leír.

2012. jún. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
elaltatják, így nem emlékszik semmire, utána egy kicsit kótyagos lesz az altatás miatt
2012. jún. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

1. nem terhes, a kutyák vemhesek

2. van operáció ivartalanításnak hivják és a kutya méretétől függően 10 000ft +

3.igen altatják, és érzéstelenítőt is kap

4. kb annyira fáj mint neked egy műtét

2012. jún. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Andizsuzsi ***** válasza:
88%

" De csak az első tüzelés után ivartalanítják a szukát!"


Ebben tévedsz, a legtöbb állatorvos épp az első tüzelés előtt javasolja. Mi is arra várunk, 6 hónaposan megy a szukánk.

2012. jún. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
43%
Akkor ezek szerint ez állatorvos válogatja! Nem egy ismerősömnek kellet megvárni, hogy az első tüzelésnek végelegyen! Azzal magyarázták, hogy azért csinálják így, hogy a szuka kutya az első tüzelésénél "érik" meg teljesen és mivel tüzelés közbe nem operálnak ezért csak utána! Lehet én tudom rosszúl, de én azt mondom kérdezzetek meg egy másik orvost ő mit mond:)
2012. jún. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
ez de szép more
2012. jún. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Andizsuzsi ***** válasza:
75%

Az első tüzelés előtt elvégzett ivartalanításnak az az előnye, hogy gyakorlatilag nullára csökken a későbbi emlődaganat veszélye. Minél többet tüzel a kutya a beavatkozás előtt, annak a valószínűsége, hogy felnőtt korában emlődaganatos lesz, fokozatosan nő.

Persze egyéb okokból mindig sokkal jobb, ha később is, de ivartalanítva van az a kutya, amit nem szeretnének tenyésztésbe vonni.

2012. jún. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, fogalmazásért meg mindenért bocsi, de Szlovákiában élő magyar vagyok ilyen szavakat nem tudok csak szlovákul ilyen kifejezéseket ... nőstényt akarok mert azt mondják az hűségesebb :)
2012. jún. 19. 16:32
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs a fogalmazással itt baj,főleg ha kinti magyar-a lényeg,hogy felelősségteljesen,a kutyák javára gondolkodik!Igaz,nálunk magyarhonban a nőstény kutya szuka,a hím kan,az operáció neve pedig jelen esetben ivartalanítás,de semmi gond :) A kutyának pedig,mivel altatásban végzik a műtétet,nem fáj,max utána egy pár óráig,ezért érdemes pár szem fájdalomcsillapítót kérni az orvostól.Nagyon helyesen cselekszik a kérdező.
2012. jún. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!