Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Napi 2 séta egy kutyának az...

Napi 2 séta egy kutyának az nem kevés?

Figyelt kérdés
Én naponta 4x viszem le a kutyámat (reggel délelőtt délután és este) de pl. vannak olyan öreg nénik akik mondták h jajj h ő cask este meg reggel viszi le a kutyát, volt aki azt mondta h naponta csak egyszer :S az azért nagyon nem jó egy kutyának:S nem? szét megy a kutya veséje is ennyi tartogatástól :S
2012. jún. 20. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:
6%
Nemcsak a veséje, de szegény kutya egész nap unatkozik, keveset mozog... minek az ilyennek kutya, csak kínozza.
2012. jún. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
gondolom öreg és egyedűl van...
2012. jún. 20. 15:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Az idősebb embereknek valószínűleg a kutyája sem fiatal már. Sokszor látok a környékünkön idősebb embereket kutyával, látni, hogy a kutya sem virgonckodik, sokszor lassabban mozog, mint a gazdija. Nyilván kevesebbet eszik-iszik, mint egy örökmozgó fiatal állat, kevesebb a "termés" is.
2012. jún. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kevés, ha le van akkor mozgatva. Mi kertes házban lakunk, de a kutya 90%-ban bent van velünk, ha kint vagyunk akkor meg jön ő is kivéve ebben a melegben, mert szívesebben hűsöl a padlón.

Ahogy ébred -most ettől a melegtől kissé meg van zavarodva és van amikor már fél5kor ébreszt, általában csak fél7kor szokott- leviszem és 7ig kint van az udvaron, akkor megreggelizik és délutánig bent hűsöl. 6óra felé megyünk sétálni, 8-fél9 mire hazaérünk. Bőven elég neki pedig nagy mozgásigényű és hiperaktív. Természetesen ha csak pórázos sétáról lenne szó akkor megőrülne, de a napi 2-3óra intenzív futás, játék más kutyákkal, úszás... kellőképpen kifárasztja.

Mikor nem volt ilyen meleg akkor persze napközben is aktívabb volt, nem bent aludt a hűvösben és simán bírta a napi 4-5órás sétákat is (hétvégente).

Sajnos most egyéb okok miatt pár hete itthon vagyok, úgyhogy ha ki szeretne menni nap közben is megtehetné, de jól érzi magát bent és alszik egész nap, séta időben meg felpattan és jelzi, hogy menjünk.

2012. jún. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Most ebben a melegben én is csak kétszer viszem a kutyámat, mert nem bírja ezt a hőséget pedig egy vizsla
2012. jún. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én is 4x viszem le panellakásba ez a normális szerintem! Bár ilyen melegbe a délutáni séta csak 5-10 perc max,és minden séta után megfürdetem őket.

Ha panelról van szó rohadt kevés 1,vagy 2 séta nem tudom hogy bírják azok a kutyák:S

2012. jún. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A melegben én csak 2x. Egyszer reggel, majd este. Délután egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni, mindkettőnknek csak feküdni van kedve, szerintem egyenesen felár egy kínzással ha ezen a tűző napon déélután 2-3kor még kint vonszolod a kutyát az utcán... én délután fürdetem, locsolom a helyét... most este pedig trükközünk, meg játszunk.
2012. jún. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!