Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy labradornak ajánlatok...

Egy labradornak ajánlatok kihúzós pórázt?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy a labrador kutyánknak olyat vegyünk-e.

Igazából csak fürdéshez kell.Mert félek hogy elszaladna a kutya.Erre kellene csak ez a póráz.Azért kérdezem meg , mert tudom hogy kis termetű kutyáknak való.Bocsánat ha nem kihúzós póráznak hívják , csak még nem volt olyan kihúzósom.



2012. jún. 23. 17:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Flexinek hívják vagy automata póráznak, és méret szerint van mindenféle kutyának, nem csak kicsiknek.

A fürdést hogy kell érteni, konkrétan fürdetés vagy valami tóban úsztatás? Mert a fürdetéshez nem póráz kell, hanem nyakörv meg fegyelem (ha én azt mondom a kutyának, hogy bent marad a kádban, akkor bent marad, nincs mese), úsztatáshoz pedig leginkább biztos behívás kell, de ha mindenáron pórázt akarsz rárakni, akkor én inkább egy 5-10 méteres rendes szövetpórázt vennék, az nem feszül, viszont látszik a vízben is.

2012. jún. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tóban úsztatás.
2012. jún. 23. 18:39
 3/11 A kérdező kommentje:
Amikor ezt mondtad hogy: úsztatáshoz pedig leginkább biztos behívás kell ! De még kölyök és nem velem fürödni hanem egyedül.11hónapos lesz Júlis 3.-án.Szerintem még nem lehet szabadon engedi.
2012. jún. 23. 18:41
 4/11 anonim ***** válasza:
A kölyköknek a legbiztosabb a behívásuk, hiszen nem akarnak elveszni, bár 11 hónaposan már bőven kamasz, ami meg pont nehezíti a helyzetet, ez tény. De ha mondjuk eddig foglalkoztatok volna a behívásával, akkor most nem lenne kérdés, hogy visszajön-e :) Minden kutya csak akkor okosodik, ha tanítják, és erre a kölyökkor a legalkalmasabb.
2012. jún. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én kutyám 8 hónapos és póráz nélkül sétál kb 4-5 hónapos kora óta. Én azt vallom, hogy ha a kutya kölyök korában, nem tanul meg póráz nélkül sétálni, akkor utána sokkal nehezebb megtanítani.Lehet hülyeség....

Nem azt mondom, hogy nem feszegeti a határokat az enyém néha séta közben, de még mindig sok impulzus éri őt, nem teljes a koncentrációja :) De behívni be lehet, úttestre nem megy engedély nélkül.

2012. jún. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
jah és egy kajla golden retrieverről van szó :)
2012. jún. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát azért kilehetne engedni , csak épp az hogy ha idegen embert lát , akkor elkezd futni , és nem jön vissza. :)
2012. jún. 24. 13:40
 8/11 A kérdező kommentje:

De azért mindenkinek megy a zöld kezecske! xD

De azért még írhattok válaszokat! :)

2012. jún. 24. 13:41
 9/11 anonim ***** válasza:
A behívhatóság nem azt jelenti, hogy visszajön, "hacsak"... A behívható kutya behívható bárilyen körülmények között.
2012. jún. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

11 hónapos kutya még nem volt szabadon futtatva és sétáltatva, behívásra tanítva??? Ótejóég...


Ne kapjon enni 1-2 napig, majd irány a víz, sok-sok fincsi sajttal, párizsival, bármivel, amit imád az eb, plusz sípolós játékkal...dobáljatok neki a vízbe játékot, biztos élvezni fogja, de csak fokozatosan, hogy ne utálja meg a vizet. Sokszor távolodjatok el, hívjátok oda magas hangon, ha sikerül dicséret és jutifali.

Ilyen erős motiváló eszközök mellett nem hiszem, hogy eltűnne...de egy 10 méteres hosszú pórázt hagyjatok azért rákapcsolva, hadd húzza maga után

2012. jún. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!