Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétáltatás. El lehet érni...

Sétáltatás. El lehet érni hogy szépen, nyugodtan sétáljanak? (bocsi hosszú lett)

Figyelt kérdés

Sziasztok!!

Van egy 4éves kuvasz keverék kutyánk és egy 2éves bernáthegyi- golden retriever keverékünk. Mind a ketten jó erőben vannak nagyon. Egyedül szinte sétáltatni sem tudom őket mert egyszerűen a pórázt sem tudom rájuk rakni. A helyzet minden alkalommal egyre rosszabb. Ha rájuk akarom tenni a pórázt kinyitom a kennel ajtaját vagyis elég résnyire a bernát-golden keverék már kint is van. Amikor rárakom a pórázt teljesen kijön és akkor jön a dolog neheze: a kuvasz keverék. Nagyon-nagyon jó erőben van és egyszerűen ki tör a helyéről. Ez azért nem jó mert most már egyre jobban kergeti a tyúkokat, kacsát. Alig lehet megfékezni és amint rákerül a póráz ember legyen a talpán aki megállítja őket. Húz és hiába próbálom vissza tartani csak megy és megy, furcsán veszi a levegőt. Egyszerűen nem áll meg csak ha rácsapok egyet. Ez az egyetlen amitől egy kicsit megáll. Néha úgy érzem magam mint a 101 kiskutyába mikor Rogert húzza Pongó a biciklin.

Két kapun kell kimenni hogy kiérjünk a kertbe (nincs elkerítve), majd egy rétre ahol szaladgálnak egy kicsit (nem mindig oda megyünk). Nah az egyik kapun rémálom kimenni, a másikon már nem annyira mert arra tanítom őket hogy le kell ülniük amíg ki nem nyitom és el nem indulok kifelé rajta. Utána már kicsit jobb a helyzet. Mivel falun vannak a kutyák (nagyszüleimnél) ezért nem sokan sétáltatnak kutyát és hát a réten van egy emberke aki tehenet legeltet. Ezzel még nem is lenne baj ha nem lenne végtermék amit ott hagynak az állatok.:S A kutyák meg leállnak enni. Tudják hogy rosszat csinálnak ezért az egyik már le van nevelve róla de még előfordul. Ha odamegyek akkor tudják hogy gáz van már jönnek is hozzám csóválják a farkukat....mint ha mi sem történt volna. Ez kicsit undorító mert utánna meg jönnek hozzám és nyalogatnak :S. Elengedni az egyiket el merem nem menne el viszont a másik....az sem biztos de én nem bízok benne. Viszek egy plusz karabínert magammal és azt rákattintom a bernát - golden keverék pórázának a másik részére és úgy mehet egy kicsit "magának".

Ezekre a gondokra tudnátok megoldást?

Egyedül már nem merem kivinni őket ne hogy az udvaron az egyik megfogja a tyúkot (mert azért igen csak kapna nagypapámtól) vagy elszökjön vagy valami. Kérlek segítsetek mert én szeretném őket többet kivinni és élvezni a velük kint töltött időt.:(

A válaszokat megköszönném!

13/L


2012. jún. 24. 12:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szerintem szakember segítségét kéne kérnetek, aki megmutatja, hogyan kell velük bánni, kezdve a kennelből kiengedéssel, a baromfikergetéssel, meg hát úgy mindennel. Van megoldás, de kétlem, hogy itt írásban át tudnánk adni elég információt. Olvass utána a falkavezérségnek, az sokat segíthet, de szerintem a többit látnod kell, hogy hogyan lehet őket jobb belátásra téríteni. Ráadásul az ilyen helyzetekben minden apróság számít, nem elég csak egy-egy dolgot helyretenni, hanem az egész kapcsolatotkat rendezni kell a kutyákkal.
2012. jún. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

köszi a választ!!

Szerintem is az lenne a legjobb ha szakembert hívnánk de a nagyszüleim nem fizetnének azért hogy eljöjjön. Ha rajtuk múlna nem is sétálnék velük. :(

Csak én tartom fontosnak hogy sétáljanak és hogy engedelmeskedjenek.

2012. jún. 24. 12:36
 3/20 anonim ***** válasza:
49%

13 éves lány vagy,hát ilyen nagy kutyát tényleg egy ereje teljében lévő férfi felnőtt is alig tudná megfogni mert jó erősek lehetnek.

volt egy olyan műsor hogy egyik kutya másik nem a tv2-ön ment volt egy műsor ott angol véreb is nagyon húzott pórázon

tessék megkerestem neked:

[link]

nézd meg ,hasznos

2012. jún. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Hajjaj...az a baj, hogy ezt még kiskorukban kellett volna elkezdeni. De most már mindegy. Fontos, hogy a kutyákat külön-külön okítsd. A legfőbb probléma, hogy a kutyák nem téged tekintenek falkavezérnek. A másik, hogy ezek nagytestű kutyák, és nemhogy egy 13 éves lány, de még egy felnőtt 100 kg-s férfi is alig bírná őket visszatartani. Ha nincs pénzetek kutyasulira, meg trénerre, akkor ajánlani tudom ezt a könyvet. Nem azt mondom, hogy ez jobb, mintha egy "személyi edző" foglalkozna a kutyáiddal, de sok hasznos dolog van benne, ami segíthet. Olvasd el szerintem:

[link]


Kicsit tekerj lejjebb az oldalon és ott lesz a könyv: Kutyapszichológia.


Mást így interneten keresztül én nem tehetek értetek, de ez is több mint a semmi.


Sok sikert!

2012. jún. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

ma 12:47 vagyok


Van még valami. Sokan használnak halti szájszíj, olvasgass utána, és ha szerinted ez beválna, akkor egy próbát megér.


[link]


Alul írja, hogy mire való, olvasd el.

2012. jún. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
halti szájszíj= halti szájszíjat
2012. jún. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne engedd ki őket a kennelből, hanem Te menj be hozzájuk. A nyakörvet csak akkor tedd rájuk, ha nyugodtan viselkednek. Vigyél néhány jutalomfalatot magaddal, tartsd az orruk elé, és ültesd le őket. Amelyik szépen ül, nyugodtan, arra mehet a nyakörv. Ha továbbra is szépen ül, tedd rá a pórázt, és vezesd ki a kennelből, így nem tud elfutni. Kint kösd meg a pórázát valahol, hogy amíg a másikat is pórázra veszed, ne tudjon a kertben, baromfiudvarban rohangálni. Ha már mindkettővel kint vagy az udvaron, akkor egyenként vidd ki őket a kapun. Azzal menj előbb, amelyik szófogadóbb, hogy lássa a másik kutya, mit is vársz el tőlük. Amelyikkel kimentél, megint kösd meg, majd a másikat is vidd ki. Soha ne engedd, hogy húzzanak. Ha megfeszül a póráz, azonnal hátraarc, és pár métert menj vele vissza. Meg fogja érteni, hogy nem rángathat, mert akkor soha nem fog sétálni.


Nincs senki, rokon, barátnő, aki tudna segíteni? Ketten mégiscsak könnyebb 2 kutyát sétáltatni.

Egyébként nagyon becsüllek a kutyákhoz, neveléshez való hozzá állásodért!

2012. jún. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!!!

El fogom olvasni a linket és a videót is megnézem!!

Haltink van azt tavaly vettem nekik de a problémásabb kutya nem tűri el magán és azt hallottam hogy akkor ha levezem róla akkor ugyan úgy húzni fog...bár nem tudom ez mennyire igaz. Csak az egyik kutyusom kergeti a tyúkokat a kuvasz de ő még csak 5hónapja van nálunk (menhelyi). A másik sokkal engedelmesebb egy malőr miatt ő itt született nálunk (tudjuk nem lett volna szabad de nem bántuk meg). Ő nagyon engedelmes csak kicsit félénk mert ha rosszat csinált azért eléggé meg lett fenyítve.

Nagyon jó tippeket adtatok ki fogok mindent próbálni!!

A nyakörvet nem szoktam levenni róluk az mindig rajtuk van.

Bemenni egy örökké valóság de be fogok jutni hozzájuk!!!

Köszönöm, sokan mondják hogy nem nagyon láttak még olyat aki így áll a kutyájukhoz mert nem egyszer zakóztam már velük, meg nem egyszer húztak végig az úton de nem bánom és nem adom fel mert egyszer úgyis feladják, és megtanulják mit szabad és mit nem! Mást nem nagyon tudok hinni.

Őszintén szólva félek másnak átadni a pórázt és minden barátnőm tart tőlük valamilyen szinten és nem nagyon tudják vissza tartani őket.

Várok még tanácsokat! Leírom az összeset egy füzetbe hogy ezek meglegyenek nekem és bármikor tudjam használni őket!:)

2012. jún. 24. 13:35
 9/20 anonim ***** válasza:

A video amit irt az egyik valaszolo,az nagyon jo!

Erdemes megnezni a tobbi adast is!

2012. jún. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én a kennelajtónál viselkedéssel kezdeném az egészet. Eleve amíg izgatottak, addig ne nyisd ki az ajtót, várd meg, amíg lenyugszanak (ha tíz perc, akkor annyi, ha negyven, akkor annyi, szánd rá az időt), ne beszélj hozzájuk, ne is szemezz velük, csak állj az ajtónál, és várj. Amint leülnek vagy lefekszenek, elkezdheted nyitni az ajtót, de ha erre megint beindulnak, állj meg a mozdulatban és várj, hogy rájöjjenek, hogy ha izgulnak, sosem jutnak ki. Nyisd ki először csak résnyira, és ha bármelyik megmozdul, csukd vissza azonnal. Ha előtte rendesen lenyugodtak, akkor nem fog kitörni a keverék sem, csak legyél résen, és az első gyanús mozdulatra vágd be az ajtót. A végcél az, hogy ki tudd nyitni teljesen az ajtót úgy, hogy nem rontanak ki rajta, csak akkor jöhetnek ki, ha kihívod őket. Ezzel megmutatod nekik, hogy nem az övék a világ, a nyugalom és az engedelmesség viszont kifizetődő. Persze ez akkor lesz a leghatásosabb, ha az egész család így csinálja, de az is sokat segíthet, csak veled megtanulnak viselkedni. Mindeközben ne legyél ideges vagy izgatott, csak szépen nyugisan csináld, mintha téged amúgy nem érdekelne, hogy kijönnek-e végül vagy sem.
2012. jún. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!