Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a kutyámat,...

Hogy vegyem rá a kutyámat, hogy ne akarjon végezni a macskáinkkal?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk és nem rég kaptunk 2 kismacskát, amiket eddig a házban tartottunk, de most már ki akarjuk engedni őket. A kutyánk viszont megrögzötten támad mindenre, ami kisebb nála és mozog pedig a kutya sem nagy (kis palota pincsi keverék). Most napközben kénytelenek vagyunk megkötni, amíg kint vannak a macskák, de mivel soha nem volt megkötve, elég rosszul viseli. A legjobb az lenne, ha megférnének egymás mellett. Már annyit elértem, hogyha ott vagyok, akkor csak csúnyán néz rájuk de nem bántja őket, viszont, ha két lépéssel messzebb megyek, akkor már rohanna oda. Van valami módszer amivel össze tudnám barátkoztatni őket? Már próbáltam többször, hogy kézben odaviszem a macskát, olyankor nem is akarja bántani, csóválja a farkát, szagolgatja, még nyalogatja is, de ha nem vagyok ott, akkor mintha ős ellenségek lennének.
2012. jún. 24. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:
mivel ezek szerint egy szocializáűlatlan kutyáról van szó, most kell elvégezni a szocializációt, ami idősen már nem olyan egyszerű. azért ő egy pincsi, és őt félteném jobban,nem amacskát, mert a macska simán kikaparja a szemét, de apincsi nem tudja bántani a macskát. Hagyd őket majd összeszoknak.
2012. jún. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Persze, van, ne engedd meg neki, hogy támadja a macskákat, sőt, azt se, hogy rondán nézzen. Ha elfogadod a rosszindulatát, akkor nyilván nekik fog támadni. Érd el, hogy ne foglalkozzon a macskákkal, vedd pórázra és fegyelmezd.
2012. jún. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kicsit már közhely, de először is azt kell elérned, hogy téged tiszteljen a kutya kellően. Ha már beállt mögéd, akkor tudsz hozni olyan szabályt, hogy akár még csak meg sem közelítheti a cicákat, akkor sem, ha te nem vagy ott.


Összeszoktatásnál egyébként mindig a macsek reakcióit kell figyelni. Ha a cicát feszélyezi a kutya tolakodása, a pincsit ki kell küldeni, zavarni messzebbre. Ha a cica nem viselkedik zsákmányként, a kutya sem fogja annak tekinteni. És ha bármiféle agressziót mutat a pincsi, keményen meg kell tolni, meg kell büntetni, hogy felfogja, te ezt nem tolerálod. Ha jól csinálod a fegyelmezést, meg sem próbál a cicákhoz menni, akár te a közelben vagy, akár nem.

2012. jún. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A pincsi nem öreg (2 éves) és lazán szétkapná a macskákat, akik még kicsik. A macskáknál lényegében nem tudom mit jelent prédaként viselkedni, mert amíg a kutya nem kezd rájuk morogni, még csak tudomást sem vesznek róla, de mikor kicsit lehajtja a fejét és látszik rajta, hogy már neki akar menni a macskának, akkor azt ők is észreveszik és fújnak rá, olyankor megy nekik. Amikor nekik megy, kapni is szokott (2 alkalom volt eddig) Ma viszont azt láttam, hogy a kutya azzal a sunyi nézéssel és lehajtott fejjel nézte a macskát, aki szépen odasétált a vizéhez és ivott belőle. Lazán elkaphatta volna, de nem ment neki. (pedig nem látott, az ablakból figyeltem.) Mondjuk nem vártam meg, hogy mi lett volna belőle, mert inkább kimentem és elhoztam a macskát onnan. Jó lenne, ha össze haverkodnának, mert rossz a kutyának megkötve és engem is zavar.
2012. jún. 25. 13:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem elhozni kell ilyenkor a macskát, hanem rászólni a pincsire, hogy még csak eszébe se jusson támadni. Ha folyton elkerülöd a szituációt, nem pedig megoldod, azzal csak hátráltatod a megoldást. Mutasd meg neki, mi a helyes viselkedés, csak akkor fogja megtanulni.

A prédaként viselkedés egyébként az elfutás, menekülés, kapkodás, ezek kihozzák a kutyákból a vadászösztönt.

2012. jún. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké, akkor innentől ezt fogom figyelembe venni, viszont a macska nem futamodott meg, még akkor sem, mikor rátámadt a kutya, inkább védekezett.
2012. jún. 25. 14:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, ők így szokták, ezért veszélyes a kutyát macskázásra szoktatni, vagy nem leszoktatni róla. Cuki meg minden, de nem játék, nem egy kutya szeme ment már rá macskakergetésre.
2012. jún. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!