Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizslát hogy lehet...

Magyar vizslát hogy lehet tanitani?

Figyelt kérdés

4 éves de még mindig "kajla"

ha idegen jön akkor nyakába ugrik

Pórázon nem tud normálisan menni mert húz

ha elengednénk a réten hiába van tanítva jöjjön vissza talán jo ha fél óra múlva tér vissza

fél a dörgéstől , fél a vihartól


hogy lehetne a viselkedését jobbá tenni????


2012. jún. 22. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
ugya ahogy a többi kutyának... neveléssel és gyakorlással
2012. jún. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Vagy ad be kutyaiskolába , vagy jutalom falattal.De ne csodálkozz , ha nem tanul meg sokat , mert a kutyákat 1 éve alatt kell megtanítani.
2012. jún. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül egyik sem tanítási probléma. Nincs tekintélyed a szemében, nincs meg a helyes sorrend. A behívás megtagadás csak és kizárólag amiatt van, mert a kutya nem tisztel téged. Csinálj dominancia gyakorlatokat, tartasd be a kiváltságaidat és a szabályokat vele. Az mit jelent, hogy a kutyának meg van tanítva, hogy jöjjön vissza?


Az, hogy az idegeneket üdvözli, bizony fajta jellem. A vizsla nem jó házőrző, nem is lehet tőle elvárni ezt sajnos vagy épp szerencsére.


A póráz fegyelem elérése igen könnyű feladat már. A leghatékonyabb módszer, hogy ahogy leelőz téged, vagyis a válla leelőzi a te lábadat, azonnal, lendületesen fordulj meg és rántsd magad után a kutyát. Addig menj előre, míg meg nem előz megint. Ne figyelmeztesd erre előre, hisz ez is önmagában egy dominancia gyakorlat, a te kiváltságod, hogy irányítsd a "közös akciót". Az a legjobb, ha hátra teszed mind a kettő kezedet és ott fogod meg a póráz végét, így biztos nem fogod fölöslegesen rángatni rángatni azt. Mikor fordulsz, mindig pont az ellenkező irányba indulj, mint amerre a kutya menne és egy kis erőt nyugodtan vihetsz abba, mikor magad után rántod. Kb. 4-5 irány váltás után már a kutya alkalmazkodni fog, nem fogsz tudni rajta rántani és még pár fordulgatás és beáll melléd, nem akar majd megelőzni. Ha következetes vagy és kitartó, akkor pár hét alatt végleg elmúlhat a húzása. Viszont lehetőleg ne használj se szöges, se semmilyen fojtó nyakörvet, veszélyesek lehetnek a vizslára.

2012. jún. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
falkavezérség mond valamit? egyébként a ugyan úgy mint minden más kutyát ahogy tanítják. Ajánlom a klikkert ami nagyon jó kis eszköz.
2012. jún. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nekünk is vizsláink vannak. egy fél éves és egy 4 éves. rettentően okos mindkettő és nagyon szót fogadnak..egyedül a sétáltatás amiben egyszerűen képtelenek nyugodtan melettünk jönni. nálunk megvan a falkavezérség de a sétáltatásnál elvesztik a fejüket.a nyakba ugrálásról úgy szoktasd le hogy rá csapsz az orrára és mondod neki h nem szabad, illetve vágjatok neki egy vesszőt a fáról .. mi egyszer vertük meg a kutyust ..persze nem durván és helyre tette. mondjuk az szerintem nem normális hogy fél a dörgéstől mert a vizsla vadász kutya hozzá van szokva, a mieink nagyon élvezik a dörgést meg a vihart.
2012. jún. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

fél ...és nem él kényeztettem el hanem a gazdája mert jaj szegény kutya biztos fél gyere be a szobába az ölembe....

nekem is volt 3 kutyám egy se fél és én voltam a falkavezér. de a férjemnek hiába mondom tanitsa meg a kutyát(mégis csak ő a gazdája ) nem veszi a lapot.

egyzser vertem meg: azóta nem ugrál rám ha kiülök tisztességes távolságot tart csak akkor jön hozzám ha szolok, én etetem tőlem függ mikor kap kaját

2012. jún. 25. 08:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Szuper, még egy ostoba gazda, aki azt hiszi, a verés a jó nevelés és ezzel még kérkedik is. Hát, gratulálok.
2012. jún. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!