Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon lehet normális kutya-gaz...

Vajon lehet normális kutya-gazda kapcsolat így?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a gazda teljesen kezdőként vett magához kutyát és nem tudta hogyan kell nevelni és veréssel nevelte. A kutya ha valami rosszat csinált mindig kikapott és már kicsit tart a gazdától. El lehet az ilyesmit feledtetni egy kutyával? Hogyan lehet elérni?
2012. jún. 20. 19:38
1 2
 1/13 Hovarju ***** válasza:

Hosszú, kemény munkával és képzett oktató segítségével, kutyaiskolával orvosolható a dolog. De sokat kell változnod hozzá.

Mennyi idős és milyen fajta?

2012. jún. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
4 éves múlt, kistestű nem tudom milyen fajta (keverék)
2012. jún. 20. 19:50
 3/13 Hovarju ***** válasza:

Akkor még nem öreg kutya. Simán megtanítható a másfajta kommunikációra. Persze nem lesz egyszerű és türelem kell hozzá.

Mennyire fél tőled? birja a zajt? meg tudod simogatni? Kertben, vagy lakásban van.

Próbáld ki a klikkert. Ezzel teljesen erőszakmentesen, az ő tempójában tudod tanítani. (klikker.hu)

És a lényaeg, hogy te is tanulj. Olvasdd el Jan Fennel kutyapszihológia könyvét (ingyenesen letölthető a netről)

Esetleg menj el vele egy kutyaiskolába, olyanba ahol a pozitív visszacsatolással tanulnak és nem erőszakkal.

Sok sikert !

2012. jún. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

ÉN egy így nevelt 10 éves öreg keverék kutyát mentettem meg előző "gazdáitól".


Kutyaiskola segítségével szocializáltuk, megtanítottuk neki egy hosszú folyamat során, hogy csak jutalmat kap és szeretetet.


Sajnos a mai napig vannak berögződött, rossz szokásai, pl. hirtelen mozdulat van a közelében, összerezzen, elfut.


De erre odafigyelek én és a környezetem is és így boldog nyugdíjas éveket él, már 12 éves a drágám, és tökéletesen boldog, bizalmas! :)

2012. jún. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Körülbelül egy féléve-éve kezdtem javítani a kapcsolatunkat. Már most úgy örül nekem mint régen kölyökkorában, megtudom simogatni sokat jászok vele. És már most néha ha hozzászólok csóvál is. Ez előtt nem is csóvált nekem, persze örült ha haza értem, de nem kereste a társaságom. Csak ma megint kikapott mert nagyon hülyeséget csinált hülyén viselkedett és félt tőlem. Már most nyoma sincs, csak félek hogy sosem lesz tökéletes. Mivel büntessem? Veréssel nem akarom.
2012. jún. 20. 20:17
 6/13 Hovarju ***** válasza:
miért kapott ki?
2012. jún. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Átszaladt egy forgalmasabb úton (szerencsére épp nem jött semmi) és neki ment egy kutyának aki onnan ordibált rá. Soha nem csinált még ilyet mindig járunk kutyások közé ha nem is minden nap akkor minden másnap. Se azt hogy indokolatlanul neki (még ha ordít is a másik kutya) se azt hogy úton át szaladni.
2012. jún. 20. 20:26
 8/13 Hovarju ***** válasza:

Hát, az a baj hogy ez valóban veszélyes, hisz akár el is üthették volna.

Viszont a jelek szerint a verés nem hat rá büntetésként, csak azt érted el vele, hogy fél tőled.

Mit lehet tenni, büntetésként, verés helyett.

Azt szokták mondani, hogy az a büntetés, amit a kutya annak vesz, kutyától függő a dolog. Van amelyiknek elég egy hangos, határozott NEM, és van amelyiknek a napokig tartó kizárás sem hoz eredményt.

Ismerek kutyát, akivel kiabálni kell, hogy tudomásul vegye, hogy nem jó, amit tesz. Ha az én kutyámmal tenném ugyanezt - elmenekülne.

Szóval ennyire nem egyszerű a dolog. Általában az a jó büntetés, ami után a kutya legfeljebb még 2x csinálja azt, amiért büntetést kapott. Ha harmadszorra is megteszi, mást kell kitalálni.

Szerintem mindenképp iratkozz be egy kutyasuliba.

Sokkal jobban és hatásosabban lehet segíteni, ha látják is a kutyát és annak reakcióit, és persze a tiédet is.

2012. jún. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A kutya mindig képes olyant csinálni, amit addig még soha nem tett. Meddig tartana egy pórázt rátenni, amíg forgalmas úton jártok? Derogál a póráz? A kutya életét mentheti meg néha.
2012. jún. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A futtatóról szaladt át a másik útra. És mivel még soha nem csinált ilyet el merem engedni a többi kutyaközé.
2012. jún. 20. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!