Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én gondolom, de egyre...

Csak én gondolom, de egyre több a beteg kutya?

Figyelt kérdés

Semmi rossz akarat nincs bennem, de én vidéken lakom, ahol nincs annyi autó, meg stb.


S itt a kutyák ugyanúgy megkapják az oltásukat, és már az udvaron is mászkálhatnak.


De mikor itt olvasom, hogy "mikortól lehet" kivinni a kutyát az utcára, udvarra, kissé elszőrnyűlködök, mert lassan úgy bántok a kutyával mintha aranyból lenne.


Egy természetes közegben a kutya kinti állat. Kint szüli meg a kölykeit, s azok is egészségesek.

Persze az oltást se felejtsük el, de ha éppen ilyen nyár van, akkor miért ne lehetne kivinni?


személy véleményem szerint azért van ilyen sok beteg állat, mert vagy nincs rendszeres orvosi kezelésen, vagy hiányoznak az oltásaik, vagy mert mi magunk okozzuk ezt azzal, hogy így védjük a kutyákat a mindennapos dolgoktól.


Másik példa hogy nagyon sok helyen olvastam, hogy a kutyájuk nem eszi meg már az olcsó eledelt, mert egyszer vett neki jobbat és akkor nem eszi meg a régit.

S erre az a megoldás a mai embereknek és legtöbb válaszuk: " nagyon megijedtem mert nem eszik így megvettem neki a drágábbat". De szerintem, ezzel pont hogy elrontják, mert ha nem eszi meg addig hagyd előtte míg meg nem eszi. Amíg éhes nm lesz akkor kész.

Ti mit gondoltok arról, tényleg lehet benne valami, hogy ezért van ilyen sok problémás kutya mert mi így neveljük meg?



2012. jún. 20. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Van benne valami igazság de szerintem nem a nevelésen múlik. Szerintem egy nagyon egyszerű oka van annak, hogy sok kutya beteg. Sok ember szaporítótól veszi a kutyáját és örökletes betegségeik vannak. Ez is közre játszik. Persze most mondhatod, hogy a tenyésztőtől vett kutya is lehet ugyan úgy beteg csak ugye kevesebb eséllyel.

De a kutya attól is lehet beteg ha csak olyan olcsó tápokkal ettjük őket amiben semmi tápérék nincsen. Ez is káros a kutya egészségére ha hosszú távon ezt eszi.

Azért míg a kutyáknak nincsen meg az össze oltása nem ajánlott kivinni az útra mert bármit elkaphat. Persze az udvaron lehet. De míg nem kapta meg az oltásait sokkal jobban kell vigyázni a higéniára.

De a "régi" kutyák és az "új" most élő kutyák nem hasonlíthatók össze. A régebben élő kutyák valóban szívósabbak voltak. De a mai társaikkal szerintem már nem hasonlíthatók össze. A mai kutya már kényesebb dolgokra még egy keverék is!

2012. jún. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem,hogy úgy kezelnék itt a kutyákat,mintha aranyból lennének. ha megvannak az oltásaik le lehet vinni őket. Előtte is,de akkor csak olyan helyre ahol nincs teli minden kutyaszarral. A parvo vírus erősen fertőz,és hamar belehalnak a kölyökkutyák. Ha számodra ez túlzott óvás,akkor annak cska örülök,mert azt jelenti nem temettél még el parvos kiskutyát..

Az olcsó eledel az mi? A kutya nem válogat olcsó meg drága között,ha jól neveled azt eszi amit eléraksz. nyilván aki megteheti,az a jobb minőségűt fogja megvenni,nem azért mert az drágább,vagy finomabb hanem mert minden bennevan ami a kutyának kell.

Az meg,hogy hagyd a kutya előtt a kaját amig meg nem eszi egy nagy hüyleség,pont ezzel szoktatod arra,hogy akkor eszik amikor kedve szottyan és azt amit akar kb.

"Egy természetes közegben a kutya kinti állat. Kint szüli meg a kölykeit, s azok is egészségesek" itt fogalmam sincs miről beszélsz,kóbor kutyákról? vagy a sajátodról? a kutya nem kinti állat,van vagy 215754457 fajta,és ebből rengeteg egy napot sem élne túl mondjuk télen a szabadban.

És egy jóérzésű ember sem elleti kint a kutyáját,én ilyet soha nem is hallottam tenyésztőtől,hogy kirakta a kutyéát had potyogtassa ki az udvarra a kölykeit.. a kutya nem farkas. az élőhelye az ember mellett van. Mondjuk én is falun lakom,és hát tudom,hogy tragikus a helyzet,nem viszik a kutyákat sétálni,rengeteg láncon,évente ellenek ,tescos táp stb. De attól nehogy azt hidd,hogy ez a normális..

2012. jún. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Látod, kérdező, pont ez a baj a magyar állattartási kultúrával, a felfogással. Elhiszem, hogy te merő jó szándék vagy és semmi rosszat nem akartál mondani, de pont ott van a gond, hogy számodra -és sajnos sok egyéb ember számára is- az általad leírtak a normálisak, ezért nem is látsz bennük semmi kivetni valót. A te kérdésed remekül tükrözi, milyen pocsék a gondolkodás a kutyatartásról nálunk, mennyire tudatlanok az emberek. Ne vedd magadra, persze.


Én is kertes házban élek a kutyámmal, mikor kicsi volt, én megtehettem, hogy csak kiengedtem, hogy végezze el a dolgát, de a 3. oltásik max. az állatorvoshoz mertem csak elvinni. Ez nem túlzott óvatosság vagy kényeztetés vagy akármi, csak reális gondolkodás, mert ahol kutya jár, ott bizony az enyém elkaphatja a parvo vírust.


Felelős kutyatartó nem hagyja, hogy a kutya kint elljen. Sőt, már azt sem, hogy egyáltalán elljen, ha nem tenyésztő. Bármikor felléphet komplikáció, bármi baj lehet, amit ha nem észlel a gazda, mert nincs a közelében a blöki, súlyos, akár végzetes következményeket okozhat. Igaz, amit a második válaszoló írt, attól, hogy sokan hagyják, hogy a kutya ásson magának valami koszos gödröt, ez nem normális dolog. Így akár mondhatnám, hogy az embernél is alapvetően az a természetes, hogy kint a búzaföldön, otthon a kamrában, istállóban szül. Pár száz éve még ez volt a normális, és most?


Az olcsó eledelről meg annyit, hogy tápértéke szinte semmi nincs, viszont rengeteg színezéket, tartósítószert, ízfokozót és szénhidrátot tartalmaz, ami tönkre teszi a kutya emésztését is, a szervezetét is és számos elengedhetetlen dolog hiányzik belőle. De tudom, ez olcsó, így nyilván máris megfelelőbb, a többi nem számít. Azon emberek, akik amúgy sem társként gondolnak a kutyára, csak mint valami hozzátartozójaként a háznak, azoknak édes mindegy, mi lesz az ebbel, nekik előnyösebb az occsó táp.

2012. jún. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Maxitabi ***** válasza:

Nemcsak te gondolod, valóban sokkal több a beteg kutya. Daganatos betegségek ezelőtt 40-50 évvel szinte ismeretlenek voltak, allergia pollenre, gabonára, csirke, marhahúsra stb.??? Teljesen mint az embereknél: Környezeti ártalmak mint pl kipufogógázok, és a sok mesterséges adalékanyag a kajákban. Plusz a tenyésztés, városi életmód következtében tényleg fogékonyabbak a betegségekre. Ja, és igen a szaporított "gyenge" egyedek. Sokkal több az állat és nem munkára, vadászatra, terelésre használjuk őket, hanem díszek.

A legnagyobb baj pedig, hogy emberré tesszük, úgy kezeljük az állatokat. Kutyaruha, kutyacipő, csatocska, masnicska..brrr!

2012. jún. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek a 3. Válaszolóval. Tökéletesen leírta az én gondolataimat is.
2012. jún. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az utolsó előtti hozzászólóval egyetértek.


Az, hogy kint szüli meg most ne arra gondoljatok, hogy kint hagyom a kertben szerencsétlent azt uccu neki. Én felengedem a teraszra, ahol van egy kosárkája és ott. Ez attól még nem állatkínzás. Ha szülne a kutyám ott lennék vele ha baj alakul akkor segíthessünk neki.


Olcsós tápnál nem a miszter Tesco gazdaságosra gondolok, hanem legalább egy "Dog Showra" de mégsem egy royal caninra :P


Az, hogy nem eszi meg a kutya kaját és ott hagyom előtte értsd úgy, hogy leteszem elé és ha nem eszi meg vagy bele se szagol fél óra alatt, akkor elteszem neki vacsira, ha akkor sem eszi meg mert megszokta mondjuk a... royal canin eledelnek az ízét kiskora óta, akkor is várok fél órát hát ha megtörik a jég, de ha nem marad a másnap reggel.


Nem hagyom kint előtte, hogy egyen mikor megjön a kedve...

2012. júl. 15. 07:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Természetes közegben a kutya nem kinti állat... Attól, hogy Magyarországon ez a természetes, attól még nincs így...

Dog Showra gondolsz, mint tápra? Esetleg felvilágosítanál, hogy az melyik? Én még nem hallottam róla...

2012. júl. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Bocsi elírtam egy betűt, nem dog show hanem "dog chow"


itt a kép is róla: [link]

2012. júl. 16. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!