Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök westienek milyen...

Kölyök westienek milyen zöldséget- gyümölcsöt adhatok, és hogyan, mennyit? Thx.

Figyelt kérdés

2012. jún. 23. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Répát, almát
2012. jún. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kutyák (igen, még ezek a túltenyésztett padlócirkálók is) alapjában véve húsevők, ragadozók, ennek ellenére megeszik a zöldséget, gyümölcsöt is, de többségben mindenképpen hússal etesd. Néha lehet neki apróra vágott almát adni, hogy szép legyen tőle a szőre, de a répa is jó. Hetente egy tojást adjál neki oda nyersen, az is kell neki.
2012. jún. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget : )
2012. jún. 23. 17:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Elsősorban megkérdezném a tenyésztőt, ahonnan a kutyát vettem, hogy ő a felnőtt kutyáinak milyen zöldséget ad. Másodsorban a westie nagyon finnyás kutya, és érzékeny a gyomra. Nekem kettő van, szóval nem légből kapott okosságokat mondok. Az enyémek szeretik az almát, a dinnyét, az őszibarackot, sárgabarackot, epret. Répát az életben meg nem ettek. Próbáld meg megkinálni a kutyust egy-egy falat gyümölccsel, de csak pici kockára vágva. Ha izlik neki és elfogadja, adjál még egy-két falatot. Egyszerre csak keveset, mint a csecsemőknél, és megvárni, hogy nem lesz-e hasmenés vagy hányás. Ha minden ok., két nap mulva megint adhatsz, picivel többet. Ami a zöldségre vonatkozik, nem tudom mire gondoltál. Krumplit, répát ilyesmit nem esznek !!! Paradicsomot, zöldpaprikát eszedbe ne jusson adni, a héja felpuffaszt. Ne felejtsd el, hogy nekik pici a gyomruk, egyszerre nem szabad sokat adni, pláne egy kölyökkutyának. És üzenem a tisztelt másik válaszadónak, hogy a westie nem padlócirkáló! És nem vadon élő állat, hogy hussal etessük. Megvannak a megfelelő száraztápok, vagy konzervek, de a legfontosabb a tenyésztő véleményét kikérni, ő mivel etette eddig a kutyát.
2012. jún. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem úgy értettem, hogy hússal, hanem hogy konzervvel, amiben hús van! Ha nem tudnád, a legtöbb agyonreklámozott középkategóriás sz*r kutyakonzervben / száraztápban kb. 3-5% hús van csak! Olyat vegyél, amiben legalább 30% a hústartalom! Kicsit drágább, de hosszabb távon jobban megéri prémium táppal etetni, mint az olcsóbbal, meg abból kevesebb is elég! Abban minden benne van, ami kell nekik.
2012. jún. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Oké, ezzel a kiegészítéssel érthető a válaszod, azonban egy kezdő kutyatulajdonos nem valószínű, hogy igy értelmezte volna a hússal etetést. Egyébként természetes, hogy prémium tápra gondoltam. Azonban azt is tudni kell, hogy a westie nagyon érzékeny gyomrú fajta és rengeteg az allergiás köztük. A húst tartalmazó tápok, akár száraz, akár konzerv, leginkább csirkehúst tartalmaznak, amire nagyon sok westie allergiás. Ilyenkor inkább a bárányos-rizses tartalmú tápokat kell előnyben részesiteni.
2012. jún. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én amellett, hogy igyekszem minőségi táppal etetni a szezonális gyümölcsökből adogatok neki. Most 5 hónapos és először mindenből csak keveset, hogy hogyan reagál rá (kiütés, hasmenés). A dinnyét például imádta, de adtam már neki répát, borsót (ennek nem túl jó a felszívódása sajna), kevés paprikát, paradicsom belsejét, cseresznyét...stb. Szóval ne félj kísérletezni bár minden kutyus máshogyan reagáll :)
2012. júl. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!