Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű felnőtt kutya...

Nagytestű felnőtt kutya összeszoktatása kölyökkel? Sajnos nem egyszerű, kérlek adjatok tanácsot!

Figyelt kérdés

Múlt szombaton hoztunk el egy kan kölyökkutyust (3 hónapos) a tenyésztőtől a kan bernáthegyink ( 5 éves) mellé.Mindenki azt mondta, hogy nem lesz probléma,még a tenyésztő is, hiszen a bernáthegyi jóságos nagy mamlasz, rögtön elfogadja majd. Mi is azért mertük hozni a kicsit mert velünk sosem volt agresszív a felnőtt, és más kutyákat se bántott.

Már egy hete minden nap kivisszük neki a kicsit aki pórázon van, de a nagy csak áll felette és ugatja, ha mozog a kicsi akkor meg fel akarja dönteni, idegesen ugat, és ma olyan meghajlott pozícióból ugatta folyamatosan.

Az a baj hogy a nagyot nagyon kicsin, 5-6 hetesen hoztuk el ( nem voltunk még jártasak akkor a témában sajnos) , így valószínűleg mivel nem volt mellette más kutya a szomszédén kívül, nem tanulta meg hogy kell viselkedni.

A kicsi jól csinálja, lefekszik, behódol, elkerül, ő falkában nevelkedett, nem is érti gondolom mit csinál ez a nagy mamlasz. Félünk hogy egyszer ránt rajta egyet, és baja lesz a kölyöknek.

Túladni a kicsin nem fogunk, van lehetőség arra hogy elkerítsük őket, de félünk hogy akkor egy óvatlan pillanatban probléma lesz majd a jövőben ebből, főleg hogy mindkettő kan, de erre is azt mondták, hogyha kicsiként elfogadja főnöknek a jövevény a bernáthegyit akkor nem lesz nagy acsarkodás.

Mit tanácsoltok ilyen esetben?

Előre is köszi!


2012. jún. 23. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudom tanácsolni, hogy ne hagyjátok a bernáthegyit acsarkodni. Szóljatok rá, küldjétek el, mutasson tiszteletet. Ne a kölyök felé, felétek, ti hoztátok az új kutyát, a ti döntésetek, hozzátok tartozik, nem az ő dolga intézkedni vele kapcsolatban.

Ami még sokat segíthet, az az együtt sétáltatás. Szépen pórázra veszitek mindkettőt, és lábnál sétáltatjátok őket minden nap, így éreztetitek velük, hogy ti mind összetartoztok, nincs kivétel.

2012. jún. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Az első válaszolóval egyetértek, de azt javaslom, nagyon vigyázzatok az általatok nagy mamlasznak nevezett bernáthegyivel. Valami miatt a bernáthegyi alapjában véve nem szereti a kicsi kutyákat (nem életkor, hanem termet alapján mondom). A mi pórázon sétáltatott tacsinkat a múlt ősszel a Balatonnál sétáltatás közben egy bernáthegyi marta meg. A nagy riadalomra összegyűlő emberektől hallottuk, hogy az a kutya a múlt nyáron már 4 kis termetű kutyát halálra mart. A miénket csak a férjem lélekjelenléte és ügyessége mentette meg, de ömlött belőle a vér. Nem lehet tudni, mi az oka annak, hogy a békés, eredetileg hegyi mentő kutyának kitenyésztett állat miért vadul be a kicsikre. Persze az is igaz, ha egy kicsi kutya fél, elkezd morogni és ugatni, és ettől pöccen be a bernáthegyi. Amíg nem szokja meg a kis jövevényt, mindig legyetek a kis kutya mellett és foglalkozzatok sokat úgy a bernáthegyivel, hogy láthassa, hogy ő most nem szorul háttérbe.
2012. jún. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Féltek a találkozástól. A kutya megérzi az idegességedet. És lehet féltékeny is, ha többet simogatod a kölyköt.
2012. jún. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én menhelyen láttam felnőtt kan bernáthegyit, amelyik úgy bevédte a vele együtt lakó kölyköket, hogy a látogatók nem merték őket megsimogatni :D Szóval ez nem a fajta.
2012. jún. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem eleve ott a gond, hogy a kicsi pórázon van. vegyétek ölbe, engedjétek a nagynak megszagolni. A testjeleiből lehet következtetni a reakciójára. Szerintem nem fogja bántani, de egy kicsit várni kell amig a kicsi megerősödik, nehogy a nagykutya megtapossa a játék hevében.
2012. jún. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, adtatok néhány hasznos tanácsot!

Akkor nem gond, hogy nem fogadta el rögtön a kicsit? Lesznek ők még jóban is?

A közös sétát, a kézből megmutatást (bár első nap ezt próbáltuk) mindenképp megcsináljuk!

2012. jún. 24. 13:31
 7/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
95%

"meghajlott pozícióból ugatta folyamatosan"


Ez csak nekem tűnik úgy, mintha játékra hívná a kiskutyát?

Leülnék a földre a kölyökkel, és a nagyot nem engedném a közelembe, elzavarnám, amíg magától le nem feküdne távolabb, adjon helyet-teret tiszteletből nekem, mint főnöknek. Ha ez meg van, akkor fokozatosan engedném közelebb és közelebb ismerkedni a kicsivel.

Tegyetek egy ruhát a kölyök fekhelyére, majd 1-2 nap múlva vigyétek ki a bernáthegyihez, hadd ismerkedjen a szaggal...esetleg a ruhadarab környékén csinálhattok pár fegyelmező gyakorlatot is, hogy megszokja a kutya: a kölyök szaga mellett is kontrollálhatónak kell maradnia!

A bernáthegyi féltékeny is lehet a kicsire, hisz ő a házban van Veletek, míg a régi kutya kint az udvaron. Most lenne a legfontosabb, hogy mindig a régi kutyával foglalkozzatok először és többet, őt kell megerősíteni a pozíciójában, hogy a kölyök felett áll

2012. jún. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na, hogy álltok? Megszokták egymást? Én is hasonló helyzetben vagyok most.
2012. szept. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!