Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elkaphatja a kutyám a férgessé...

Elkaphatja a kutyám a férgességet?

Figyelt kérdés
Találtam egy kölyökkutyát, elvittem állatorvoshoz. Kapott féreghajtót, itthon kétszeri ürítésre is nagyon hosszú férgek voltak benne. Azonnal felszedtem a fűről, lefújtam fertőtlenítővel és ecetet is locsoltam rá. Van egy másik kutyám, néha megszagolja a kölyköt, így megfertőződhet? Mit tehetnék annak érdekében, hogy ez ne történhessen meg? Miután sikerül a kicsinek gazdát találni, féregtelenítsem a kutyámat? (1,5 hónapja volt utoljára)
2012. jún. 20. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem bármikor előfordulhat, hogy elkapja az óvatosságod ellenére.


Én úgy gondolom, hogy első sorban kérd ki az állatorvosod véleményét, és ha ő úgy gondolja, akkor féreghajtózzátok meg a saját kutyádat is. (Én aggódó vagyok, szóval a biztonság kedvéért féreghajtóznám, amint lehet, vigyázz túl gyakran nem szabad egymás után.)


A legkorrektebb választ az orvosotok tudja megmondani, ő ismeri az esetet, és ő ért hozzá leginkább, egy kérdés pedig nem kerül semmibe. :)

2012. jún. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nem akartam zaklatni, szerintem így is túl sok mindenben kérem ki a véleményét, de tényleg ez a legtisztább. Tapasztalatokat még várnék. :)
2012. jún. 20. 14:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezzel én is mindig így voltam, hogy annyi mindennel felkerestem az orvosunkat, hogy a végén már nem mertem, aztán vicc szintjén meséltem ezt neki, és ő komolyan mondta, hogy neki ez nem zaklatás, és inkább mindent kérdezzek meg tőle, amiben bizonytalan vagyok, minthogy baj történjen.


Szóval szerintem emiatt ne aggódj te sem, ha szívvel-lélekkel dolgozik a dokitok, akkor biztosan ő is szívesen segít akár ezredjére is neked! :)

2012. jún. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz a sajátodnak, ha kap ő is féregtelenítőt.
2012. jún. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!