Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát akarok! Mennyibe kerül...

Kutyát akarok! Mennyibe kerül havonta a kutya?

Figyelt kérdés

Labradort akarok! Néztem tápokat:Acana, Dog Chow. Nem a legdrágábbak de nem is a legolcsóbbak! Ha nagy lesz a kutya akkor havonta 1 zsák kaja kell kb. 15kiló én úgy számoltam! havi 12-14 körül a kaja. Kullancs és bolhacsepp 1 hónapra 2ezer. plusz az oltások meg a póráz, tál, nyakörv meg ezek! Lényeg az, hogy havi 20ezret tudnék a kutyára szánni! Ennyiből lehet tartani egészségesen?


Plusz asztalossal csináltatnék neki egy 120x160cmes házat 80cm magasággal! Dupla falu ház h közé tudjak szigetelést rakni! Plusz maszekba télre valami kis hősugárzót! Amúgy kint benti kutya lenne de általába azért szeretném ha kint lenne nem csak bent:D de bármikor bejöhetne :D


2012. jún. 21. 17:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16.769.- akcuósan
2012. jún. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ja meg néztem a zöldkagyló kivonatot! egy 600grammos 7ezer és elég neki 2-3 hónapra! szóval még azt is hozzászámolhatjuk! :D
2012. jún. 21. 17:05
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
hősugárzós szerintem felesleges mert a saját testhőjével fűt vagy mi
2012. jún. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Van 2 labis ismerősöm, ők kajára kb 10e Ft-ot költenek havonta, amíg pici volt kevesebbet. RC club HE, ecopet illetve team breeder tápokkal etetnek.

Erre rájön az élősködők elleni védelem a cseppek havi min 2500Ft-ba kerülnek, nyakörv ha hónapokra bontjuk le 6-700Ft (scalibor ill. kiltix)

Oltásokra kezdésnek kb 20e FT-ot számolhatsz, utána évi 6, ha nem beteg. 3havonta féregtelenítés max 1500Ft.

Tálakat 1x kell megvenni kb 900Ft a normális fém darabja. Pórázt kapsz normálisat 1000-2000Ft körül (k-9 gumis póráz évekig kitart pl), nyakörvből kell egy amíg pici meg mikor nagy, ez ízlés kérdése, textilt kapsz már normálisat 5-600Ft-ért is, de akár 5000Ft-ot is elkérhetnek egyes darabokért.

Az izületeire a GF600-at ajánlanám a 300db-os kiszerelés 12-15e Ft körül van ez több, mint fél évig elég. Ha a kezdeti költségtöbbletet leszámítod, akkor a havi 20e FT-nak elég kell lennie ha nem esel túlzásokba (játékok, rágcsák, jutalomfalat...).

Hősugárzó nem kell neki, főleg ha be is mehetne.

Tápokból én a következőket tudom ajánlani, amik minőségiek, de nem olyan magas az áruk: susa, brit, brit care, ecopet, cibau és ár érték arányban az egyik legjobb jelenleg a farmina team breeder.

Az acana jó választás lehet, de a dog chow-t ha teheted felejtsd el.

2012. jún. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzből 2 labi is kijön, főleg ha nem csepegteted, hanem nyakörvet használsz. A hősugárzó teljesen felesleges, ha van jó háza. A labradornak sűrű, dupla rétegű bundája van, lazán úszkál a jeges vízben is, nem fog megfázni.
2012. jún. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

ennyiből 2 kutya is ki jön :)

minek neki 120x160x80-as ház?

az nagyon nagy neki abba 4 labrador is belefér és nem tudja saját testhőjével felmelegíteni és a hősugárzó teljesen felesleges.

táp:

acana,orijen nagyon sok bennük a fehérje labradornak nem ajánlanám

dog chow jó,de josera és arion jobb táp és abban az árkategóriában van vagy esetleg brit care tápok is jók.

és vigyázz vele el ne hízzon,mert a labi nagyon hízós típus,sok mozgásra és feladatokra van szüksége.

Barátomnak van,nagyon pörgős,nagyon sokat eszik,de le is futja.

2012. jún. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Dehogy kell havi 20ezer egy kutyára!


Nekünk közepes testű kutyánk van, egy hónapra kb. 6000 ft az etetése (kék Brit tápot kap).

Élősködők ellen Scalibor nyakörvet használunk, ez kitart tavasztól őszig és nem csípi a szúnyog,bolha, kullancs is messzire elkerüli.

3-4 havonta kap féreghajtót, az sem nagy kiadás.


Eddig a legdrágább költség az ivartalanítása volt.(22ezer)


Ja igen, a kutyaház mérete, amit írtál, rettentő nagy, fázni fog benne télen.

Hősugárzót meg ki ne találd, nem kígyót veszel, hanem szőrös kutyát, ha meg bent fog aludni, pláne hülyeség ilyenre költeni.

2012. jún. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A házméret amit írtál tényleg hatalmas. Akkora kell neki, hogy éppen meg tudjon fordulni benne, azt tudja jól felfűteni. Labradornak 90X66 cm alapterületű ház lenne ideális, belmagasságra akkora, hogy állva pont elférjen benne és az ajtóméret sem mellékes, annak sem szabad túl nagynak lenni, 29X44 cm és lehetőleg ne pont középen legyen, hanem eltolva az egyik oldalra. (A méreteket innen vettem: [link]

Egy kölyök kicsit többe van mint egy felnőtt anyagilag, az elején két hetente oltatni kell, alkalmanként olyan 4-5ezer ft-ért. Plusz akinek kutyája van, az jó ha számol a váratlanul felmerülő állatorvosi költségekkel is. Nekünk direkt van félretéve ilyen esetre. Volt már, hogy a kutyánk elkapott valami hányós betegséget, 1 hétig volt rosszul, nem volt olyan komoly betegség, mégis egy húszasba került.

2012. jún. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
20ezerbol ki fogsz jonni havonta.
2012. jún. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Mázlid van! Nekem nemsokára lesz egy labim.... először úgy áltunk hozzá h havonta egy 10 e a táp a házat megvesszük 20 e rért.... a kutyát pedig 20 e rért a játékok meg egyebek 20 e ft... Most ott tartunk hogy kutya 120000 Ft Kennel 160000Ft, Ház 50000Ft Táp havonta 20000 Ft oltásokkal együtt a játék tányér meg ezek 40000Ft Gondold meg... Írj nekem privibe! Hát gondold meg..... Egy labit nem lehet havi 20000 ből eltartani...... Hány éves vagy? az utóbbikat privibe írd!
2012. jún. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!