Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német boxer kérdés?

Német boxer kérdés?

Figyelt kérdés
A német boxer mennyire beteges fajta? nagyon tetszik ez a fajta ,de azt hallottam hogy sűrűn beteg. Tapasztalatok?
2012. jún. 20. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömnek van ilyen kutyája, és valóban nagyon sokszor beteg... Viszont tüneményes kutyák.
2012. jún. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is van boxerem (szuka). Gyerekkorban betegesek, meg örökké van valami nyűgjük, amivel orvoshoz kell rohangálni vele, viszont felnőtt korában 1-1,5 éves korától - ha jó helyről származik, akkor életerős, örök gyerek kutya, és egyáltalán nem beteges.


Ezek tapasztalatok a saját, és ismerősi körömben levő boxerek alapján. (Kb. 6-8 kutya)

2012. jún. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha megfelelő helyről veszed, semmivel sem betegesebb a többi fajtánál. Főleg, ha követed a tenyésztő utasításait, irányadó javaslatait.
2012. jún. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó helyről származó, normálisan tartott kutyák általában egészségesek. Sajnos az itthoni boxer állomány nagy része szaporítótól került a gazdákhoz, akik nagy része tömi/tömte minden nem kutyának való kajával és a mozgatásra sem fordított túl nagy hangsúlyt.

Személyes tapasztalatom a saját, ismerőseim és az ő ismerőseik kutyáival (kb 20-25boxer), hogy a tenyésztőtől származó és normálisan táplált/mozgatott kutyák szinte egyáltalán nem betegesek. A szaporítótól vett, de szintén megfelelő életkörülmények közt élő kutyáknál pár probléma néha előjön, de nagy részük szintén tökéletesen egészséges.

Míg az akár tenyésztőtől, akár szaporítótól vásárolt kutyák több, mint fele, akiknek a táplálása nem volt megfelelő, mert "jó lesz ez neki" elven tartották pl tescos táp, pedigree..., 40-45kg-ra hízlalták, mert "így szép", vagy csak fiatalkorban erőltették a futást/mozgást ők bizony tényleg betegesek.

2012. jún. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Második válaszolóval teljesen egyetértek, az én boxosomnak is csak kölyökként voltak különböző betegségei, (pl.: megfázás, mandulagyulladás...) így, mivel nagyon aggódó típus vagyok, mindenért rohantam vele az állatorvoshoz. Lekopogom, kb. 1 éves kora után megszűnt minden probléma, azóta semmi baja sem volt. Mondjuk, prémium tápot eszik, és pár havonata zöldkagyló+vitamin+béres csepp kúra is van. De engem semmi képpen nem riasztana vissza, hogy érzékeny fajta, attól, hogy egyszer majd még egy boxosom legyen!:)
2012. jún. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!