Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Marad" parancs megtanítása?

"Marad" parancs megtanítása?

Figyelt kérdés

van egy kis gond a kutyámmal...ha mondom neki hogy ül, akkor le ül, ha mondom neki hogy gyere ide, akkor hozzám jön, csak nem marad úgy (pl póráz ráadás előtt leültettem, adnám rá a pórázt feláll leültettem leül adom rá a pórázt feláll-nem marad ugy amig nem mondom) visszajövetelnél meg visszajön, megáll tőlem kb félméterre majd visszaszalad vagy visszajön körbemegy körülöttem háromszor és mire lehajolnék hogy megfogjam már megy is...)



a pórázt már addig nem rakom rá amig nem marad ülve, de amint hallja hogy kattan már áll is fel és megy...


2012. jún. 24. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Ha visszaülteted mindig, meg fogja tanulni, hogy addig maradjon ülve, amíg te mást nem mondasz neki. prakrikus bevezetni a "mehetsz" feloldószót is, amivel jelezheted, hogy vége a feladatnak. Ha nem te közlöd vele, meddig kell ülve maradnia, akkor ő fogja kitalálni, és mivel nem gondolatolvasó, folyton próbálkozni fog :) A pórázt meg kattintsd meg néha a nyakörvénél, és azzal párhuzamosan már nyomd is le a fenekét, hogy ne azzal azonosítsa a hangot, hogy felállhat és mehet, hanem legyen neki semleges, illetve társítsa a leüléssel, ülve maradással.

A behívásra meg használj hosszú pórázt; ha megáll, azonnal ránts rajta egy kicsit, hogy tudja, hogy igenis egészen odáig el kell menni, ahol te megfoghatod. És ezután is csak "mehetsz"-re indulhat el megint szaladgálni, nem ő dönti el, meddig kell ott maradnia melletted. 5nagyon jó -10 méretes pórázokat lehet kapni, vékonyakat is, ha nem akarok, hogy nehezebb legyen a póráz a kutyánál, de ne automatát vegyél, azzal nem lehet kutyát nevelni :)

2012. jún. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

*Nagyon jó 5-10 méteres

Kicsit összekeveredtek a szavak, sorry :)

2012. jún. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Filinger Artemisz ***** válasza:
Szia! Szerintem úgy tanitsd, meg hogy megpróbálod közvetíteni a fejében amit akarsz mondani neki... Nekem ez sikerült. Mármint nem pont így de kipróbáltam a nyuszimmal. Megkérdeztem tőle telepetikus beszélgetéssen hogy szomjas-e, erre pár másodperc múlva úgy éreztem hogy nagyon szomjas, ezért visszaraktam. Miután beugrott a helyére rögtön elkezdett inni... aztán anyum odajön és azt mondja hogy biztos nagyon szomjas... Szóval szerintem beválik a tanításnál is. :)
2012. jún. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi van ????????????????
2012. jún. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a kutyának a karabiner hangja a feloldó. Én akumival értek egyet!!!! Ül-póráz rácsatolás, közben az ül vezényszó, jutalom-mehetsz.
2012. jún. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Filinger Artemisz ***** válasza:
Bajod lett attól hogy írtam vmit?! Most tök mind1 mert most ettől hogy te vele értesz eggyet attól még lehet véleményem!
2012. jún. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia! Szerintem úgy tanitsd, meg hogy megpróbálod közvetíteni a fejében amit akarsz mondani neki... Nekem ez sikerült. Mármint nem pont így de kipróbáltam a nyuszimmal. Megkérdeztem tőle telepetikus beszélgetéssen hogy szomjas-e, erre pár másodperc múlva úgy éreztem hogy nagyon szomjas, ezért visszaraktam. Miután beugrott a helyére rögtön elkezdett inni... aztán anyum odajön és azt mondja hogy biztos nagyon szomjas... Szóval szerintem beválik a tanításnál is. :)



nem telepatikusan szoktam kérdezni, hanem hangosan, amikor elkezd körülöttem ugrálni, hogy mit szeretnél? felállok és követtem teszek két három lépést és kérdem tőle hogy mit szeretnél, ekkor megkerül engem és megy tovább megint követem... az alábbi dolgok szoktak lenni:

1. oda megy bejárati ajtohoz. (le akar menni)

2. odamegy cipőmhöz megszagolja és jön hozzám (le akar menni)

3 odamegy az székhez ahol a póráza van feláll két lábra és elkezd az irányába szaglászni (leakar menni)

4 megnyalja a tálját (éhes)

5. hűtöhőz megy szaglászni majd vissza jön (éhes)

6. két lábra áll és szaglászik a tűzhely/asztal irányába (apu főzőtt és ott hagyta -általában tűzhelyen és fasirtot- adjak belőle kostolót)

2012. jún. 26. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!