Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
A problémám a következő: 9 hetes a kiskutyám, ahogy hozzám került egyből megpróbáltam arra nevelni, hogy ne a lakásba piszkítson. Nagyon sokszor levittem a parkba. Minden evés, ivás, ébredés után. Órákig is lent voltunk akár, de lent nagyon ritkán hajlandó üríteni. Viszont ahogy felérünk a lakásba, akkor egyből. Össze-vissza, mindenhol. Ezért tettem le neki újságpapírt, hogy ha már mindenképpen ott végzi akkor legalább egy helyre tegye. Viszont mégsem megy rá arra sem. A nagy dolgát a bejárati ajtó előtt végzi (és erre légyszi ne írjátok, hogy azért mert ki szeretne menni, mert most is pl. lent voltunk másfél órát, feljöttünk, ivott és egyből sunnyogott oda, most még időben felkaptam, és ráraktam a papírra, utána jól megdicsértem.), a kicsit meg tényleg mindegy, hogy hol, csak csempe legyen. Vettem neki ilyen helyre szoktató cseppet is, de az is hatástalan. Sőt, az elmúlt pár napban rászokott arra, hogy amit beteszem a kocsiban a szállítóboxába, egyből belekakil, tökmindegy, hogy előtte az egész délelőttöt a szabadban töltöttük, és már itthon is volt, hogy megkereste a ládát, belemászott és odakakilt. Miért csinálja ezt? Valamit rosszul csinálok a nevelésében?

2012. jún. 24. 08:55
 1/7 anonim válasza:
Nekünk és ugyanezt csinálta a kiskutyánk de egy idő után magától elkezdett kint piszkítani!! Meglehet esetleg azt is próbálni hogy megszagoltatod vele a saját kakiját hátha akkor sikerülni fog!! Sok szerencsét!!
2012. jún. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az újságpapíros megoldás nagyon rossz, ezzel csak azt éred el, hogy a kutya megszokja, hogy bent is piszkíthat. Csináld azt, hogy leviszed, majd úgy teszel, mint aki haza akar menni, leteszed otthon, majd ha látod, hogy menne a szokásos helyre felkapod és leviszed megint. Ezt addig ismételgeted, amíg kintre nem ürít, ami nem fog sokáig tartani, mert a kiskutyák még nem tudják olyan sokáig tartogatni. Légy kitartó most, mert később sokkal nehezebb lesz a helytelen viselkedésről leszoktatni, mintha most lennél határozott.
2012. jún. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Azért piszkol a ládába,és az ajtó elé, mert érzi ott a régebbi ürülékének a szagát. Alaposan mosd ki a ládát, és a helyeket, ahová ürített. Utána már könnyebb lesz rászoktatni a szobatisztaságra.
2012. jún. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Feltakaritok utana alaposan, de hiaba. Megis odamegy. A dobozat is Floraszeptel takaritottam megis egyre tobbszor bele kerul a szeretetcsomag... Azt is kiprobaltam mar, hogy gyorsan vissza szaladok vele a parkba, de mire leerunk, mintha elfelejtene, hogy miert is jottunk. :(
2012. jún. 25. 09:27
 5/7 anonim válasza:

Nyomd bele az orrát az ürülékébe. Lehet megfog sértődni(a mi kutyánk ezt csinálta) de egy idő után tudja, hogy rosszat csinált. Erőteljesen szólj rá, amikor odahívod vagy viszed és mond, hogy "FUJJ". Nekünk ez bevált.

Bentre semmi képen ne szoktasd(szerintem).

2012. jún. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már csak a héten tudok itthon maradni vele. 2 hetet vettem ki erre az időszakra, hogy megszokja az új környezetét, stb. Reméltem, hogy lesz valami előrelépés ennyi idő alatt, és nem lesz szükség a bentre szokatásra. De semmi. Össze-vissza piszkít még mindig. Az orrát beledugni meg, azért nem fogom, mert a későbbiekben akkor ez sarkallhatja arra, hogy megegye a saját kakiját. De azért köszönöm ezt a választ is.
2012. jún. 27. 11:20
 7/7 anonim válasza:
Nekünk nem eszi meg. Sem a szomszéd macskáét. 6hónapos, yorki kutyánk van és megtanulta így, hogy nem szabad. De ha ez neked nem tetszik akkor nem kell belenyomni az orrát de szólj rá vagy ha rajtakapod éppen ne hagyd, hogy befejezze hanem vidd le vagy ha mindenképp egy helyet akarsz neki kialakítani bentre akkor az legyen egy kartondoboz újságpapírral vagy a leteríthető 'pelenkával'(ez jobb) és vidd oda ha éppen rajtakapod. Miután evett vidd le rá 5-10percre. Ha a felügyeletet meg tudod oldani a kiskutyának akkor annak aki vele lesz mondj el mindent.
2012. jún. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!