Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet "barátságra"...

Hogyan lehet "barátságra" nevelni egy felnőtt kutyát (hosszú leírás)?

Figyelt kérdés

Szóval. Sokat vagyok a pároméknál (több napot is), és így a kutyám otthon marad, igaz, ott van anyukám meg nagyim, de ők annyira nem foglalkoznak vele, mint én. Ha hazamegyek, látom a kutyámon, hogy nagyon örül nekem, és amikor elmegyek otthonról, majd' meg szakad a szívem, amikor látom a szomorú fejecskéjét.

Az én kutyám kis-közép méretű, kan. A barátomnak van egy szintén kan, berni pásztora.

A berni nagyon barátságos, szeret más kutyákkal játszani, de az én kutyám megtámad szinte minden kutyát, a bernit is. Ez abból is adódhat, hogy mielőtt hozzánk került, az utcán kóborolt.

Ha a párom van nálunk, akkor az ő kutyája a szomorú. Pedig meg lehetne oldani azt, hogy vigyük valamelyik kutyát valamelyikünkhöz, mert mind a kettőnknek kertes háza van, és a kutyusok szeretnek autózni is. És az jobb is lenne a kutyáknak is, hogy velünk vannak, plusz játszhatnának egymással is.

Hogy neveljem a kutyámat meg, hogy barátságos legyen, ne pedig támadó? Ja, és amikor támad(tehát a másik kutya nyakának próbál ugrani) közbe a farka néha a hasánál van és nyüszít, mintha félne is, de agresszív is.

Az, hogy hozzászoktatom ahhoz hogy találkozzon más kutyákkal, nem hatásos, semmi se történt. Pedig máskor mindenben hallgat rám, első szóra, de amikor kutya van a közelben, megőrül..:(


2012. jún. 24. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyedül nem megy, vidd el egy jó kutyaiskolába, ahol segítenek rendesen szocializálni. Mindenképpen olyan sulit keress, ahol céljuk azt elérni, hogy a kutyák egy nagy falkaként rohangálhassank szabadon a suli területén, ne csak a közömbösítést gyakorolgassák két ültetés között.

És az ivartalanítás is rengeteget segíthet, könnyebben kezelhető lesz, ha nem hajtják még a hormonok is.

2012. jún. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
8%

Nem vagyok egy nagy szakértő, de szerintem rakj a kutyádra pórázt és úgy közelíts a bernihez. Ha támad, akkor húzd meg kellően a pórázt, nehogy verekedés legyen belőle.

Játssz egyszerre mind a kettővel, dobd el nekik a lasztit, de te is próbálj meg futni a kutyusoddal (legyen rajta póráz!), szóval játsszatok velük! Ha pedig már gördülékenyebben megy az egész, ismét engedd közelebb a bernihez, és kiderül, hogy "bírja-e" a kutyát.

Szoktassátok folyamatosan közelebb őket egymáshoz.

2012. jún. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
A kutyád fél, de támad, hogy védjen téged. Ez azt jelenti, hogy nem ismer el téged "alfahímnek/falkavezérnek" úgy hiszi, hogy az ő dolga gondoskodni a védelmedről. Én is a kutyaiskolát javaslom, sokat kell még tanulnod (igen, neked!) mire a kutyád barátkozni fog más kutyákkal. :)
2012. jún. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Mindenképpen próbálkozunk majd, nyár végén pedig, ha addig sem jön össze, irány a kutyasuli:)
2012. jún. 26. 06:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!