Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csak "félig" szobatiszta...

Miért csak "félig" szobatiszta a kityám?

Figyelt kérdés
Amikor hozzámkerült, már a második naptól szobatiszta volt, a "becsinál-megszidom, kintcsinál-megdícsérem" elvvel neveltem, és kijárt pisilni és kakilni egyaránt. Pár napja viszont csak kakilni megy ki, a pisilést bent végzi. Söt, azt is észrevettem, hogy ha kint játszik, direkt bemegy pisilni, aztán újra kimegy játszani. Miért csinálja ezt? Tudom, hogy kicsi még, de akkor is tudja már, hogy hol kell végeznie a dolgát...
2012. jún. 20. 08:29
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha bent végezte a dolgát miért szidtad le?
2012. jún. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 S.Money ***** válasza:
Szia! Lehet, hogy kezd ivarérett lenni, s megjelöli a területét, s mint tudjuk ezt a kutyák a vizelettel teszik meg. Sürgősen takaríts össze, s használj fertőtlenítőt, szagtalanítót. S az alapos leszidást se felejts el! mennyi idős?
2012. jún. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Elsö: Azért szidtam le, mert elvileg így tanulja meg, hogy nem szabad bent wc-zni.

Második: Köszönöm a válaszod! Ez természetes, naponta többször fertötlenitek. 7 hetes, úgyhogy szerintem még nem aktuális az ivarérettség...A jelölést illetöen pedig úgy tudom, csak a fiúk jelölnek, de ö lány.:/

2012. jún. 20. 12:30
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem, ezzel nem tanulja meg. Ha bent pisil vagy kakil, akkor azt szó nélkül kell feltakarítani, mintha semmi se történt volna. Ha viszont kint végzi, akkor nagyon meg kell dícsérni. Ennyi a titok.
2012. jún. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én ezt tenyésztötöl és állatorvostól nem így hallottam...:/ De elöfordult, hogy nem szidtam le, mert nem voltam itthon, amikor csinálta, és mikor hazajöttem, már felesleges lett volna...Mégsincs eredmény:(
2012. jún. 20. 13:32
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
7hetesen még az anyja mellett kellene lennie, ráadásul a szobatisztaságot sem mindegyik kutya tanulja meg ugyanolyan gyorsan. Van amelyiknek elég 1-2hét az alapokhoz, de van olyan is, amelyiknek akár hónapok is kellenek. Ha 5-6hónaposan sem lesz teljesen szobatiszta, akkor kezdj el gondolkozni, ennyi idősen nem lehet elvárni még tőle.
2012. jún. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! 6 hetesen hoztam el, ilyenkor már elválasztható az anyukájától, hiszen önálló, s az állatorvos engedélyével hoztuk el, ö mondta, hogy már készen állnak az elválasztásra. 5 hetes korától már tápot adtak neki, mivel az anyukája már nem nagyon akarta etetni öket. És természetesen ez egyértelmü, hogy nem várom el, hogy szobatiszta legyen, írtam is, hogy tudom, hogy még kicsi ehhez, csak azért tettem fel a kérdést, mert az elsö másfél hétben nem csinált be...De inkább ne is írtál volna, a kérdésemre válaszolni nem tudtál...
2012. jún. 20. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!