Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A minap kértem segítséget a...

A minap kértem segítséget a kutyafürdetéshez, de csak kioktatást kaptam! Tehát:hogyan tudom a pulimat rászoktatni a fürdésre? Nem kritikát, értelmes javaslatot kérek! Tudsz ilyet?

Figyelt kérdés

2012. jún. 21. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el a közeli tóra több olyan kutyával, akik szeretnek fürdeni és tudnak úszni. Valszeg fogja őket követni, ha szereti a dolgot. Nem minden kutya szeret úszni és szereti a vizet, lehet a tiéd pont nem.
2012. jún. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fürdésre? Tisztaságira? Vagy úszásra?

Pulit nemigen kell fürdetgetni, ha rendben van a bundája.

2012. jún. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A szüleim pulija sem szereti a vizet, pedig pár hónapos kora óta hordtuk egy folyó sekély szakaszához, néha más kutyával együtt. Bemegy addig, hogy bevizezze a lábait, és ott áll, esetleg ha nagyon sekély, lefekszik. Ha nagyra van hagyva a pulid bundája, akkor érthető, ha nem szereti a vizet, mert ha a rasztái megszívják magukat vízzel, ólomsúlyúak lesznek és két napig száradnak. Én tavasszal rövidebbre nyírtam neki, de így sem akar pancsolni, ez van.

Én a vőlegényemmel két mudit tartok, ők nagyon szeretik a vizet, és energikusabbak is a pulinál. Igaz, ezt a fajtát a vízmániája is jellemzi.

2012. jún. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha tisztasági fürdetésre gondolsz, akkor a legegyszerűbb, hogy a helyi kutyakozmetikushoz elmész, és tőle kérsz tanácsot, szakavatott embertől biztosan nem fogsz kioktatást kapni, csak tanácsot, praktikákat, segítséget! :)


Ha pedig úsztatni szeretnéd csak, akkor már leírták előttem: más kutyákkal, akik szeretik a vizet, be fog menni, ha szereti a vizet, ha nem, hát nem.


Ha esetleg nincs más kutyás, akkor te magad menj be a vízbe és csalogasd be játékkal, jutival, amivel tudod motiválni.


VIGYÁZZ NAGYON!!! Ha a puli szőre átázik és nem ér le a lába, akkor a túl nagy súly le fogja húzni és megfullad, ha nem mented meg!!!! Szóval az úsztatásról magáról is kikérheted a kozmetikus véleményét, hogy mennyit, hogyan úsztasd a kutyádat, nehogy megfulladjon.

2012. jún. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!