Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted miként fogadna a...

Szerinted miként fogadna a kutyád ha hosszabb időre eltűnnél?

Figyelt kérdés

A kutyádat ismerve ha elmennél valahová mondjuk 5 évre hazatérés nélkül,majd 5 év múlva hazajönnél mit csinálna a kutyád?Megismerne?


/Tudom,hogy nem lehet tudni,ezért hangsúlyozom,hogy SZERINTED!!/



2012. jún. 21. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem megismerne, végülis nem hülyék a kutyák. :)
2012. jún. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Volt egy nagyon okos befogadott szálkás szőrű tacsi keverékünk. 1 évesen került ide, az utcán találták törött lábbal. A megtalálja meggyógyította majd elhozta hozzánk. Hetekig ült a kapuban, és csak bámulta a kanyart, ahol eltűnt a pasi és ahogy nyílt a kapu már szökött is. Nagyon megszenvedte, hogy "itt hagyták". 2év múlva összefutottunk a pasival, akkor maga alá pisilt a kutya örömében. 5 év múlva megint találkoztunk vele, és úgy ült mellette mint a tök, fogalma nem volt róla, ki az. Szerintem nem ismerne meg.
2012. jún. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyanyám német juhászának első, rendőr gazdája belefulladt a Balatonba. Akkor a kutyát nyugdijazták, igy került a nagyimhoz. Midnenki csodájára járt olyan okos, szép és engedemes volt. 4 v 5 évvel később a Balatonnál nyaraltak, vitték a kutyát is, másik partszakasz volt, de a kuya csak ült a vizparton és nyüszitett órákig.
2012. jún. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt nagyinál 2 kutyám, 1 szuka és a kölyke egy kan.

Havonta 1 hétvégén, illetve nyári szünetbe tudtam velük lenni , mert 200 km-re laknak tőlünk.

Amikor a szüleim elváltak 4 évig oda se tehettem a lábamat(akkora cirkusz volt az egész válás), meg hát ugye a távolság is rátett.

Telefonon mindig kérdezősködtem felőlük hogy vannak.

Aztán a fent említett 4 év után amikor lecsillapodtak a kedélyek, elmentünk nagyiékhoz.

Sajnos már a szuka kutya(11 évesen)elpusztult 2004 karácsonyán!

Mai napig emlékszem, hogy mindig várt a kapunál mikor már az autó hangját hallotta,de akkor nem,és nem találtam az első udvaron se, reménykedtem benne, hogy a hátsó udvaron lesz a kölykével vagy elmentek valahova a kertbe kóborolni ( mert tudni illik ott összenyitott kertek vannak a szomszédokkal).

De nem volt sehol.Hátra ordítottam nekik és láttam, hogy olyan 500 méterről fut felém a kan kutya egy másik kis barna kutyával. Akkor tudatosult bennem, hogy nincs többé már.

VISZONT a kan kutya 4 év után ugyanúgy felismerte a hangomat(csak az én hívásomra jöttek fel a kertből) hallgatott rám és örült nekem mint majom a farkának. A KAPCSOLAT A LÉNYEG!

3 éves koromtól volt velem a szuka,6 éves koromtól pedig a kan.Nagyiéknál voltak a kutyák,őket látták a legtöbbet ők adtak nekik enni mindig ha én nem voltam ott!

De mégis rám hallgattak jobban és nekem örültek a legjobban.

Szerintem van valami lelki kapcsolat ember és kutya között, ezt ki merem jelenteni.

Üthetsz,verhetsz,figyelmen kívül hagyhatsz egy kutyát évekig vagy bármeddig,ne várd hogy örülni fog neked, mikor belépsz a kapun!

Valószinű a 2. hozzászólónál a kutya, felfogta, hogy a RÁTALÁLÓ a pasi ugye...magára hagyta, ezért nem örült neki 5 év múlva.

2012. jún. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szegény németjuhász, ez nagyon elszomorító történet!


Egyébként szerintem megismerne amennyiben olyan kapcsolat van a kutya és gazdája között. Nem tudom az én mopszom mit tenne mert 2 órát sem bír ki nélkülem. Mikor hazaérek szinte ordít. :)

2012. jún. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megismerne mert nagyon ragaszkodik hozzám, egygazdás és szót fogadna, mert nincs más lehetősége (magabiztos típus vagyok). De sosem hagynám el a kutyám. Amúgy pedig el is várom tőle, hogy velem érezze jól magát. Nem azért vettem, hogy bárkivel boldogan ellegyen.
2012. jún. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a pároméknál volt 1-2 évig egy kölcsön kutya, egy Magyar Vizsla, mert a gazdája elvesztette a munkahelyét, albérletről albérletre járt és nem tudta ellátni rendesen. Ezt belátte és egy közös ismerősük intézte el neki, hogy míg összeszedi magát, gondját viselik. Nagyon megszerették, mintha a sajátjuk lett volna, a kutya is imádta őjet. Ha jól emlékszem, ahogy mesélték havonta 1-2x elment meglátogatni a gazdi, akkor úgy örült neki a kutyus, mintha a messiás jött volna el. Ez mondjuk nem olyan sok idő, de szerintem nem mindegy, hogy azért hagyja valaki magára, mert nem szereti, vagy éppen azért mert szereti és jót akar.
2012. jún. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!