Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam hozzá a...

Hogy szoktassam hozzá a kutyámat az autóban utazáshoz?

Figyelt kérdés
Van egy kb. fél éves keverék kutyám, az utcáról fogadtuk be 2 hónapos korában. Szeretném hozzászoktatni az autóban utazáshoz, mert így a legegyszerűbb kivinnem a város határába kirándulni. Úgy szoktam menni hogy kiveszem a kalaptartót, a kutyát berakom a csomagtartóba, és így egyedül is tudom vinni, és kényelmesen elfér mindenki. A másik kutyánkat is viszem, az jól elvan, pedig ki sem lát (tacskó), még a kölyök mindig bepisil, bekakil volt hogy hányt is, pedig reggel vittem, és nem is evett. Kb 5 perc kocsival az út, lassan megyek, beszélek hozzá, és ő ki is lát onnan. Sajnos fél az autótól, mert nemrég mikor apám indult a kocsival, nem vette észre, hogy a kutya befeküdt alá, és elütötte. Semmi baja nem lett, csak azóta is fél az autótól. Előtte nem volt gond az utazással. Idővel talán megszokja? Már voltunk párszor, de minden alkalommal 2szer is takarítani kellett utána.
2012. jún. 20. 17:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Èn úgy szoktattam hozzà, hogy hàtraültem vele és virsli karikàkat adtam neki. Az én kutyusom folyamatosan sírt, ha volt pár màsodperc, amikor csöndben volt, egyből kapta a virslit. Èrkezés utàn egyből játék, hogy jò dologgal kösse össze az utazàst. 4-5 alkalom utàn már előre is ülhettem, csendben volt, nézelődött.

Szóval kezdetben nàlunk 2 embert igényelt.

2012. jún. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Hovarju ***** válasza:
100%

Először csak az autó közelében játsz vele.

Ha közel megy az autóhoz dicsérd meg érte. Amikor így már nem fél. Nyisd ki a csomagtartót, és dobálj neki labdát, vagy valami játékot amit szeret. Előszőr csak úgy hogy te ülsz a csomagtartóban és onnan dobálsz- oda viszi vissza a labdát. Aztán dobd a labdát a csomagtartóba, hogy onnan kelljen visszahozni.

Ha már ez is megy, hivd be az autóba (ne rakd be, ő menjen). Ha beszállt jutalomfalat és dicséret.

Ha már jól érzi magát az álló autóban, akkor próbáld meg néhány alkalommal járó motorral is. Ha már igy is se ideges, elindulhatsz vele.

Útközben ne biztasd, ne dicsért, mert csak a félelmét erősíted.

Olyat is hallottam már aki napokig az autóban adta oda a kutya vacsoráját, hogy jó dolgokhoz kösse az autót.


Bele telik egy kis időbe, amíg megszokja, de megéri.

Sok sikert és jó kutyázást kívánok.

2012. jún. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!