Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának különleges egyedi...

Kutyának különleges egyedi név? Mért lenne gáz?

Figyelt kérdés
Én szeretek a kutyámnak egyedi neveket adni, olyan szavakat, amik nem is léteznek, de a hangzása emlékeztet a kutyára (pl. nagy testű kutyának erősebb hangzású). Azon kívül a kutyák szeretik az x, k, sz, r, cs, stb. hangokat. összes szoktam dobni egy -egy nevet. Ezek egyáltalán nem ilyen gáz nevek szerintem. semmi oylan nincs bennük, hogy valami hülyeségre emlékeztet, vagy ilyesmi. Nincs jelentésük. Unom már a Buksi, Morzsi, Bundás, vagy emberneveket. Egy ismerős szerint ez gáz. Szerintem meg nagyon eredeti. Ti mit mondotok?
2012. jún. 24. 00:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az enyémet tominak hívják és elég sokan rácsodálkoznak. Természetesen mindenki olyan nevet ad a kutyájának amilyet akar és szerintem jó ötlet kitalált nevet adni a kutyáknak
2012. jún. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

na, köszönöm! Idősebbek is csodálkoznak, h az enyém nem csak egyszerűen Bundi.


Amúgy Raxónak hívják.

2012. jún. 24. 00:12
 3/15 anonim ***** válasza:
Mivel törzskönyves kutyáim vannak,mindnek szép kelta neve van. Jelentéssel.
2012. jún. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ez tetszik. :)
2012. jún. 24. 00:16
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én menhelyen edződtem kutyanévügyben, ott nagyon gyorsan kifogytunk a Lizákból meg Cézárokból :D Mégis sikerült mindegyiknek értelmes nevet találni. Sokszor egy-egy tulajdonságuk, vagy a bekerülésük körülményei adták a nevül alapját, de például egy kollegám mikor valahogy odakeveredett a névadáshoz (nem véletlenül tartották távol tőle :D), a Szőrhurka nevet bírta adni a kutyának, ami aztán annyira megtetszett az örökbefogadóknak, hogy nem is nevezték át :P De amúgy nem volt kajanév, amit ne használtunk volna fel, meg néha meg csak úgy random adtunk neveket. Szerintem nincs ezzel semmi gáz, így is nagyjából egyediek lettek a legtöbben. Az én kutyám pl. Shelly, mert egy Shell kútnál találták. Más biztos nem ez alapján adott volna neki nevet (én sem :D), de névrokonnal nem találkoztunk még, a legközelebbi a Sherry volt, és jó név, könnyen eljut a kutya tudatáig.

Szóval én támogatom a nem kommersz neveket, már csak azért is, mert azon látszik, hogy a gazdi foglalkozott a névadással :)

2012. jún. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Na, ennek örülök. Egyébként a Raxó az Oscar név visszafelé. :D
2012. jún. 24. 00:39
 7/15 anonim ***** válasza:
Az én kiskutyám egy külföldi áruház nevének egyik felét kapta. Hogy miért? :D Anyukámmal hülyéskedtünk mi legyen a neve és aztán felvetette, hogy ennyi erővel akkor Tesco is lehet, én mondom akkor legyen Aldi, akkor Lidl, aztán jött a Hypernova (az áruház) és én meg jéé a Nova, de jó. És azt kapta:D.
2012. jún. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
na,akkor nem vagyok egyedül. Már nem az első kutyám kap különleges nevet.
2012. jún. 24. 01:24
 9/15 anonim ***** válasza:
Had osszak meg veled egy régi hiedelmet. Régen a emberek úgy gondolták, hogy ha folyó nevet visel a kutya, akkor nem veszik meg. Vörösmarty Mihály kedvenc kutyaneve a Sajó. Innen származik a Bodrog (rövidítve Bodri), Bittva, Kapos, Koppány,Marcal, Duna, Ikva
2012. jún. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem gáz! Nekem is elegem van már a tucatnevekből, fel is tettem egy kérdést ( http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2849765-milye.. ezzel kapcsolatban. :)


Az enyém neve Főnök, ezt se gyakran hallottam még. Kicsit mondjuk az a baj, hogy nevéhez méltón, igazi főnökként viselkedik :DDD

2012. jún. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!