Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Furcsán viselkedik a Vizsla...

Furcsán viselkedik a Vizsla kutyusunk mitől lehet? ( Többi lent)

Figyelt kérdés
Párom ide költözött hozzánk és hozta magával a Vizsla kutyusát is aki 1 éves. már 3 hete van itt nálunk eddig semmi probléma nem volt, nekem is van egy 6 hónapos kutyusom nagyon jól kijönnek. Tegnap bekellett őket csuknom a kert hátsó részére mert vendég jött. 1 órát lehettek csak becsukva miután kiengedtem őket a Vizslánál furcsa dolgokat kezdtem észre venni nagyon zavartá vált nem figyel a parancs szavakra meg nagyon semmire, csak járkál fel meg le egy kisidő után hajlandó csak lefeküdni, a neve az egyetlen amit ha meghall akkor csóválja a farkát és közelít az ember felé...meg nagyon fél minden hangos zajtól. Etetésnél is rohangált csak össze vissza mire nagynehezen elkezdett enni de akkor is félpercenként felnézett, elkezdett rohangálni megint,kész szenvedés volt mire elfogyott a kajája így :S Azt tudni kell h a kertünk végébe ahova a kutyusokat zártam albérlők laknak,hát nem igazán csípik egymást a Vizslával, de ha bántották volna akkor kellett volna h halljak vmi vonyítást vagy valamit ...de síri csend volt meg direkt meg is kérdeztem...arra is gondoltam h a meleg miatt de árnyékos helyen voltak vízzel elláttam őket és miután kiengedtem a kutyusokat langyos vízzel le is csutakoltam mind a kettőt...a 6 hónapos kutyusomnak viszont semmi baja pedig együtt voltak becsukva....nem tudom mi történthetett abban az 1 órába :/ Neten már végig olvastam mindent de még hasonló dolgokat sem találtam. Előre is köszönöm a válaszokat :)
2012. jún. 21. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi a csudának kellett becsukni? Talán eddig soha nem volt bezárva és ettől akadt ki.
2012. jún. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Csinálj egy tesztet, bizonyosodj meg, hogy valóban nem bántották-e a kutyát az albérlők. Csak vidd a közelükbe a vizslát, ha különösebben retteg, pánikba esik, akkor meg is van a válasz. És tapogasd végig mindenhol, biztos nincsenek-e fájdalmai. Én a sajátomat feltétlenül elvinném az orvoshoz. Ha garantáltan nincs semmi fizikai gondja és még akár egy hét múlva sem múlt el ez a rettegése, akkor egy szakember segítségét kérjétek ki mindenképp. Attól, hogy egy órára egy másik kutyával együtt be lett zárva, semmi baja nem lehetett. Szóval valami biztos van a háttérben.
2012. jún. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Valamitől nagyon megijedt... Lehet, hogy nem fizikailag bántották, hanem valamivel nagyon megijesztették.

Ha be akarnád vinni a kert hátsó részébe bemenne, vagy pánikol?

2012. jún. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Első: a kutya eddig a pároméknál elég sokat volt megkötve pont ezért is lett elhozva h itt szabadon lehet nagyon nagy az udvarunk főleg a hátsó rész ahova belettek csukva. Nem kis kalodába zártam őket mivel az nincs is pont ezért mert szerintem a kutya nem arra való h rácsokmőgé zárjam...


Végig tapogattam a kutyát elég alaposan egyik részén se vettem észre h fájdalma lenne...Mikor tegnap megkérdeztem a lakót akkor mondta h egy bottal jött előre lehet h tényleg attól ijedhetett meg de ma söprögettem és ott volt mellettem akkor nem mutatta jelét annak h félne tőlle...Továbra is figyelgetem ha hnap se változik a helyzet akkor állatorvos lesz mert eléggé aggódok érte.

2012. jún. 21. 13:50
 5/8 A kérdező kommentje:
Amúgy igen párom tegnap este mesélte h nem szívesen ment a kutya hátra már délután. Amúgy nem értem mert más lakó is van az udvarunkba és mindenkivel jól kijön. Az idegeneket is csak addig ugatja még megnem simogatják...Nem értem h ezzel az egy gyerekkel miért nem jönnek ki jól...lehet h tényleg igaz a mondás h a kutya jó emberismerő...
2012. jún. 21. 14:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy hagynék bármi ilyesmit még vadidegen kutyával sem. Az albérlő addig lehet albérlő, amíg tiszteli a főbérlő tulajdonát, főként ha az egy élőlény. Villámsebesen elbeszélgetnék velük erről, addig viszont a kutyákat nem engedném oda.
2012. jún. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tegnap még tesztelgetem a kutyát elvittem a kertvégébe de jött simán nem volt baj meg figyelgettem ha az albérlő elmegy melette akkor bepánikol e de semmi, tök nyugodtan feküdt tovább. Tegnap estére már teljesen megnyugodott vacsi osztásnál se volt gond nyugodtan evett...Ma reggelre viszont egy elég nagy vihar ért ide és iszonyatosan bevolt tojva megint ...be is engedtem a lakásba....és arra gondoltam h lehet h tegnap előtt északa is lehetett vmi kisebb dörgés villámlás a környéken és nem e attól ijedhetett meg ennyire.
2012. jún. 22. 10:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Igazából bármitől megijedhet, mivel elég új még neki a környezet.


Szerintem nem kell túlreagálni, a mi kutyánk is sok mindentől megijed/t, próbáltuk figyelmen kívül hagyni, és már sokat javult. A vihartól amúgy is érdemes bevinni/elzárni a kutyákat, mert a mennydörgést nagyon kevesek viselik el (mint a petárdázást).


Örülök, hogy nincs komolyabb baja. :)

2012. jún. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!