Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet hogy vemhes a kutyám?...

Lehet hogy vemhes a kutyám? Félek hogy nem fogja gondozni a kölyköket.

Figyelt kérdés
Van egy 7éves spánielem.Nem rég tüzelt és most úgy vettem észre hogy az emlöi megdagadtak és a hasa is egy picit nagyobb lett.Nekünk csak egy kutyánk van "Dolly" úgy hogy szerintem valamelyik kóbór kutya bejöhetett vagy nem tudom mert mi megcsináltuk a kerítést de úgy látszik át kell még nézni.. Azért gondolom hogy ott fogja haguni a kölyköket mert régebben történt egy baleset és akkor is ott hagyta a kiskutyáit. Sajnos nem tudtunk rajtuk segíteni mert reggelre már elpusztultak :( És most ezt nagyon nem szeretném mégegyszer.Ha magára hagyja a kölyköket mivel lehetne etetni? Gondolom az állatorvostól kéne szerezni valamilyen tápszert de még a pótmamira is gomdoltam.Remélem minden rendben lesz.

#vemhesség #kiskutya #pár napos kiskutya
2012. jún. 25. 10:35
1 2
 11/14 Brigi&Dominó válasza:
67%

Ha álvemhes, akkor kap rá gyógyszert, diétáznia kell és nem szabad babusgatni, a játékait el kell venni.

Ha tényleg vemhes, akkor az utolsó pillanatig lehet ivartalaníttatni, amivel megelőzhetőek a későbbi ilyen balesetek és a betegségek is, ahogy már írtam.

Ha úgy döntötök, hogy megtartjátok a kölyköket (úgy értve, hogy megszületnek), akkor közben komplikációk léphetnek fel, lehet császározni kell a kutyust (ami költségesebb lesz jóval, mint az ivartalanítás) és bele is halhat a szülésbe. Ha mégis sikeresen megszüli a kölyköket, akkor pedig a szoptatásuk és a nevelésük veszi majd ki az erőt szegénykéből. Túl is élheti és komplikációk sem feltétlenül lesznek, de ahogy előttem írták, évekkel megrövidítek ezzel a kutya életét. Szóval mindenképpen az ivartalanítás lenne a legjobb és legolcsóbb megoldás. Ha ezeket elmondod anyukádnak, lehet ő is átgondolja a dolgot.:)

Egyébként ha később gazdihoz adnátok a kölyköket azt is csak oltva és chippelve tehetitek a törvény szerint. Remélem jól alakul a dolog!

2012. jún. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Még csak egyetlent szeretnék kérni hogy Anyut már megkértem hogy hadd ivartalanítsuk de nem engedte az előző ellésnél mert már a szomszéd kutyáját elvitték akkor már minek meg ilyesmik.És szerintem Anyu azt se tudja hogy vemhes a kutyus.Nagyon nem is szokta simogatni meg iilyesmi szereti az állatokat meg minden, de nem nagyon szokta babusgatni az előző ellésnél csak 2 kutyát ellett.Ott se vették észre én meg ugye olyan 9-10 éves lehettem..

Hogy mondhatnám el neki? hogy el is pusztulhat? Nagyon aggódom. Anyu még nem ért haza.. És nagyon szépen köszönöm a válaszokat !

Az utóbbi ellés után nem volt vemhes.Megcsináltuk a kerítést is de 2-3 évvel ezelőtt.De most lehet ,hogy bejött valamelyik kóbor kutya mert erre sajnos elég sok van. És lehet hogy azóta talált valami kiutat a kerítés között. Remélem nem álvemhesség. Van kint plüss állata de egyáltalán nem hordozza mostanában magával vagy alá meg semmi.Nem is agresszív ideges .Inkább nyugodt.

De semmiképpen sem szeretném hogyha előbb meghalna :(

Remélem minden rendben lesz.

Nagyon szépen köszönöm!

2012. jún. 25. 17:46
 13/14 anonim ***** válasza:
szia, azóta történt valami?
2012. júl. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Szia tudom hogy már régen nem írtam de már minden rendben van köszönöm :)
2013. jún. 8. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!