Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatom szobatiszt...

Hogyan szoktathatom szobatisztaságra kölyök yorkimat?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hetes szuka yorki kutyusom és sehogy nem tudom rászoktatni, hogy a kijelölt helyre végezze el a dolgát. Miután meglettek az oltásai elkezdtük lehordani, hátha ott könnyebben megy, de séta közben nagyon ritkán sikerül neki produkálni valamit, viszont amint visszajövünk a lakásba azonnal potyogtat és pisil minden felé. Itthpn vagyok vele egész nap és figyelem mikor készülődik, akkor egyből felkapom és viszem a kis helyre, de olyankor semmi, hanem amikor nem figyelek akkor történnek a kis balesetek. Mit tehetnék?

2012. jún. 19. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:

pelenkája volt? Mert akkor nehezebb lesz a dolgod.

Hány óránként viszed le?

Meddig vagytok lent?

2012. jún. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Nem macska,ne szarasd a lakásban. Felsikálni a lakást domestossal,az almot vagy pelenkát vagy egyéb szarságot szüntesd meg. És vidd le 2 óránként.

Ez egy kutya,nem kisbaba,nem kiscica.Ha egy német dogod lenne azt is alomra szaratnád?

2012. jún. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 S.Money ***** válasza:
Szia! Szerintem se macska, mindenképpen kifelé szoktasd, ha otthon vagy vele akkor ez fog is menni. Újság papír, sűrűn kivinni, s fog menni. A miénk tízhetesen került hozzánk s hat hét alatt szobatiszta lett!
2012. jún. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem macska, vagy kisbabaként kezelem. Nem szereném lakásban "szaratni", pontosan ez a problémám, hogy nem akarja akkor elvégezni a dolgát amikor leviszem. Hanem itt a lakásban. Még nemrég lettek meg az oltásai ezért eddig nem hordtuk le, volt neki lerakva újságpapír, de hiába tettem oda, mikor láttam, hogy készülődik, olyankor nem csinált semmit, ott ültem mellett percekig, aztán mikor nem figyeltem elszaladt, és egy olyan helyre pisilt vagy kakilt ahol nem láttam. Kb. 4x viszem le egy nap, mivel most nagyon meleg van nem merem többször. Napközben kb. 10 percre, este felé pedig, mikor már nincs annyira meleg akkor egy hosszabb sétára. Légyszi olyanok írjanak, akik nem csak fikázni akarnak, hanem valóban segíteni. Köszönöm!
2012. jún. 20. 10:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy 9 hetes kutya fizikailag képtelen annyi ideig visszatartani,ha te 4* viszed le egy nap.

nyugodj meg semmi baja nem lesz a melegben.

Amig az újság bentvan,és lusta vagy levinni addig nem is lesz szobatiszta.

2012. jún. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amúgy nem fikázásképp,csak baromi érdekes és egyben idegesitő,hogy valaki minden nap feltesz egy ugyanilyen kérdést,a yorkit is ugyanugy kell szobatiosztaságra szoktatni,ahogy az összes többi kutyát és leírtuk 5ezerszer,hogy a kutya GYŰLÖL a saját helyére szarni,ezért is bújik el ha már nem tudja tovább visszatartani.

Igen,sokat kell takarítani utána de ne legyetek már lámák. Vigyétek le a kutyát 2 óránként,szenvedtek vele 1 hetet maximum,utána szobatiszta lesz a kutya. persze ez nem azt jelenti,hogy 10 hetesen már 2-3 óránál tovább tudja tartogatni.

és takaríts fel mindent,mert az is ingerelheti arra,hogy bent végezze a dolgát ha érzi a saját szagát.

Bocs ha bunkó voltam az előző hszemben,csak néha már az az érzésem,hogy ez a yorki valami külön faj,hogy csak ezzel a kutyával szenvednek ennyit a szobatisztasággal.És ez nem a kutya fajtája miatt van,hanem azért amit csináltok: újságpapir,pelenka,alom,stb

egy németjuhászt,dogot,vagy akármilyen más kölyökkutyáról még soha életemben nem olvastam,hogy ujságpapirra vagy alomra akarták volna szoktatni. A te kutyádnak sem lesz baja ha leviszed 2óránként,ha kell éjszaka is.Egy patkányfogó kotorékebed van,gondolod hogy egy 10 perces napsütés megárt neki? Ha kint kakil pisil akkor agyon dicséred,jutifalatot is kaphat.Ha nem pisil 10 perc alatt,akkor kintvagy vele 20at teljesen mindegy. Szokja meg,hogy bizonyos időközönként kimentek,csak így lehet kiszoktatni.

2012. jún. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok lusta levinni, azért nem vittem le többször, mert azt hallottam, hogy ilyen melegben ilyen pici kutyát nem nagyon szabad. Az újság meg tökmindegy, hogy bent van vagy nem mert nem foglalkozik vele, a közelébe se megy, hiába teszem rá, nem végzi el ott a dolgát. A kérdésben azért szerepel, hogy yorki a kutyus, mert ha nem írtam volna bele, akkor az első kérdés az lett volna, hogy milyen fajta kutya. Úgyhogy mégegyszer megkérném azokat akik csak kötekedni szeretnének, hogy NE ITT tegyék. Visszatérve a problémámhoz, ma többször is levittem már. Legutóbb 2 és fél órára, de semmi. Játszott szépen lent magában, ha jöttek járókelők barátkozott, de se pisi, se kaki. A végére elfáradt, lefeküdt a fűben és már majdnem elaludt. Nem tudom pozitívum vagy nem, hogy mikor feljöttünk sem történt semmi, egyből elaludt. Mit csináljak még? Sokat alszik egész nap, és ahogy felkelt egyből viszem le, de lent egyszerűen nem hajlandó. Csak a lakásban, és akkor is össze-vissza. :(
2012. jún. 20. 17:16
 8/9 anonim válasza:
Szia! Nekem is van egy 1 éves szuka yorkim kölyökkorában nagyon sokat volt kinnt sétáltatva de nem akart ott pisilni és mindig a lakásban végezte el a dolgát.Vettünk neki pelenkát és arra nagyon lassan kezdett rászokni és most 1 éves korában mondhatom csak el róla azt hogy teljesen szobatiszta , kinnt végzi el a dolgát. Szerintem ez inkább kortol függ mint sem , hogy milyen időnként viszed ki!
2012. jún. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Erre egy megoldás van amikor kint sétáltatjuk addig várunk amíg a kutya el nem végzi a dolgát ha elvégezte akkor nagyon meg kell dicsérni.
2012. júl. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!