Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen pórázt vegyek a kutyámnak?

Milyen pórázt vegyek a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A kutyámnak pórázt akarok venni. És azon gondolkozom, hogy Flexit vagy rendes pórázt vegyek?

Tudom, hogy a Flexi drágább de elsősorban azt a szempontot nézem, hogy a kutyámnak melyik a jobb. A kutyám kis testű és már nem hiszem, hogy fog nőni. De mindig mozogna és mozogna. Egyszer elvittem sétálni a parkba ( Egy rendes nem Flexi pórázzal amit kölcsön kaptam) De nagyon húzz és kényelmetlen neki. Ezért én jobban a Flexi felé hajlok de az drága. Akinek van esetleg Flexi póráza az írjon létszíves hogy milyen? Jó, megéri- e az árát. Persze ha a Flexi mellet döntök akkor se a legdrágábbat szeretném megvenni. Van udvarunk, Kertes házban lakunk. A kutya annyit szaladgál amennyit csak akar de egy kis séta sose árt neki... Szerintetek melyik a jobb melyik éri meg jobban? És tudtok mondani "Nyíregyházán" olcsó de jó boltot ahol mindkét pórázt lehet venni?



2012. jún. 24. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:
A flexin is pontosan annyira fog húzni, mint bármely másikon.
2012. jún. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A rendes póráz sokkal jobb. A flexin csak még jobban fog húzni és még csak meg sem bírod ebben akadályozni. Először szokja meg, hogy nem húzhatja a pórázt, nem fojthatja meg magát, erre neveld rá, utána, ha már tud szépen sétálni, akkor esetleg jöhet a flexi.

Van még egy előnye a rendes póráznak, hogy ezzel a kutya megszokja, hogy elsősorban a te közeledben lehet, a te közeledben sétálhat és ez neki egy nagy biztonság érzetet fog adni. A flexinél ez hiányozni fog, nem fog benne kialakulni, hogy az a normális és helyes, ha mindig melletted, a közvetlen közeledben sétál.

Ugye el is szoktad engedni? Nem csak pórázos séták vannak?

2012. jún. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. 1 válaszoló:

Azért gondoltam a Flexi-re mert akkor messzebbre mehet...( De a 2. Válaszoló felvilágosított, hogy ez nem jó)

2. Válaszoló: Köszi a tanácsot tényleg van benne sok hasznos dolog. Akkor maradok a jól bevált rendes póráznál. Köszi mindkettőtöknek!

2012. jún. 24. 18:44
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia!! Igen a rendes jobb.Én is Nyíregyházi vagyok én azt javaslom a Fressnapf-ba vedd vagy rendelj az interneten. Mást nem tudok ajánlani. Én a Fressnapf-ba vettem kistestű kutyámnak 700ft-ért.
2012. jún. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10%

az,hogy mi kellemes és mi nem a kutyának ???

kit érdekel!!HA A SÉTÁRÓL VAN SZÓ A LÉNYEG AZ IRÁNYÍTHATÓSÁG!

ezért is van sok nagy kutyán szöges befelé fordítva, mert irányíthatóbb!!!

de egy kis testűn nem mindegy, ha húz ,akkor bármit rárakhatsz,hiszen, nem a kutya helyes és jó nevelése, a normális sétára való megtanítása,számít neked,:):) hanem a saját kényelmed:)

egy komoly k9 póráz 1,2-as minden kutyának remek, de a flexivel is lehet nevelni, csak sajnos nem a nevelés miatt veszik,és te sem azért fogd, hanem egyszerűen a saját kényelmedért.( csak tudd :) a kutya az udvaron nem nagyon szaladgál, esetleg kergeti a kerítésen kívül sétáló embereket,kutyákat unalmában !

a séta lényege,nem csak a fárasztás, hanem a közös program a tanulás a nevelés a gazdival:)

de ehhez ,ha jól csinálják mindegy milyen pórázt használsz!

2012. jún. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi 3. Válaszoló. Megnézem!
2012. jún. 24. 18:51
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi 4. Válaszoló.
2012. jún. 24. 18:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Végül is a flexit is be lehet állítani stabil hosszúságúra. Viszont sokkal könnyebben kezelhető egy megfelelő méretű póráz eleinte.
2012. jún. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi 5. Válaszoló!
2012. jún. 24. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!