Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám kullancsos mit tegyek?...

Kutyám kullancsos mit tegyek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Ki akartam csavarni a kullancsot de akkor kezdte el kergetni a farkát Pötyi és leesett a kullancs.Eltapostam láttam jól megszívta magát.Élt még de nem tudom hogy beleszakadt-e a feje.Próbáltam kinyomni a helyén hátha ki jön-e a feje(már ha bent maradt).Még ma elviszem állatorvoshoz.Más teendők előtte?(állatorvos este 6tól rendel)

ui: van egy dudor a helyén.



2012. jún. 20. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ott kezdődik h kullacsot nem tekergetünk, hanem húzzuk. Tekergetéssel valszeg sikerült jól belenyomnod a tartalmát a kutyába, reménykedj h nem volt fertőzött.


Ha a fej bennemarad, azzalé nem kell semmit csinálni, majd szépen beszárad és kipotyog magától.


A kutyára meg tegyél hatásos kullancs elleni szert, ne játsz az életével.

2012. jún. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1. Nem akartam hogy beleszakadjon a feje mert az is elfertőződhet.

2.Nem nyomtam bele a tartalmát mert leeett a kullancs majd megfogtam kivittem az utcára és ott eltapostam.


Tehát ha nem nyomtam bele a tartalmát jó esély van arra hogy ne legyen beteg?Mert nincs kullancs ellen oltva mert sohasem járunk erdőbe de tegnapelőtt mégis odatévedtünk :S

Ui.: A kutyám életével sohasem játszanék.

2012. jún. 20. 09:28
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2012. jún. 20. 09:29
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad piszkálni a kullancsot, hanem egy hirtelen mozdulattal kell kihúzni a kutyából. Ha megérzi, hogy piszkálod, akkor a kiszívott vér egy részét visszaköpi és az lehet fertőzött. Nem kell ezzel állatorvoshoz rohanni, kicsi a valószínűsége, hogy ez az egy kullancs fertőzött volt. Viszont ha bármi rendelleneset tapasztalsz a kutyán, pl levertség, étvágytalanság, akkor állatorvoshoz kell fordulni.
2012. jún. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ mindkettőtöktől!!!
2012. jún. 20. 09:41
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért esett le, mert már megszívta magát kellő képen.

A jelekre , hogy mire kell figyelni, már leírták előttem.

2012. jún. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én annyival egészíteném ki,hogy én pl millió féle kullancs elleni szart kipróbáltam a barátom kutyájánál, ennek ellenére egyetlen egy sem volt 100%os. Pedig nem sjanáltam rá a pénzt,mondom szinte mindegyiket kipróbáltam. Persze van ami hatásosabb,meg van ami tényleg semmit nem ér,de olyan nincsen,hogy 100%ig megvédi a kutyát az élősködőktől.

Ezt csak azért írom,mert nem muszáj rögtön bunkóskodni.

2012. jún. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Több helyen olvastam már hogy a Frontline-nal szemben már immunisak, nálam az Advantix vált be eddig.

1 hónapig tart a védelem az ilyen csepegtetősöknél. De rájuk is van írva hogy nem 100%-osak.


Nálunk van otthon mindig valami kézfertőtlenítő, most Bradoderm. Jó a hidrogénperoxid is. A dudort én meg szoktam kenegetni rögtön ha van ilyen eset.


Nézd a vizeletét egy darabig, ha rózsaszínes-pirosas, akkor sürgősen dokit hívj, 3 szuri és jobban lesz. Ha bágyadt, kedvetlen, 39-40 fok a láza, akkor fertőzött volt. De reméljük hogy minden rendben lesz.

2012. jún. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Turbo0111 válasza:
Ha bennt marad a feje az nem gond csak az a lényeg hogy azt a részt ahol felszívja magát rendesen távolítsd el.
2012. jún. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!