Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sharpeit vagy Haskyt vegyek...

Sharpeit vagy Haskyt vegyek első kutyának, esetleg valami mást?

Figyelt kérdés

Szüleimmel sikerült lebeszélnem hogy kaphatok egy saját kutyát.Van már egy 9 hónapos Német juhászunk de ő apámhoz ragaszkodik és olyan mintha én ott se lennék neki,ezért(meg azért mert már elég idős vagyok.15 éves)sikerül lebeszélni hogy lehet egy sajátom.


A Haskykba egyszerüen szerelmes vagyok a szemük miatt,de félek hogy mivel hideg helyre vannak kitenyésztve ezért nem érezné magát jól ezen az éghajlaton.


A Sharpi simán csak tetszik mert olyan furán néz ki és az is tetszik hogy más mint a többi kutya.De ugy hallottam hogy rengeteg bőrbetegségük és alergiájuk lehet.


Tudom hogy ezek elég makacs kutyák akikkel nehéz bánni,de ez engem nem zavar mert én is ilyen vagyok:D


Esetleg ha tudtok valami olyan kutyát ami nem tul drága(nem versenyekre akarom hordani) akkor irjatok.Talán az egyetlen kutya amit nem nagyon akarok az a Retriver,mert olyan átlagos.


És mégvalami:Ne legyen a Sharpeinél kisebb


Előre is köszönöm a válaszokat.


2012. jún. 19. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Husky-t ne, mert még a nevét sem tudod leírni.
2012. jún. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Hovarju ***** válasza:
100%

Szerintem ne akarj másik kutyát. Inkább próbálj meg erősebb kapcsolatot kialakítani a mostani kutyátokkal.

Hidd el jó társa lesz ő mindkettőtöknek.

Valószínűleg apukád a határozottabb és ezért ő mögé állt be a kutya. Ha választasz egy bármilyen fajtájú másik kutyát, könnyen előfordulhat, hogy ő is apukádat fogja vezérnek tartani.

2012. jún. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 avitaa válasza:
49%
Vegyél Szettert. Szépek, okosak, ritkák, az enyém pedig csökönyös mint egy szamár, szóval neked pont ideális.:D Az ára nem kevés, de olyat, ami nem versenyző szülőktől való, sztem lehet sharpei árban kapni. De mindenféleképpen csak akkor válassz kutyát, ha tényleg fogsz vele foglalkozni, és nem unod meg, mikor már felnőtt. Előre is sok sikert az ebgondozáshoz. ;) (vagy ha valami igazán különlegesre vágysz, akkor rodéziai ridgeback---> a hátán visszafelé nő a szőr egy csíkban.)
2012. jún. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 avitaa válasza:
vagy megfogadod az előttem szóló tanácsát. nemhülyeség.
2012. jún. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagy az esélye, hogy a másik kutya is Apukádat fogja falkavezérnek tekinteni.

Egy erősebb jellemű kutya egy 15 évest nem igazán fogad el falkavezérnek, megérzik a családon belüli rangsort.

2012. jún. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak azt tudom mondani, mint előttem páran. Nagy az esély rá, hogy az új kutyus is apukádat fogadná el vezérként. Foglalkozz te is a meglevő kutyussal!
2012. jún. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A mostani kutyánka azért fogadta el apámat vezérnek mert minig kintvan az udvaron a munkája miatt és napi 15 órát vele van,meg kiskora óta még wcre is együtt mennek(nem vicc:D).

2012. jún. 19. 22:35
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
És a másik az benti kutya lenne?
2012. jún. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 teszterka ***** válasza:
100%
szerintem egyiket se... pláne azért mert a szeme, vagy a redőzött bőre tetszik. mindkettő nehéz fajta, érteni kell a nevelésükhöz, tapasztalt kutyásoknak való. Húsvétkor nekifutásból megtámadta a szabadon rohangászó husky a pórázon lévő 7 kilós kölyökkutyámat, csak azért, mert a gazdája egy igazi "hozzáértő" volt. könyörgöm, ne vetess nehéz fejű kutyát!
2012. jún. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A Szüleim lebeszéltek a nagytestü kutyárol sajnos ugyhogy holnap megyek megnézni egy törpe Pinschert.
2012. jún. 20. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!