Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti meg mernétek fogni?

Ti meg mernétek fogni?

Figyelt kérdés

A múltkor mászkált az utcában egy a. c. spániel. Kivittem a mudim pórázát, megfogtam, elvittem oda, ahol lakik. Megköszönték.

De most egy shar-pei gyalogol fel alá napok óta, és elbizonytalanodtam. Vajon, ha haza akarnám vinni, megkeresni, hol lakik (nem magamhoz a mudi miatt), nem harapna meg?

A kutyát nem keresik, de én nem tudom a kutyámat sétálni vinni miatta.

Nagyjából tudom, hogy merre vannak shar-pei-es házak, végig kellene kérdezősködnöm? lehet, hogy az lesz... Az a lényeg, hogy félek tőle, mert van már rossz tapasztalatom shar- pei-el. Ráadásul mind a 2 kan, az is, és az én mudim is.


2012. jún. 24. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem közelíts felé,ha a viselkedése túlzottan szokatlan, azaz támadásra készül fel, akkor elmész más fele. Ha meg barátságos, akkor probáld meg megkeresni a gazdiját, de vigyázz, elvégre egy állat, nem teljesen kiszámítható!! :)
2012. jún. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha van valami gyanúd, kiket érdemes megkérdezni, járd végig őket és kérdezd meg. Ha nem találod a gazdit, jelentsd be ebrendészeti telepen és majd ők befogják. Ha van benne már csip, értesítik a gazdit. Vigyázz vele, nem lehetsz biztos abban, hogy érvényes oltása van, különben is más kutyája, más hanyagsága miatt miért haraptatnád meg magad?
2012. jún. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha félsz tőle azt ő is megérzi és akkor nagyobb esély van egy esetleges támadásra, mintha magabiztosan közelítenél felé. A shar pei-ek nem azok a kimondott barátságos kutyák, idegenekkel tartózkodóak, szóval én lehet nem próbálnám megfogni, hacsak nem viselkedik félreérthetetlenül barátságosan a kutya. Körbekérdezősködhetsz kutya nélkül is.
2012. jún. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet hülyén hangzik,de én mindig elkezdek beszélgetni egy kutyával ha még nem ismerem. Ha tetszik neki a dolog úgy is odajön hozzám,ha félénken is de érdeklődve,ha nem akkor hagyom szegényt sajnos,nem kockáztatom a testi épségem.

Én még a bolt elé kikötött kutyákkal is így vagyok,mindig úgy sajnálom őket,elkezdek velük spanolni,múltkor is megvártam a spániel gazdiját míg ki jött a boltból mert a kutya addig visított,félt egyedül:) Addig spanoltunk egyet:)

Próbálj hozzá közeledni,esetleg egy kis étellel,vagy vizes tálat vigyél ki hátha szomjas,ha észreveszed hogy feszült vagy ideges,akkor hagyjad próbáld meg felhívni a közeli menhelyet,vagy körbekérdezgetni a házakba nem -e keresi valaki?

2012. jún. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha nem te mész oda hozzá, hanem őt csalod magadhoz, akkor már nyugodtan ráhurkolhatsz egy pórázt. Egész más a szituáció, ha nem ráerőszakolod magad a kutyára, hanem ő dönt úgy, hogy közeledik feléd.
2012. jún. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ideiglenesen az is jó megoldás, hogy ha magadhoz tudod csalogatni, akkor hazaviszed, elkülöníted a mudidtól garázsba, pinyóba, bárhova, és holnap el tudod vinni állatorvoshoz chipet nézetni. Addig kérdezősködj körbe kutya nélkül, hogy nem tudnak-e elveszett sharpeiről
2012. jún. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Már tudom kié...Az alpolgármester kutyája. Így csak nem vitethetem el a sintérrel ( na jó, ez csak vicc volt). Viszont ő megteheti, hogy kiengedi, ellenben én a sajátomat még játszani sem engedhetem el a kutyabarátjával sem :(.


A shar pei azóta is itt mászkál, a kutyasétáltatás egy rémálom nekem, olyan, mintha sentinelnek kellene lennem, hogy hamarabb vegyem észre, mint ő minket. :(

2012. júl. 3. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!