Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek fajtatiszta?

Szerintetek fajtatiszta?

Figyelt kérdés

Barátnőm keresztanyja golden retrievert akar venni. Hiába mondtam neki, hogy tenyésztőtől vegyen, ő nem akar ennyi pénzt költeni egy kutyára. Nem fogja fel, hogy az esetleges örökletes betegségek miatti orvosi kezelés akár a triplája is lehet egy törzskönyves kutya árának. Mindegy, az ő dolga. Spórolna még pár hónapot és lenne egy IGAZI goldene...


Kinézte magának ezt a hirdetést, és nem tudja eldönteni, hogy a mama kutya fajtatiszta e. Megígértem, hogy megkérdezem neki itt. Szerintem nem az. Állítólag 10-11 hónapos körüli a kutya. Szerintetek?


[link]


2012. jún. 19. 17:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Első tüzelésnél pároztatni....

szerintem nem golden,vagy annyira le van strapálva, hogy még a feje is lefogyott.

2012. jún. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, olyan furán néz ki meg a feje is furcsa.Szerintem nem fajtiszta, de én nem sokat tudok a fajtáról!
2012. jún. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Fajtatiszta ha van törzskönyve. Na, neki tuti nincs Nyomorult kutya ... igazán felfordulhatna mindenki aki ezt teszi egy állattal.
2012. jún. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mit foglalkozol vele, ha úgyse hallgat rád? Fajtatiszta az a kutya, amelynek igazolható módon fajtatiszták voltak a felmenői is. Erre való a törzskönyv. Magyarul törzskönyv nélkül nem fajtatiszta. Ha a sógornőd igénytelen arra nézve, hogy honnan származik a kutya, akkor ne legyen igénye arra se, hogy fajtatiszta legyen!


Azon azért ne lepődjön meg, ha nyomorék lesz a kutyája vagy százezreket fizet az orvosnak a műtétekre. Egy ismerősöm pont nemrég járt így egy goldival. Egészséges(nek látszó) szülőktől egy roncs kiskutya. Túlvan már a műtéten, de egészséges soha nem lesz. És még nincs egy éves...

2012. jún. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hülye vagyok, nem tudom honnan vettem a sógornőt, szóval a barátnőd keresztanyja....
2012. jún. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A szukán látszik, hogy keverék!
2012. jún. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A mamakutya még szinte kölyök!!!A gazdáját agyonverném az tuti, hogy már ennyi idősen pároztatja. Egész biztos, hogy nem fajtatiszta, mert nincs törzskönyve!
2012. jún. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Talán ajánld neki a fajtamentést:

[link]


Mondjuk azok is el fogják hajtani ha meghallják hogycsak az a lényeg hogy olcsó legyen a kutya ...

2012. jún. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Állítólag van törzskönyve....állítólag.


Csak azért foglalkozom vele, mert a barátnőm megkért, hogy kérdezzem itt meg. Különösebben nem érdekel, vagyis nem tudok mit tenni. Ha megveszi, hát megveszi. Én megígértem, hogy kiírom, megtettem. Ennyi. Szerencsétlen kutyát meg én is sajnálom! Köszi a válaszokat.

2012. jún. 19. 17:29
 10/15 anonim ***** válasza:
Hosszú szőrű kutyánál elég durva, ha látszik a soványság. Olyan kis vézna a hátsó lába annak a kutyának, szörnyű. Nekem nem tűnik fajtatisztának egyébként.
2012. jún. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!