Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két ivartalanított kan kutya...

Két ivartalanított kan kutya kijön egymással?

Figyelt kérdés
Egy huskyról és egy dobermannról van szó.
2012. jún. 24. 08:37
 1/3 anonim ***** válasza:
igazábol a két kutya természetétől is függ... van ismerösöm ahol két kan kutya van mindkettő ivaros mégis jol kijönnek, max csak tüzelési időszakban kapnak össze egy kicsit, viszont az én ivartalanított szukám nem mindegyik szukával jön ki, mert ő ennek ellenére domináns tipus (és ha a másik kutya is domináns és nem enged akkor szoktak gondok lenni)
2012. jún. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez csak tőled függ. Ha te vagy a falkavezér, és elvárod, hogy viselkedjenek jól egymással, akkor kijönnek, igen. Ez egyáltalán nem függ sem a kutya fajtájától, sem az egyéniségétől, mert lehet egy kutya domináns, ha te következetesen letiltod minden domináns mozdulatát és kinyilatkoztatod számára, hogy kizárólag te szabod meg, mi mikor történik, és milyen módon, valamint a tudtára hozod, hogy el kell fogadnia az új falkatagot, akkor bármilyen más kutyát befogadhatsz mellé.

Nekem is van egy szocializálatlan, domináns német juhászom, akit 8 évesen kaptam és sok dolgot módszeresen elrontottam vele, de már csak sétánál akadnak gondok az idegen kutyákkal, itthonra bármilyen kutyát idehozok ettől függetlenül, mert a kutyám tudja, hogy én határozom meg, hogy ki tagja a falkának.

Az ivartalanított kanok ráadásul nyugodtabbak is, még a tüzelési időszakban sincs velük gond, úgyhogy nyugodtan "összeengedheted őket" ha biztos vagy benne, hogy mindkét kutya szemében teljes értékű falkavezér vagy.

2012. jún. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Két domináns, ivaros kutya is jól kijön egymással, akár még akkor is, ha egy tüzelő szuka is jelen van. Csak attól függ, hogy mennyire jól szocializáltak és legfőképp, hogy a gazdájuk mennyire rátermett, mennyire hiteles vezető. Egyszóval csak tőled függ.
2012. jún. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!